خوردن میوه
آرزوی پدر و مادر ها داشتن فرزندی سالم و باهوش است . آیا می دانید خوردن میوه در بارداری رشد ذهنی جنین را بالا می برد؟

ارتباط خوردن میوه در حاملگی با آی کیو نوزاد

داشتن تغذیه مناسب در دوران بارداری در رشد جسمانی وعقلانی جنین تاثیر فراوانی می گذارد . خوردن میوه در زنان باردار باعث می شود رشد ذهنی جنین بالاتر برود .

خوردن میوه در بارداری باعث رشد آی کیو در نوزاد می شود

مادرانی که میوه بیشتری در دوران بارداری مصرف می کنند نسبت به دیگران جنین باهوش تری دارند توصیه می کنیم مادران باردار به مصرف میوه بیشتر توجه کنند

مطالعه جدید محققان نشان می دهد هرچقدر میزان میوه بیشتری در دوره بارداری خورده شود، سطح IQ کودک به مراتب بیشتر خواهد شد.

نتایج محققان دانشگاه آلبرتا کانادا نشان می دهد اگر ماردان باردار به طور میانگین در طول روز شش یا هفت وعده میوه یا آبمیوه بخورند، نوزادشان در سن یک سالگی، 6 یا 7 نمره از لحاظ میزان IQ بالاتر خواهد بود.

خوردن میوه در زنان باردار

خوردن میوه در بارداری برای رشد آی کیو جنین اهمیت زیادی دارد.

پیوش ماندهان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«ما دریافتیم یکی از بزرگ ترین مشخصه های رشد شناختی مربوط به میزان مصرف میوه مادران در طول بارداری است. هرچقدر مادران در طول بارداری میوه بیشتری بخورند، رشد شناختی کودک شان بیشتر خواهد بود.»

تیم محققان در این مطالعه، داده های مربوط به 688 کودک را بررسی کردند و فاکتورهای که معمولا بر میزان یادگیری و رشد کودک تاثیر دارند نظیر درآمد خانواده، سطح تحصیلات والدین و سن جنینی کودک را تحت کنترل داشتند.

مادرانی که در طول بارداری میوه بیشتری مصرف کرده بودند کودک شان در سن یک سالگی در تست رشد، عملکرد بهتری داشت.

ماندهان در ادامه عنوان کرد:ما می دانیم که هرچقدر جنین بیشتر در رحم باشد، رشد بیشتری خواهد داشت و مصرف بیش از یک وعده میوه در روز توسط مادر به همان اندازه مفید است که نوزاد یک هفته دیرتر به دنیا آید.

فواید خوردن میوه در دوران بارداری

مصرف میوه در دوران بارداری بسیار مهم است. همان طور که علم تغذیه علم تعادل است در مورد میوه ها نمی توان گفت کدام میوه برتری خاصی نسبت به دیگری دارد. توصیه می شود خانم باردار به صورت متنوع از تمام میوه های فصل استفاده کند و در طول روز 5 تا 7 نوبت میوه و سبزی های تازه و صیفی جات به صورت متنوع مصرف کند. در فصل تابستان میوه های مختلفی وجود دارد مانند هلو، شلیل، زردآلو، گوجه سبز، توت فرنگی و…. می توان از این میوه ها به طور متعادل در میان وعده های مختلف استفاده کنید. همانطور که گفته شد میوه ها نسبت به هم بهتر یا بد تر نیستند و باید به میزان لازم از تمام میوه های فصل و سبزی ها استفاده کرد.

تاثیر خوردن میوه در افزایش آی کیو جنین

4.435
این مطلب مفید بود ؟314
برگرفته از مهر _ دکتر سلام / ف
وبگردی