بدن زنان
خوب می دانید که بدن زنان با بدن مردان متفاوت است، جدای این تفاوت ها در جسم خانم ها چیزهایی می گذرد که خود آنها از این تحولات و نیازها بی اطلاع هستند.

مواردی که زنان در مورد بدنشان نمی دانند

ساختار بدن انسان پر است از راز و رمزهایی که مدام پزشکان و متخصصان در مورد آن مطالعه و به نتایج جدیدی می رسند، بخشی از این نتایج مسائلی است که در بحث های مختلف با تفاوت شناخته می شود و بر همین اساس می گویند بدن زنان و مردان تفاوت هایی دارد. در مورد بدن خانم ها بسیاری از مسائل و ویژگی ها شناخته شده هستند و اکثر زنان در مورد آنها آگاهی دارند اما برخی از موارد کمتر اشاره می شود و اغلب زنان از آنها بی اطلاع هستند؛ مواردی که در ادامه این بخش از نمناک به آنها اشاره خواهیم کرد.

خانم ها نیاز به مواد مغذی دارند

دکتر اریل در مورد سلامت خانم ها مواردی را بیان می کند، بیشتر خانم ها نمی دانند برخی مواد مغذی را در بدن ندارند مثلا ویتامین د؛ ویتامینی که از نور خورشید تامین می شود و منبع دیگری ندارد هم چنین خانم ها بدلیل قاعدگی های ماهانه و بارداری دچار کمبود آهن می شوند. در میان خانم ها افرادی هستند که گوشت قرمز نمی خورند که منبع تامین آهن است، کمبود آهن باعث خستگی، کمبودانرژی، میگرن، درد ماهیچه ها، ریزش و نازکی مو میشود بنابراین در رژیم غذایتان گوشت گاو، ماهی، مرغ، عدس، لوبیا و نخودفرنگی بگنجانید.

مصرف ماهی

پوست خانم ها به سرعت خشک می شود

خانم ها بسیار درمعرض خشکی پوست هستند علل مختلفی مثل زیاد حمام کردن، مصرف زیاد محصولات  شست و شو و دوش گرفتن طولانی مدت با آب گرم چربی های پوست رامی شوید و پوست خشک می شود پس دمای آب را معتدل و مصرف آب گرم را محدود کنید.

خانم ها بیشتر مستعد عصبانیت هستند

خانم ها بطور طبیعی هورمون استرس کورتیزول بالایی دارند هورمون بارداری، پروژسترون و استرادیل دارند در نتیجه این هورمون ها روی خانم ها تاثیر می گذارد. دکتر کیم برلی برای مقابله با عصبانیت پیشنهاد می کند که لیستی از فعالیت های مورد علاقه تهیه کرده و انجام دهید.
عصبانی شدن زنان

ناراحتی های معده در زنان بیشتر است

هرچند دستگاه گوارش زنان و مردان اساسا تفاوت زیادی با هم ندارد، اما دستگاه گوارش زنان در مواجهه با غذاها، گاز و هوا، فضای کمتری برای توسعه دارد از این رو زنان در قسمت میانی بدن، مشکلات و ناراحتی های بیشتری را تجربه خواهند کرد.
 

قوی تر از چیزی که فکر می کنید هستند

متاسفانه خانم ها در جهان دچار تبعیض شده اند مثلا در آمریکا نسبت به آقایان درآمد کمتری بدست می آورند اما در صورتی که توانایی های زیادی دارند و به دلیل نداشتن باور و اطمینان به توانایی هایشان نمی توانند آن را نشان داده و استفاده کنند.

سرعت چربی سوزی زنان کندتر است

به طور کلی، زنان در یک روز 50 کالری کمتر از مردان انرژی می سوزانند. درواقع بزرگ تر بودن اندام های مردان باعث می شود برای فعالیت روزانه به انرژی بیشتری نیاز داشته باشند. به همین دلیل مردان می توانند بیشتر از زنان غذا مصرف کنند و دریافتی انرژی بیشتری داشته باشند.

واقعیتی که زنان در مورد بدن خود نمی دانند

4.3146
این مطلب مفید بود ؟12719
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ح.ب
وبگردی