خودکشی کردن کاکتوس
کاکتوس رونده یکی از نو های پرطرفدار کاکتوس می باشد که در میان طرفداران گل و گیاه بسیار مورد پسند می باشد.

خودکشی کاکتوس برای راه رفتن ! + تصاویر دیدنی

شیطان خزنده _ کاکتوس منحصر بفردی که قسمتی از خود را میکشد تا در بیایان حرکت کند.

شیطان خزنده که گونه ای نادر و جالب است یکی از گونه هایی است که نه فقط میتواند برای حیات خود کلونی تشکیل دهد ، بلکه با جدا سازی خود از شاخه اصلی به مرور زمان در بیابان ، حرکت میکند ؛ این بخش از جالب ترین های دنیا در نمناک به نوعی کاکتوس خواهیم پرداخت که در بیابان راه می رود و برای این کار بخش هایی از خود را می کشد.

خودکشی کاکتوس

شکلی عجیب از کاکتوس رونده در هنگام حرکت

این کاکتوس همچنین با نام علمی Stenocereus شناخته میشود. این گونه ی غیر معمولی از کاکتوس بومی شمال غرب ایالت مکزیکی باخا کالیففرنیا سور است و تنها نمونه شناخته شده کاکتوس رونده در جهان می باشد. برخلاف اغلب گونه های کاکتوس که معمولا عمودی و به سمت آسمان رشد میکنند شیطان خزنده متفاوت است ، او روی زمین برشد میکند و فقط نوک آن رو به بالا است.

این نقش مهمی در بقای گیاه و نیز مهاجرتش در بیابان در بلند مدت دارد ؛این گونه از کاکتوس در آب و هوای سرد دریایی این منطقه میتواند با سرعت 60 سانتیمتر در سال رشد کند و کلونی های غیر قابل نفوذ و بزرگی از ساقه های خاردار را تشکیل دهد ، اما در آب و هوای خشک ، سرعت رشد آن به ده سانتی متر در ده سال کاهش می یابد . این کاکتوس ها حتی در محیط بومی خود هم از گرده افشان ها دورند ، بنابراین برای بقا به شبیه سازی وابسته هستند.

کاکتوس رونده

کاکتوس رونده با میانگین فروش بالا در میان طرفداران

کاکتوس رونده یکی از جذاب ترین گیاهان در جهان ، اما در حال حاضر رو به اتقراض است. به دلیل نادر بودن آن ، دوستداران کاکتوس مبالغ هنگفتی را برای خرید این گیاه میپردازند. و در بازار سیاه به قیمت 4،000 تا 5،000 دلار بفروش میرسد؛ قاچاقچیان غیر قانونی تنها یکی از خطر هایی هستند که این گونه را تهدید میکند. از آنجایی که ساقه های این گیاه به موازات زمین رشد می کند، میتواند مزاحم چریدن دام ها باشد بنابر این دامداران آن ها را از بین میبرند. برخی از کشاورزان نیز برای آماده سازی زمین خود برای کاشت این گیاهان را از بین میبرند.

شیطان خزنده در حال حاضر درلیست خطر انقراض مکزیک قرار دارد. اگر از بین بردن گیاه به همین ترتیب ادامه یابد ،تا چند سال آینده این گونه منقرض میشود. این کاکتوس میتواند 100 سال عمر کند.

خودکشی عجیب کاکتوس برای راه رفتن

4.550
این مطلب مفید بود ؟455
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ک.ک
وبگردی