فیلم خشم و هیاهو
تعداد بالای فیلم های ایرانی با موضوع خیانت ما را بر آن داشت تا مروری بر این فیلم های سینمایی و داستان های مشابه آن داشته باشیم.

فیلم های ایرانی با موضوع خیانت در سینما

متاسفانه خیانت موضوعی فراگیر در جوامع امروزی است که با کاهش استحکام خانواده ها ، کم شدن روابط عاطفی و در نهایت دلسردی و در برخی موارد بیماری های روانی پایه های این معضل بزرگ اجتماعی قوی تر میشود و میتواند بنیاین خانواده ها را از هم بپاشد.

فیلم یکی از موارد آموزشی است که میتواند با روش هایی درست آموزش های لازم را به خانواده ها بدهد و با بد جلوه دادن مواردی همچون خیانت راه روشنی را پیش روی مخاطبان قرار بدهد. فیلم های ایرانی زیادی با موضوع خیانت در سینما ساخته شده است که در ادامه به معرفی برخی از این آثار برجسته در سینما می پردازیم.

مروری بر فیلم هایی با موضع خیانت در سینمای ایران

فیلم های زیادی با موضوع خیانت در سینمای ایران ساخته شد که که اگر بخواهیم به برخی از آنها اشاره کنیم باید نامی از فیلم فروشنده ، من همسرش هستم ، خشم و هیاهو ، عصر یخبندان ، دوران عاشقی ، زندگی خصوصی ، برف روی کاج ، سعادت آباد ، چهارشنبه سوری ، شب یلدا و .... ببریم.

در ادامه این مطلب مروری بر این فیلم های سینمایی با محوریت خیانت داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

فروشنده اصغر فرهادی

یکی از فیلم های ایرانی با موضوع خیانت فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی بود که سال 95 در سینماهای کشور اکران شد و در جشنواره کن جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را دریافت کرد.

فروشنده روایتی از داستان زندگی یک زن و شوهر جوان و اسباب کشی به خانه ای جدید است که صاحبخانه پیشین این خانه زنی بدنام بوده و این موضوع پای پیرمردی که به زنش خیانت میکند را به این خانه باز میکند و اتفاقی پرماجرا را رقم میزند.

بازیگران فیلم فروشنده اصغر فرهادی

فرید سجادی حسینی بازیگر فیلم فروشنده اصغر فرهادی

فروشنده با بازی شهاب حسینی ، ترانه علیدوسیتی ، فرید سجادی حسینی ، احترام برومند ، مینا ساداتی ، شیرین آقارضا کاشی ، بابک کریمی ، مجتبی پیرزاده و ... جلوی دوربین رفت و اثر ماندگار و موفقی را در کارنامه اصغر فرهادی ثبت کرد.

من همسرش هستم ساخته مصطفی شایسته

من همسرش هستم فیلم دیگری با موضوع خیانت در سینمای ایران است که به کارگردانی مصطفی شایسته سال 1390 ساخته شد. خیانت موضوع بارزی در این فیلم سینمایی بود که زندگی زناشویی یک خانواده را به چالش کشید.

نیکی کریمی و مصطفی زمانی

بازی نیکی کریمی و مصطفی زمانی در من همسرش هستم

شهلا و امیرحسین زوج فیلم من همسرش هستم هستند که شهلا متوجه خیانت همسرش امیرحسین و ارتباطش با منشی دفتر میشود و همین موضوع داستان این فیلم سینمایی را شکل میدهد. نیکی کریمی ، مصطفی زمانی ، لادن طباطبایی و میترا حجار بازیگران اصلی این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

خشم و هیاهو ساخته هومن سیدی

خشم و هیاهو به کارگردانی هومن سیدی یکی دیگر از فیلم های ایرانی با موضوع خیانت است که سال 94 ساخته شد و ماجرایی را حول محور خیانت به تصویر کشید.

نوید محمدزاده

بازی نوید محمدزاده در خشم و هیاهو

خشم و هیاهو روایتی ا ززندگی یک خواننده مشهور بود که به همسرش خیانت کرد و در نهایت با نقشه ای از پیش طراحی شده همسرش را توسط همان فردی که با او درارتباط بود به قتل رساند. خسرو ( نوید محمد زاده ) خواننده مشهوری است که رابطه ای پنهانی را با حنا ( طناز طباطبایی ) آغاز می کند. اما همسر خسرو ( رعنا آزادی ور ) پس از متوجه شدن از این رابطه پنهانی بر اثر یک اتفاق قطع نخاع می گردد. همین موضوع سبب می شود تا همسرش ، حنا را به عنوان پرستار خصوصی او به منزل بیاورد و...

عصر یخبندان ساخته مصطفی کیایی

یکی دیگر از فیلم های ایرانی با موضوع خیانت فیلم عصر یخبندان به کارگردانی مصطفی کیایی است که سال 93 ساخته شد و صراحتا به موضوع خیانت همسر می پردازد.

بازیگران فیلم عصر یخبندان

محسن کیایی ، آنا نعمتی، مینا ساداتی و بابک بهشاد در عصر یخبندان 

عصر یخبندان روایتی ازخیانت یک زن به شوهر است که پس از 13 سال زندگی مشترک و داشتن فرزند به نمایش گذاشته میشود و ماجرای اعتیاد و فریب خوردن به داستان این فیلم می افزاید. بهرام رادان ، مهتاب کرامتی ،آنا نعمتی ، سحر دولتشاهی ، محسن کیایی ، مینا ساداتی ، بابک بهشاد ، علی میلانی ، پوریا رحیمی سام ، صدف طاهریان ، علی کوچکی ، فرهاد اصلانی ، ژاله صامتی و ... بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

دوران عاشقی به کارگردانی علیرضا رئیسیان

دوران عاشقی به کارگردانی علیرضا رئیسیان یکی دیگر از فیلم های ایرانی با موضوع خیانت است که سال 93 ساخته شد و ماجرای فروپاشی یک خانواده در اثر خیانت همسر را به تصویر کشید.

شهاب حسینی و لیلا حاتمی

شهاب حسینی و لیلا حاتمی در دوران عاشقی 

دوران عاشقی روایتی از زندگی بیتا با بازی لیلا حاتمی و حمید با بازی شهاب حسینی است که خیانت حمید به بیتا و ماجراهای بعد از آن داستان این فیلم سینمایی را شکل میدهد. لیلا حاتمی، شهاب حسینی، فرهاد اصلانی، مینا وحید،بیتا فرهی، پرویز پورحسینی، نسیم ادبی، سوگل قلاتیان، لی لی فرهادپور، سعید داخ، داریوش فائزی، عاطفه للهی، شهرام جمشیدی، فرزان نجفی، حمیدرضا حیات، حسین کوهستانی، عرشیا خلج در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداختند.

زندگی خصوصی ساخته محمدحسین فرحبخش

زندگی خصوصی به کارگردانی محمدحسین فرحبخش و تهیه کنندگی عبدالله علیخانی یکی دیگر از فیلم های سینما با موضوع خیانت است که سال 90 ساخته شد.

فرهاد اصلانی و هانیه توسلی

فرهاد اصلانی و هانیه توسلی در زندگی خصوصی

در این فلیم فرهاد اصلانی در نقش ابراهیمکیانی به همسرش خیانت میکند و وارد رابطه با زنی دیگر به نام پریسا ارتباط برقرار میکند و او را به عقد موقت خود در می آورد. فرهاد اصلانی، هانیه توسلی، لعیا زنگنه، سعید نیک پور، کاظم هژیرآزاد، حسینعلی قورچی، وحید توکلی، جلیل ملک زاده، حسن نوروزی، غلام ژاپنی، مانا بهرامی و آتیلا پسیانی و امیر آقایی در این فیلم سینمایی به ایفای نقش می پردازند.

برف روی کاج ها ساخته پیمان معادی

یکی دیگر از فیلم های ایرانی با موضوع خیانت ،برف روی کاج ها به کارگردانی پیمان معادی است که سال 89 ساخته شد و با کارگردانی موفق پیمان معادی و بازی خوب بازیگران نام آشنای سینما همراه بود.

مهناز افشار و صابر ابر

مهناز افشار و صابر ابر در برف روی کاج ها

برف روی کاج ها داستانی از خیانت در زندگی یک زن و شوهر جوان است که رفتار متقابل هر دو زندگی را به نابودی میکشاند. مهناز افشار، ویشکا آسایش، صابر ابر، حسن معجونی، آناهیتا افشار، حسین پاکدل، شیرین یزدان بخش، زانیار خسروی بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

سعادت آباد ساخته مازیار میری

سعادت آباد مازیار میری هم یکی دیگر از فیلم هایی است که به موضوع خیانت می پردازد. سعادت آباد سال 89 ساخته شد و تجربه ای متفاوت در کارنامه هنری مازیار میری بود.

مهناز افشار ، لیلا حاتمی و حسین یاری

مهناز افشار ، لیلا حاتمی و حسین یاری در سعادت آباد

سعادت آباد قصه یک جشن تولد با حضور چند خانواده است که در این میان یاسی با بازی لیلا حاتمی متوجه خیانت همسرش با بازی حامد بهداد میشود و تماس های مکرر همسرش بر این ماجرا صحه میگذارد. لیلا حاتمی، حامد بهداد، مهناز افشار، هنگامه قاضیانی، حسین یاری، امیر آقایی، مینا ساداتی بازیگران این فیلم را تشکیل میدهند.

چهارشنبه سوری ساخته اصغر فرهادی

فیلم سینمایی چهارشنبه سوری به کارگردانی اصغر فرهادی یکی دیگر از فیلم های سینمای ایران با موضوع خیانت است که سال 84 ساخته شد و چندین جایزه دریافت کرد.

حمید فرخ نژاد و هدیه تهرانی

بازی حمید فرخ نژاد و هدیه تهرانی در چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری روایتی از خیانت یک مرد با بازی حمید فرخ نژاد به همسرش با بازی هدیه تهرانی است که شک و شبهه در داستان ماجرا را به سمتی میبرد که گمان میکنی زن دچار توهم شده است و خیانتی در کار نیست. ترانه علیدوستی ، هدیه تهرانی ، حمید فرخ نژاد ، پانته آ بهرام ، هومن سیدی ، سحر دولتشاهی و .... بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

شب یلدا ساخته کیومرث پوراحمد

کیومرث پوراحمد هم با ساخت فیلم شب یلدا نامش را در زمره فیلم سازان با موضوع خیانت قرار داد و شب یلدا را در سال 80 جلوی دوربین برد.

محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن در نمایی از فیلم شب یلدا

شب یلدا روایتی از زندگی فروپاشیده یک زوج است که که خیانت زن زندگی را به نابودی میکشاند و راه را برای ارتباط همسر با زنی دیگر باز میکند. محمدرضا فروتن ، الهام چرخنده ، هیلدا هاشم پور، پروین دخت یزدانیان، مریم پوراحمد در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

آمار بالای فیلم های ایرانی با موضوع خیانت +داستان ،بازیگران و عکس

3.124
این مطلب مفید بود ؟159
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی