دارا خسرو شاهی
در رده بندی پر درآمدترین مدیران عامل شرکت های بزرگ در ایالات متحده آمریکا دارا خسروشاهی جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

پردرآمدترین مدیرعامل آمریکا یک ایرانی است

دارا خسرو شاهی بیزنس من ایرانی آمریکایی و مدیر ارشد اجرایی شرکت اکسپیدیا ست. دارا خسروشاهی در 28 مه 1969 در تهران متولد شده و تاجری ایرانی-آمریکایی و مدیر عامل شرکت Expedia است.

در سال 1991 لیسانس مهندسی بیوالکتریک خود را از دانشگاه براون گرفت.

او از 2005 به عنوان مدیر شرکت اکسپیدیا بزرگترین شرکت مسافرتی آنلاین جهان مشغول به کار است. این شرکت در سایه رهبری او فعالیتش را به 60 کشور گسترش داده است.

اکـــســپدیا بزرگ ترین شرکت مسافرتی آنلاین دنیا است . اکسپدیا شرکت آمریکایی بزرگی است که چندین برند مسافرتی جهانی را تحت پوشش خود قرار داده است. برند های اکسپدیا پایانه فروش بیش از 100 برند گردشگری در بیش از 70 کشور دنیا می باشند.

دارا خسرو شاهی

روند موفقیت دارا خسرو شاهی 

دارا خسروشاهی مدیرعامل 47 ساله آژانس مسافرتی اینترنتی "اکسپدیا" (Expedia) در رده بندی درآمد سالیانه مدیران عامل شرکت های بزرگ در ایالات متحده آمریکا در سال 2015 میلادی جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

دارا خسروشاهی در سال 1991 لیسانس مهندسی بیوالکتریک خود را از دانشگاه براون گرفت.

او از 2005 به عنوان مدیر شرکت اکسپیدیا بزرگترین شرکت مسافرتی آنلاین جهان مشغول به کار است. این شرکت در سایه رهبری او فعالیتش را به 60 کشور گسترش داده است.
 
موسسه داده پرداز "اکوئیلار" در پژوهشی که به سفارش خبرگزاری آسوشیتدپرس انجام داده درآمد سالیانه خسروشاهی را در مجموع 6/ 94 میلیون دلار برآورد کرده است. در این مبلغ البته سهام و اعتبارات نیز مورد نظر قرار گرفته اند.

البته ارزش آن بخش از درآمد سالیانه خسروشاهی که به شکل سهام موجود است به چگونگی رشد بلندمدت ارزش سهام شرکت "اکسپدیا" وابسته است. اما با امضای یک قرارداد جدید 4 ساله پیش بینی می شود که درآمد سالیانه این شرکت رشدی 881 درصدی داشته باشد.
 
 

دارا خسرو شاهی

موفقیت های شرکت اکسپیدیا بعد از مدیریت دارا خسرو شاهی

 

از زمان شروع کار خسروشاهی ارزش سهام این شرکت 441 درصد رشد کرده است.

تنها در سال گذشته میلادی ارزش سهام "اکسپدیا" 46 درصد افزایش یافته است.

اما حضور مدیران دیگر رده بندی درآمد آسوشیتدپرس در کنار خسروشاهی کم رنگ تر به نظر می رسند.

لسلی مون وس از "سی بی اس" با 4/ 56 میلیون دلار و فیلیپ دامن از "ویاکام" با 1/ 54 میلیون دلار درآمد در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند.

رابرت ایگر مدیرعامل شرکت "دیزنی" با 5/ 43 میلیون دلار درآمد سالیانه در رده پنجم و ماریسا مایر مدیرعامل کمپانی "یاهو" با 36 میلیون دلار در جایگاه هشتم قرار دارند.

دارا خسرو شاهی پردرآمدترین مدیرعامل در آمریکا + تصاویر

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
برگرفته از عصر خبر / م.ف
وبگردی