رقیب انیشتین
آلبرت انیشتین رقیب جدیدی پیدا کرده و او هم اکنون یکی از معروف ترین فیزیکدانان ایالات متحده آمریکاست.

سابرینا گونزالس رقیب انیشتین در سن 23 سالگی

یک خانم جوان رقیب جدیدی برای آلبرت اینشتین، فیزیکدان نابغه جهان شد. سابرینا گونزالس پاسترسکی یکی معروف ترین فیزیکدانان حال حاضر در امریکا است.

نشریه فوربس اعلام کرد که دانشگاه هاروارد آمریکا، از خانم سابرینا گونزالس پاسترسکی به عنوان اینشتین بعدی نام می برد. سابرینا زمانی که فقط 14 ساله بود، در گاراژ خانه ی پدرش توانست یک هواپیمای تک موتوره ی کامل را بسازد.

سابرینای 23 ساله، نخستین خانمی است که در طی 20 سال گذشته رتبه ی اول دوره لیسانس دانشگاه MIT را کسب کرده است و در حال حاضر دوره دکترای فیزیک دانشگاه هاروارد را شروع می کند.

 
رقیب انیشتین

رقیب انیشتین

سابرینا جزو نسل اول مهاجران کوبایی-آمریکایی است، وی تلفن همراه هوشمند نداشته، به علاوه از شبکه های اجتماعی نظیر تویتر، فیسبوک و اینستاگرام نیز استفاده نمی کند. او یک وب سایت شخصی به نام PhysicsGirl دارد که بطور مداوم تجربیات و دستاوردهایش را در آنجا به اشتراک می گذارد.

پاسترسکی متخصص ثقل کوانتمی است و هدفش توضیح نیروی جاذبه در قالب مکانیک کوانتمی می باشد. تحقیقات و دستاوردهای وی در رشته فیزیک از سوی بسیاری از دانشمندان از جمله استفان هاوکینز مورد ستایش قرار گرفته و شرکت هایی از جمله ناسا، بلو اوریجین و جف بزوس (موسس آمازون) به این دانشمند جوان پیشنهاد کار داده اند.

این دختر 23 ساله رقیب جدید انیشتین شد + عکس

4.236
این مطلب مفید بود ؟306
برگرفته از جام نیوز-/ ر
وبگردی