درمان بیماریهای مقعد
دکتر داود تاج بخش متخصص جراحی عمومی و درمان بیماریهای مقعد با لیزر در خصوص نحوه درمان بیماریهای مقعد با کمک لیزر و بدون استفاده از چاقو و بیهوشی و حتی بستری شدن در بیمارستان را توضیح می دهند.

برطبق بررسی های بعمل آمده در مراجعین به مطب که طی یک دوره 7ساله انجام شده است افراد با هر درجه از تحصیلات معمولا دچار هر مشکلی در ناحیه آنال واطراف آن میشوند به غلط از آن بعنوان هموروئید یا بواسیر یاد می کنند درحالیکه اکثریت غریب به اتفاق آنان دچارمشکلات دیگر علی الخصوص شقاق(فیشر) می باشند(90%موارد مراجعین به مطب دچار شقاق می باشند واکثرا با درد وبه میزان کمتری بادرد و خونریزی مراجعه میکنند)بنابراین توصیه میشود دچار هر علامتی در نشیمنگاه هستید حتما قسمت فیشر یا شقاق را مطالعه نمائید. 

 

واقعیت بعدی آماری حکایت از خود درمانی ویا توصیه درمانی ازطریق اطرافیان میباشد بطوریکه اکثرا قبل از مراجعه به پزشک یک یا چنددوره از پماد وقرص به توصیه اطرافیان و از داروخانه تهیه و استفاده می کنند که نه تنها موثر نبوده بلکه منجر به و باعث پیشرفت بیماری می گردد 

در ادامه گفت و گوی ما را با دکتر داود تاج بخش متخصص جراحی عمومی و درمان بیماریهای مقعد با لیزر را ملاحظه می فرمائید.

 -لطفا راجع به تخصص خود توضیح دهید

با سلام من دکتر داود تاج بخش متخصص جراحی عمومی و درمان بیماریهای مقعد با لیزر میباشم.

٢-از چند سال قبل شما با لیزر کار می کنید؟

من٢٢است که جراح میباشم اما از ١٢سال قبل منحصرا کار روی بیماریهای مقعد را با کمک لیزر و بدون استفاده از چاقو و بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان انجام میدهم.

٣-شما گفتین بیماریهای مقعد ایا میتوانید توضیح بیشتری راجع به این بیماریها بدهید.

بله  بیماریهای خوش خیم ناحیه مقعد شامل بواسیر یا هموروئید ، فیشر یا شقاق یا زخم مقعد ، ترشح چرک یا فیستول مقعد و در نهایت بیماری سینوس پیلونیدال یا مویی که در قسمت استخوان خاجی رخ میدهد.

٤- آیا این بیماریها علت خاصی دارند ؟

دکتر داود تاج بخش

دکتر داود تاج بخش

 

بله حتما ودر درجه اول  یبوست یا خشکی مدفوع حین دفع  به علت عدم تحرک کافی و نشستن بیش از حد بعلت کارهای نشته امروزی و عدم مصرف میوه و سبزیجات و برعکس خوردن غذاهای فست فود حاوی روغن بیش از حداست  به همین دلیل با انجام ورزش منظم و مصرف اب ومایعات و خوردن فیبرهای غذایی و سبزیجات میتوان از ابتلا به این بیماریها تا حد زیادی پیشگیری نمود

٥- کدامیک از این بیماریها شایعتر است

هر کدام از این بیماریها در یک سن خاصی شایعترند مثلا هموروئید یا بواسیر در سنین بالا و فیشر یا شقاق در سنین جوانی رخ میدهید ولی در کل سنین بیماری فیشر یا شقاق شایعترین است

٦-میشود راجع به تک تک اینها مختصر توضیح دهید

بله بیمار فیشر یا شقاق با علایمی مثل درد و سوزش حین دفع که گاهی همرا با خونریزی است مراجعه میکند 

وهمواره بیماری در حال خوب شدن و عود همراه است

همورویید یا بواسیر با علایمی مثل خونریزی وهمراه با بیرون امدن زایده بواسیری است

فیستول با وجود یک سوراخ کوچک کنار مقعد همراه با دفع چرک است و درمان ان با دارو غیرممکن و نیاز بدرمان با جاقو یا لیزر است

سینوس مویی یا سینوس پیلونیدال که با سوراخهای متعدد همراه دفع خون و چرک در ناحیه تحتانی کمر است  و این بیماری حتما نیاز بدرمان با چاقو یا لیزر دارد

٧-لطفا راجع به درمان این بیماری ها بطور مختصر توضیح دهید

درمان هموروئید و شقاق در مراحل اولیه دارویی است اما با طولانی شدن بیماری و عود مکرر حتما نیاز به جراحی با چاقو یا لیزر دارند.

اما دو بیماری فیستول و سینوس اصلا درمان دارویی نداشته و به محض تشخیص باید با چاقو یا لیزر عمل شوند

٨-اقای دکتر شما در قسمتهای قبلی از درمان با چاقو و لیزر صحبت کردید ایا اینها با هم تفاوتی دارند یا خیر؟

از نظر ماهیت هر دو کار یعنی جراحی با چاقو و لیزر یکی است اما از نظر کیفیت و بهبود درمان با لیزر بمراتب از درمان با چاقو راحتر و بهتر است بطوریکه  در مورد درمان با لیزر نیاز به بستری شدن در بیمارستان و بیهوشی نیست و بهبود بیمار سریعتر حاص می شود و درد و خونریزی بیمار نیز کمتر بوده  و فرد سریعتر میتواند سر کار خود برگردد.

٩-در پایان اگر توصیه ای دارید بفرمایید.

مهمترین توصیه این است که به علایم گوارشی و دفع مثل درد و خونریزی اهمیت دهید و خودسرانه خوددرمانی نکرده و هرگز اجازه ندهید که خجالت و ترس مانع از مراجعه زود هنگام به پزشک معالج شود.

درمان بیماری های مقعدی با لیزر توسط دکتر داود تاج بخش

4.5253
این مطلب مفید بود ؟22726
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک - /م
برچسب : مقعد
وبگردی