بازیکن پرسپولیس
این بازیکن پرسپولیس که از مهره های کلیدی پرسپولیس است با 7 هزار راس گوسفند به دامپروری مشغول است و گویا سود خوبی هم از این کار به دست می آورد.

دامپروری بازیکن پرسپولیس

اینکه یک بازیکن پرسپولیس به دامپروری بپردازد شاید عجیب باشد اما این بازیکن با 7 هزار راس گوسفند و استخدام 10 چوپان سود خوبی بدست می اورد.

در روزگاری که فوتبالیست های سرشناس و پولدار به دنبال خرید ماشین های گرانقیمت و آنچنانی هستند تا در خیابان های شمال شهر ویراژ بدهند و خودنمایی کنند یک بازیکن پرسپولیس که از مهم ترین بازیکنان این تیم نیز به حساب می آید، به شغل شریف دامپروری مشغول است.

فوتبالیست های سرشناس

گوسفند داری بازیکن پرسپولیس

شنیدیم این بازیکن پرسپولیس که از مردان کلیدی تیم برانکو به شمار می رود، 7 هزار رأس گوسفند دارد که 10 چوپان در یک روستای خوش آب و هوا از این گوسفندان نگهداری می کنند.
شاید در نگاه اول این خبر عجیب و کمی غیرمنتظره جلوه کند اما به اعتقاد ما پرورش گوسفند به مراتب بهتر از خرید و فروش ماشین، دلالی و بساز و بفروش (یا همان بساز و بندازی!) است.

آقای فوتبالیست با این اقدام خود نه تنها 10 چوپان را استخدام کرده و ماهانه به آنان حقوق می دهد بلکه در چرخه دامپروری کشور هم می تواند نقشی ایفا کند. طرف علاقه ای به گاوداری یا پرورش مرغ و شترمرغ و ... ندارد و فقط به پرورش گوسفند فکر می کند.
از زبان یکی از نزدیکان بازیکن پرسپولیس شنیدیم که او معتقد است گوسفند حیوان خوش بنیه ای است که آب و هوای متغیر و خشک را تحمل می کند و با کمترین غذا و علوفه ها به رشد خود ادامه می دهد.

همچنین به وسیله گوسفند می توان زمین های نامرغوبی که برای کشت و زرع مناسب نیست را با ایجاد مرتع مصنوعی مورد استفاده قرار داد. گوسفند در مقایسه با سایر دام ها به جیره نگهداری کمتری احتیاج دارد و بیشتر غذایی که دریافت می کند صرف تولید و رشد و نمو خود می کند و به همین سبب در اکثر کشورهای دنیا از نظر اقتصادی رتبه اول را دارد.
بر این اساس فوتبالیست پرسپولیس دنبال این شغل رفته است. این بازیکن در عین حال که در زادگاه آبا و اجدادی خود شغل ایجاد کرده به سود سرشاری هم رسیده است.

شنیدیم او قصد دارد کماکان با پول قراردادهایش گوسفند بخرد و در زمینه دامپروری فعالیت کند و باز هم تأکید می کنیم به اعتقاد ما این کار بسیار پسندیده تر از ویراژ دادن با ماشین های خارجی در شمال شهر تهران است.

بازیکن پرسپولیس 7 هزار راس گوسفند دارد !

3.820
این مطلب مفید بود ؟155
برگرفته از جام نیوز -/ح
برچسب : گوسفند
وبگردی