دربی

نوری: حساس‌ترین دربی در پیش است

تاریخ انتشار : 22 اسفند 1400کد مطلب : 16681زمان مطالعه : 2 دقیقه
پیشکسوت باشگاه استقلال از دربی پیش روی تهران به‌عنوان حساس‌ترین دربی که به یاد دارد، نام برد.

تسنیم:محمد نوری درباره پیروزی یک بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت:بازی خیلی سختی بود و استقلال توانست از این خوان به سلامت عبور کند. صنعت نفت در این بازی خیلی خوب کار کرد، ولی این استقلال بود که موفق شد با تیزهوشی امیرحسین حسین‌زاده سه امتیاز بازی را کسب کند. استقلال لیاقت قهرمانی را دارد و بازی به بازی شرایط بهتری پیدا می‌کند.

وی در ادامه افزود:سیلوا نیز با توجه به اینکه اولین بازی‌اش برای استقلال بود، خیلی خوب ظاهر شد و نمره قبولی گرفت و فکر می‌کنم این بازیکن در دربی خیلی به کار استقلال بیاید. در این بازی با توجه به غیبت دانشگر و چشمی او را خیلی لازم داشتیم. این شرایط نشان می‌دهد که خط دفاع استقلال بعد از جدایی مرادمند و یزدانی وظایفش را خوب اجرا می‌کند و خیلی جای نگرانی نیست. در خط حمله البته غیبت رودی ژستد احساس شد. با اینکه این بازیکن خیلی گل نمی‌زند، ولی در جهت اهداف تیم خیلی مثمرثمر کار می‌کند.

پیشکسوت فوتبال استقلال درباره دربی روز پنجشنبه و تقابل سرخابی‌های پایتخت برگزار شود، تصریح کرد:این بازی می‌تواند بازی خیلی خوبی باشد. پرسپولیس این بازی برایش خیلی مهم است و فکر می‌کنم پرسپولیس در این دربی با ترس و استرس وارد زمین می‌شود. استقلال تاکنون در لیگ بدون باخت بوده است و الان نیز شش امتیاز بالا‌تر دارد و با وضعیت روحی مناسبی در این بازی حاضر می‌شود. فکر می‌کنم اگر بچه‌ها تمرکز‌شان را حفظ کنند، استقلال می‌تواند در این دربی به یک پیروزی پرگل دست یابد.

نوری با اشاره به فاصله شش امتیازی بین تیم‌ها،‌ درباره استراتژی پرسپولیس ابراز داشت:پرسپولیس باید هر طور که شده در این بازی پیروز شود و اگر شکست بخورد یا مساوی کند، اوضاع برای آن خوب پیش نخواهد رفت. در آن سو استقلال اگر پیروز شود، فاصله تیم‌ها 9 امتیاز می‌شود و دیگر فکر می‌کنم تیم فرهاد مجیدی 90 درصد راه قهرمانی را رفته است. پرسپولیس این استراتژی را دارد که در این بازی بی‌گدار به آب نزد و بتواند استقلال را شکست دهد. البته شکست این استقلال خیلی سخت است، چراکه فعل نباختن در تیم صرف و نهادینه شده است. استقلال به دنبال رکورد جاودانه است و می‌خواهد این رکورد را تا آخر فصل ادامه دهد. فکر می‌کنم این دربی، حساس‌ترین دربی باشد که من تاکنون به یاد داشته‌ام، مخصوصاً برای پرسپولیس.

وی در پایان گفت:بابت برد استقلال به هواداران، کادر فنی و بازیکنان تیم که زحمت می‌کشند تا تیم قهرمان شود، تبریک می‌گویم. امسال حق تیم است که یک جام برای هواداران به دست بیاورند. استقلال در جام حذفی نیز مدعی است و می‌تواند دو جام به دست آورد.

انتهای پیام/م

نوری: حساس‌ترین دربی در پیش است

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : دربی تهران
وبگردی