ناخن
گاهی اتفاق می افتد که ناخن هایتان به سختی بلند می شوند اما به راحتی می شکنند یا اینکه ناخن هایتان زیبایی دلخواه شما را ندارند. برای داشتن ناخن هایی زیبا و براق و البته محکم باید....

داشتن ناخن سالم و براق زیبایی دستان را کامل می کنند که برای ابن امر باید نکاتی را دانست که در ادامه به آنها اشاره شده است.

به غذای ناخن هایتان اهمیت دهید

برنامه ی غذایی متعادل، مهم؛ و نوشیدن آب فراوان، ضروری است.  مهم ترین چیز برای تقویت آنها این است که ناخن هایتان و کاتیکل هایش را هیدراته نگاه دارید.

تقویت کننده های ناخن را بشناسید

مکمل های بیوتین با شکنندگی ناخن ها از داخل مبارزه می کنند!  متخصصان پوست و زیبایی پیشنهاد می کنند که برای رشد مو و ناخن هایتان قرص Phytophanere را مصرف نمایید. اما حتما بخاطر بسپارید که قبل از استفاده از هر نوع دوا و درمانی، آنرا با پزشکتان در میان بگذارید. 

 ناخن

مکمل های تقویت کننده ناخن ها

 از آنجایی که ناخن ها در زیر کاتیکل ها شکل می گیرند، ماساژ اطراف ناخن باعث افزایش جریان خون در آنجا و در نتیجه رشد بیشتر ناخن هایتان خواهد شد.

از کاتیکل هایتان مراقبت کنید

توصیه می شود که مطمئن شوید کاتیکل هایتان را فقط به عقب ماساژ می دهید، آنها را نباید بچینید. همچنین مرطوب کردن انشگتان و ناخن ها بیش از یک بار در روز نیز ایده آل است.

پیشنهاد می شود که همیشه در کیفتان کرم دست و کاتیکل بهمراه داشته باشید. همچنین بهتر است که هیچگاه صورتتان را بدون استفاده از مرطوب کننده بشویید، با دستانتان هم باید بهمین شکل رفتار نمایید.

 

از شکستن ناخن هایتان جلوگیری کنید

هیچگاه از ناخن هایتان بعنوان ابزار استفاده نکنید، در اینصورت ناخنتان را در معرض خطر شکستن قرار می دهید. بخش سفید ناخن که بعنوان ناحیه ی استرس نیز شناخته می شود هم، سرانجام سست شده و خواهد شکست. 

 

سوهان ناخن مناسب چیست؟

نوع سوهان ناخنی که استفاده می کنید خیلی مهم است. دکتر دبرا جالیمن می گوید که همیشه از سوهان ناخن های کریستالی استفاده کنید. این نوع سوهان به ملایمت با ناخن شما رفتار خواهد کرد.

ناخن 

مرافبت از ناخن

روغن های مفید برای ناخن

روغن زیتون

روغن نارگیل

روغن آواکادو

روغن هسته انگور

روغن جوجوبا

روش درست استفاده از روغن برای حفاظت از ناخن

1. نصف فنجان از روغنتان را در کاسه ی مخصوص مایکرویو بریزید و درون مایکرویو قرار دهید. به مدت یک و نیم دقیقه آنرا روشن نمایید و بعد از سپری شدن زمان کاسه را بیرون آورید.

2. اجازه دهید تا روغن سرد شود البته نه زیاد سرد.

3. ناخن هایتان را در روغن فرو کنید واجازه دهید تا به مدت 15 تا 30 دقیقه خیس بخورند. با این کار به ناخن هایتان کمک می کنید تا از طریق جذب سریع به خوبی مرطوب شوند.

4. دستانتان را از روغن خارج کنید و روغن را بخوبی بر روی ناخن و پوست اطرافش، با حرکات کوچک دایره وار ماساژ دهید.

5. روغن اضافی را از دستانتان بشویید.

6. بسیار خوب است اگر این کار را بصورت هفتگی تکرار نمایید.

7. برای مرطوب کردن روزانه، قطره ای از روغن را روی هر ناخن بچکانید، و آنرا بر روی ناخن و پوست اطراف ماساژ دهید تا جذب شود.

8. پیش از اینکه به رختخواب بروید، ناخن هایتان را در مخلوطی از آب لیمو و روغن با تناسب یک به سه بخیسانید. پنج دقیقه صبر کنید، سپس دستکشی بپوشید و اجازه دهید که تمام طول شب روغن بر روی ناخن هایتان باقی بماند. در صورت نیاز صبح دستانتان را بشویید.

همه چیز برای داشتن ناخن هایی سالم و محکم

4.4125
این مطلب مفید بود ؟11015
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سرخآب سفیدآب - /ن
وبگردی