دکمه

نحوه درست کردن دکمه با خمیر فیمو

کد مطلب : 49095زمان مطالعه : 2 دقیقه
همه ما باکمی حوصله و ایده پردازی میتوانیم کارهای زیبا و قشنگی را ارائه کنیم. در این بخش از دنیای مد سایت نمناک میتوانید از نحوه آموزش ساخت دکمه های تزیینی با خمیر بهره مند شوید.

مرحله های آموزش درست کردن دکمه های تزئینی با خمیر

این دکمه ها را با استفاده از خمیر گل چینی هم می توانید درست کنید ، در این صورت ابتدا باید خمیر گل چینی را آماده کنید سپس با استفاده از رنگ های روغنی آن را به رنگ های مختلف در آورید ، دکمه ها را طبق دستورالعمل درست کنید سپس اجازه دهید که خشک شود.
اما با استفاده از خمیر پلیمری یا خمیر فیمو ، ابتدا خمیر را تهیه کرده سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

دکمه

مواد مورد نیاز :
• خمیر فیمو
• چاقوی تیز
• خلال دندان
• قالب شیرینی (اختیاری)

مراحل کار :
1- ابتدا مقدارکمی از خمیر را برداشته و آن را مانند شکل ، به شکل یک مکعب در آورید. دقت کنید که برا درست کردن چند دکمه ، اندازه ی این مکعب ها باید تقریبا برابر باشند.

دکمه

2- در این مرحله مکعبی که ایجاد کرده بودید را به صورت زیر پهن کنید.

دکمه

3- حالا لبه های آن را با استفاده از چاقو برش دهید تا لبه های مربع را تیز تر کنید و گوشه های آن را به آرامی و با کمی فشار از حالت تیزی در آورید.

دکمه

4- در این مرحله می خواهیم روی مربع ایجاد شده طرح بیندازیم. از قالب شیرینی که کف آن مربع باشد یا از هر شئ شبیه به این که کف آن مربع باشد استفاده کنید و مانند شکل روی مربع فشار دهید.

دکمه

5- خب حالا با استفاده از خلال دندان با استفاده از خلال دندان سوراخ های روی دکمه را ایجاد کنید. بعد از اتمام طبق دستورالعمل خمیری که تهیه کرده اید آنها را حرارت دهید تا خشک شوند.

دکمه


نکته :دقت کنید که دکمه را کاملا سوراخ کرده باشید که بتوانید پس از خشک شدن نخ را از درون سوراخ ها رد کنید.

نحوه درست کردن دکمه با خمیر فیمو

4.237
این مطلب مفید بود ؟316
برگرفته از سایت تزئین -/ ر
برچسب : کاردستی
وبگردی