درس نخواندن بچه ها
درس نخواندن بچه ها یک مشکل آزار دهنده برای والدین است که نمی دانند چگونه این مشکل را حل کنند، برای حل مشکل درس نخواندن بچه ها توصیه روانشناسان بسیار کاربردی و مناسب است.

توصیه روانشناسان به والدینی که درگیر درس نخواندن بچه هایشان هستند

اولین اقدام بسیاری از والدین در مواجهه با درس نخواندن بچه ها فریاد زدن است در حالیکه داد زدن سر کودکان به خاطر نمرات مدرسه شان می تواند باعث بدتر شدن اوضاع شود. والدین باید همیشه راه هایی برای کمک به کودکان مدرسه ای خود پیدا کنند.

ممکن است شگفت زده شوند وقتی بفهمند که حتی بعد از این که کارنامه ها می آیند، هنوز می توانند مشکلاتی را برای کودکانشان ایجاد کنند. یک نمره بد چیزی است که باید به طور جدی به آن رسیدگی شود اما والدینی که دوست دارند سر کودکانشان فریاد بزنند و آن ها را خجالت زده کنند ممکن است به کودکان در دراز مدت آسیب زیادی وارد کنند و در حقیقت، جایگزین های بهتری وجود دارند که نه تنها برای کودکان و والدین آسان تر هستند، بلکه می توانند در واقع مفید نیز باشند. ما همیشه می خواهیم به موفقیت کودکانمان کمک کنیم پس بنابراین در این بخش از نمناک توضیح می دهیم که چرا داد و فریاد اوضاع را بدتر می کند و چه کاری باید در این باره انجام داد.

راه حل رفع مشکل درس نخواندن بچه ها بدون فریاد زدن و عصبانیت

6 دلیل قدرتمند برای این که چرا جیغ زدن سر کودکان به خاطر نمره هایشان نمی تواند به آن ها کمک کند و 10 نکته که می توانند این وضعیت را بهتر کنند.

به این دلایل:

این ممکن است به مشکلات واقعی کودک شما در مدرسه رسیدگی نکند.

به عنوان مثال، والدین ممکن است فعالیت های اجتماعی کودک خود را برای کمک به مدرسه اش محدود کنند اما مطالعات نشان می دهند که این امر تنها در صورتی کمک می کند که فعالیت های اجتماعی کودکان در وهله اول آن ها را منحرف کند پس زمانی که کودک شما در مدرسه دچار مشکل می شود، باید به ریشه مساله توجه کنید تا این که چیزها را تغییر دهید.

ریسک کردن کودکان تان را به خطر می اندازد و باعث می شود که آن ها مایل به درخواست کمک برای مسائل مدرسه شان در خانه نباشند. کودک شما اگر فکر کند که برای اینکه کارشان را در وهله اول انجام نداده اند تنبیه خواهند شد، ممکن است برای کمک پیش شما نیایند. با گذشت زمان این ممکن است به طور کلی به سمت مقاومت در برابر کار مدرسه تغییر کند و کودکان آنقدر ناامید می شوند که دیگر تمایلی به امتحان کردن ندارند.

درس نخواندن بچه ها

مشکل درس نخواندن بچه ها

داد زدن می تواند تبدیل به عادت شود که باعث می شود آن ها رفتار خوبی نداشته باشند.

فریاد زدن می تواند تاثیر منفی بر نمرات آینده کودک شما داشته باشد که اگر این مسائل حل نشده باقی بمانند و دانش آموزان مقاومت بیشتری را احساس کنند، آن ها نخواهند توانست کمکی که به آن نیاز دارند را دریافت کنند و این کار کودکان شما را تحقیر می کند و می تواند موجب شود به طور منفی به وضعیت واکنش نشان دهند و فکر خواهند کرد که قربانی هستند و مسئولیت نمرات خود را قبول نمی کنند.

در عوض قوانین ساده و پایه ای وجود دارند که شما می توانید از آن ها پیروی کنید و به کودکان خود کمک کنید که برای سلامت روانی شما هم بهتر هستند:

به کودکان خود فضای آرامی برای کار بدهید.

این کار می تواند به کودکان شما کمک کند تا از حواس پرتی دوری کنند و عادت منظم انجام دادن تکالیفشان را داشته باشند و همچنین نشان می دهد که شما کنارشان هستید و می توانید به آن ها کمک کنید و به عنوان یک پاداش، فضایی ایجاد کنید که با لوازم مدرسه که کودکان شما نیاز دارند پر شود!

مشکل درس خواندن

اهمیت فضای آرام برای کودکان

عادت ها همیشه چیز بدی نیستند، پس کمک کنید تا رعایت شوند

برای مثال پوشیدن فرم مدرسه که این کار باعث می شود کودکان به تکالیف خود توجه کنند و اطمینان حاصل کنند که همه چیز شب قبل تمام شده است و این امر در درک شما مشهود است اما شما به کودکان خود آموزش می دهید تا از زمانی که به آن ها داده شده تا برای چیزی آماده شوند، نهایت استفاده را کنند.

با معلمان کودک خود تعامل داشته باشید

با هم می توانید بفهمید چه عواملی باعث ایجاد مشکلاتی در کار کودکانتان می شوند و این کار می تواند باعث شود کودکان شما فکر کنند معلمانشان افرادی هستند که می توانند برای گرفتن حمایت به آن ها مراجعه کنند و حداقل این کار به شما کمک می کند زمانی که به آن ها در انجام تکالیفشان کمک می کنید از گفتن این جمله اجتناب کنند:"این چیزی نیست که آن ها در مدرسه به ما یاد داده اند،".

درس نخواندن کودکان

تعامل با معلمان کودکتان

مسیر پیشرفت فرزندتان را ارزیابی کنید

پیش از این هم در نمناک گفتیم که این کار به شما کمک می کند درک کنید که کدام چیزها به آن ها کمک می کنند و کدام تاثیری نخواهند داشت و هم چنین به شما کمک می کند زمانی که کودک تان ممکن است به عادت های بد قدیمیشان برگردد یا زمانی که با یک مشکل جدید مواجه می شوند، آگاه باشید.

به یاد داشته باشید که پاداش و تشویق بهتر از تهدید عمل می کند

تقویت مثبت برای انجام کارهای خوب در مدرسه بهتر از ترس از تنبیه شدن می باشد.وقتی بچه ها بیشتر نگران تنبیه هستند, بیشتر به تلاش برای اجتناب از مشکل فکر می کنند تا انجام کار خوب.

مشکل درس نخواندن

کودکان را حتما تشویق کنید

تا جایی که ممکن است سبک های مختلف یادگیری را امتحان کنید

برخی از کودکان با انجام فعالیت های بصری، شنیداری و کارهای دستی همراه با معلمان یا حتی ترکیبی از همه این موارد بهتر یاد می گیرند و ما هر کدام به روش های مختلف یاد می گیریم و پس امتحان آن ها بسیار مهم خواهد بود.

عادات خواندن خوب را ایجاد کنید

این کار می تواند تحریک کننده باشد و خواندن منظم می تواند به شما در دریافت پاسخ های موردنیاز ، به خصوص در مدرسه کمک کند.

درس نخواندن بچه ها

راه حل هایی برای مشکل درس نخواندن بچه ها

به یاد داشته باشید که بچه ها به استراحت نیاز دارند

این کار برای سلامت روان آن ها خوب است و انجام کارهای زیاد می تواند بد باشد، حتی با چیزی به اندازه تکلیف مدرسه. ورزش به ویژه در طول استراحت نیز بسیار مهم است.

ارتباط برقرار کردن با فرزندانتان برای حل مشکل درس نخواندن بچه ها 

بگذارید آن ها بدانند شما همیشه برای کمک کنارشان هستید، حتی زمانی که مشکلاتی در مدرسه برایشان ایجاد می شود و این می تواند به شما کمک کند بفهمید که کودک شما با چه مشکلاتی مواجه است.

انتظارات بالایی داشتن

در حالی که نباید بیش از حد انتظار داشته باشید اما هرگز هم نباید کودک خود را در حد نرمال قبول کنید و آن ها را برای بهتر بودن تشویق کنید اما تنبیه برای عالی بودن اثر معکوس خواهد داشت.

درس نخواندن بچه ها راه حل بسیار موثرتری از داد زدن دارد

3.127
این مطلب مفید بود ؟1710
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی