اسهال شدید

سریعترین درمان خانگی اسهال شدید

کد مطلب : 46470تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
عدم “درمان اسهال شدید” عواقب خطرناکی در کودکان و بزرگسالان به همراه دارد بنابراین از نسخه های طب سنتی و داروهای طبیعی برای درمان سریع اسهال استفاده کنید.

درمان اسهال شدید با روش های راحت خانگی

مشکل جدی اسهال از بیماری های شایع فصول گرم است هرچند در فصول سرد سال هم میتواند افراد را دچار سازد. بیرون روی های مکرر در کودکان و بزرگسالان اگر به موقع درمان نشوند عواقب سنگینی خواهند داشت.

در این قسمت از سلامت نمناک در ادامه ی مطلب " راه های درمان فوری و خانگی اسهال " می توانید با راهکارهای خانگی و موثر برای درمان اسهال آشنا شوید و هر کدام که برایتان راحت تر بود را به کار بگیرید.

درمان های خانگی اسهال شدید

چای سیاه :

مواد لازم :

 • یک لیوان چای سیاه
 • دو قاشق چای خوری عسل
 • نصف یک عدد لیمو ترش

چای سیاه یکی از قدیمی ترین و تاثیرگذارترین درمان های خانگی برای اسهال است و ترکیب آن با مواد ذکر شده عالی عمل خواهد کرد . این ترکیب را دو بار در روز مصرف کنید.

چای و عسل و لیمو

ترکیب ORS خانگی :

مواد لازم :

 • 5 فنجان یا یک لیتر آب
 • 6 قاشق چای خوری شکر
 • نصف یک قاشق چای خوری نمک دریا

تمام مواد ذکر شده را با یکدیگر ترکیب نمایید و برای جلوگیری از کم آبی ، آن را بنوشید . همچنین می توانید آب یک الی دو عدد لیموی ترش را نیز به آن اضافه کنید.

دارچین :

مواد لازم :

 • یک قاشق چای خوری دارچین
 • یک فنجان آب گرم

دارچین و آب را مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید سپس آن را به آرامی بنوشید و این کار را حدود یک ساعت تکرار کنید تا احساس بهبودی به شما دست بدهد.

دارچین

دانه شنبلیله :

مواد لازم :

 • نصف قاشق چای خوری دانه شنبلیله
 • یک لیوان آب
 • یک لیوان ماست

شنبلیله نیز یکی از درمان های خانگی موثر برای مشکلات مختلف از جمله سوء هاضمه و اسهال می باشد . مواد ذکر شده را با بکدیگر ترکیب کنید ، به خوبی هم بزنید و به طور منظم برای درمان اسهال استفاده کنید . همچنین می توانید یک قاشق دانه شنبلیله را در آب بریزید و یک شب کامل آن را نگه دارید و صبح روز بعد آن را میل کنید.

همچنین ترکیب 2 قاشق چای خوری دانه شنبلیله و 2 قاشق چای خوری دانه زیره سبز می تواند به صورت پودر شده با یکدیگر مخلوط شود. ترکیب این دانه ها در یک کاسه ماست و سه بار مصرف آن در روز برای اسهال مفید خواهد بود.

دانه شنبلیله

زغال :

مقدار کمی زغال یا کربن فعال را با مقدار کافی آب مخلوط کنید و هر چند ساعت یکبار ، برای رفع مسمومیت غذایی ، دل درد و اسهال مصرف کنید . زغال عوامل ایجاد کننده اسهال را از بین می برد و به ریکاوری سریع تر و پاکسازی روده کمک خواهد کرد.

عصاره دانه گریپ فروت :

این عصاره را به اندازه 15 قطره داخل یک لیوان آب بریزید و چند بار در روز مصرف کنید . عصاره دانه گریپ فروت می تواند بیش از 800 باکتری ، ویروس ، هرپس و قارچ را از بین ببرد و همچنین برای مسمومیت غذایی و اسهال نیز بسیار مناسب می باشد.

سریعترین درمان خانگی اسهال شدید

4.1538
این مطلب مفید بود ؟44197
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : gastrodigestivesystem / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : درمان اسهال
1 نظر به ثبت رسیده است
علیرضا1401-10-21
سلام خسته نباشید
خدا خیرتون بده
نصف شب بچه ام اسهال شدید گرفت
سایت شما رو چک کردم و ترکیب چای سیاه و عسل و آبلیمو رو که گفته بودید امتحان کردم عالی بود
00
وبگردی