درمان انگل
آلودگی با انگل ها یکی از مشکلات شایع کودکان است که بسیار واگیر دار است ، در ادامه این بخش از نمناک به علائم و راههای درمان انگل در کودکان خواهیم پرداخت.

بیماری انگلی کودکان چه علائمی دارد و چطور درمان می شود

برای جلوگیری از ابتلا به انگل های روده ای، باید به دنبال بهترین درمان برای انگل ها و بهبود بهداشت عمومی خود باشید ، بدانید که شب ها، انگل های ماده در مقعد تخم ریزی می کنند.کودکان به طور کلی بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند و مبتلا می شوند. اگر فرزند شما آلوده شده، تمام خانواده باید از این درمانهایی که در ادامه ذکر می کنیم، پیروی کنند تا شخصی دیگر دچار انگل نشود ، انتقال، می تواند فقط با لمس ورق ها، مواد غذایی و یا اسباب بازی های آلوده رخ دهد تا زمانی که هنوز تخم انگل ها وجود دارد، عفونت به طور کامل ناپدید نمی شود.
این تخم ها ،می توانند تا دو هفته خارج از بدن زنده بمانند، بدین معنا که فرد می تواند دوباره آلوده شود، زیرا فوری بعد از، از تخم بیرون آمدنشان دوباره شخص آلوده می شود. در ادامه این بخش از نمناک به علائم و راههای درمان انگل در کودکان خواهیم پرداخت.
درمان انگل کودکان

علائم انگلهای روده ای کودکان

متاسفانه، بسیاری از عفونت های انگلی نشانه ای ندارند ؛ فرد مبتلا ،دارای خارش در اطراف مقعدش است که معمولا در شب بدتر می شود.مراقب این علائم نیز باشیدکه ممکن است، رخ دهند:

درمان انگل کودکان

پیشگیری از انگل در کودکان

هنگامی که دکتر شما درمان های صحیح برای انگل زدایی را تجویز می کند، کرم ها در حدود 15 روز آینده از بین خواهند رفت حتی اگر هیچ انگلی هم باقی مانده باشند، اما تخم های آنها می توانند زنده بمانند به همین دلیل است که درمان را تا دو هفته باید ادامه داد، زیرا احتمال مجدد ابتلا بسیار بالا است.
به دستورالعمل های زیر توجه کنید:
  • ناخن هایتان را کوتاه نگه دارید.
  • لباس هایتان را با آب داغ بشورید و با ماده ضد عفونی کننده ،تمیز کنید.
  • دست هایتان را چند بار در روز بشویید.
  • هر روز دوش بگیرید و اطراف محل مقعد را با دقت بشورید.
  • از قرار دادن دستها در دهان خود اجتناب کنید.
  • اگر کسی در خانواده شما آلوده شده، حتما همه خانواده تحت درمان قرار بگیرند.

درمان انگل کودکان

روش های درمان طبیعی انگل در کودکان

1- سیر، بذر کدو و نعناع:
سیر دارای مزایای فراوانی است، از جمله این که دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد باکتریایی است، که می تواند انگل ها را از بین ببرد.دانه های کدو تنبل ،منبع خوبی از روی هستند ،که سیستم ایمنی شما را تقویت می کند و در نهایت، نعناع هر گونه انگلی که به بدن متصل است را نرم و شل می کند.
 
درمان انگل کودکان

روشهای درمان انگل در کودکان با سیر

مواد لازم:
2 حبه سیر
1 قاشق غذاخوری بذر کدو تنبل (10 گرم)
3 عدد برگ نعناع
آماده سازی :
سیرها را تکه تکه ،یا فشار دهید.دانه های کدو را پوست کنده و به سیر اضافه کنید.برگ های نعناع را اضافه کنید.همه مواد را باهم مخلوط کنید.یک قاشق غذاخوری از این ترکیب را در روز مصرف کنید.اگر فکر می کنید ،که این ترکیب خیلی قوی است، می توانید آن را با آب رقیق و سبک کنید.این درمان را حداقل، یک بار در هفته انجام دهید.
2- نعناع و آب معدنی :
این ترکیب نیز، به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی برای کمک به پاکسازی بدن و جلوگیری از رشد انگل های روده ای عمل می کند.
 
 درمان انگل کودکان
مواد تشکیل دهنده :
برگ نعناع (10 گرم)
آب معدنی (150 میلی لیتر)
 
آماده سازی:
آب معدنی را به جوش بیاورید، و چند برگ نعناع را به آن اضافه کنید.اجازه دهید 5 دقیقه بماند، تا عصاره نعناع خارج شود.از روی شعله بردارید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند و به درجه حرارت دمای اتاق نزدیک شود.مایع را صاف کنید.
 
دستورالعمل :
یک فنجان،از این چای را در روز بنوشید.سعی کنید آن را به سرعت مصرف کنید.مصرف این چای را تا 2 هفته ادامه دهید.
آویشن، گیاهی است که حاوی تیمول است، که دارای خواص باکتریایی است و به کاهش قارچ و انگل کمک می کند.مشکلات گاز معده و روده و مشکلات گوارشی را کاهش می دهد.
 
درمان انگل کودکان
مواد لازم:
½ لیتر آب
2 قاشق غذاخوری برگ آویشن (20 گرم)
 
آماده سازی:
آب را به جوش آورید.برگ های تایلندی را به آن اضافه کنید.اجازه دهید 10 دقیقه روی حرارت کم بماند.از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا به حرارت مطلوب برسد.در نهایت، این مایع را صاف کنید، و با معده خالی بنوشید.این محلول را با نوشیدنی های دیگر ترکیب نکنید.از مصرف قند و آرد فراروری شده اجتناب کنید.برای یک هفته از این نوشیدنی مصرف کنید.
4- آب هویج با لیمو :
هویج، برای هضم بسیار عالی است، چرا که دارای فیبر خوبی هستند.آنها همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی بالایی هستند، که برای پاکسازی بدن استفاده می شوند.لیمو نیز، دارای اثرات پاکسازی بدن از مواد سمی است.
درمان انگل کودکان
مواد تشکیل دهنده :
هویج (300 گرم)
آب 1 عدد لیمو (5 میلی لیتر)
 
آماده سازی :
تمام ترکیبات را کاملا شستشو دهید.آب هویج را بگیرید ، آب لیمو را به آن اضافه کنید.

دستورالعمل:
این نوشیدنی را بلافاصله بنوشید.برای سه روز، این آب میوه را مصرف کنید.

5- آب کلم بروکلی:

زمان آن رسیده که بروکلی را با دیدی متفاوت ببینید.این سبزی ،دارای اثر پاکسازی مایعات اضافی و سموم است و به شما کمک می کند تا سیستم گوارش شما را متعادل نگه دارد.

 

پاکسازی بدن

مواد تشکیل دهنده :

کلم بروکلی (100 گرم)

هویج (100 گرم)

کاهو (100 گرم)

آماده سازی:

سبزیجات را خوب با آب بشورید و آب آنها را بگیرید.

دستورالعمل:

این آب را بلافاصله بنوشید و برای یک هفته تکرار کنید.

طب سنتی و روشهای درمان انگل در کودکان

4.3411
این مطلب مفید بود ؟35061
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
وبگردی