درمان سکسکه

درمان سکسکه در طب سنتی

کد مطلب : 22492تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
سکسکه را همه انسانها تجربه کرده اند.عوامل مختلفی در بروز سکسکه دخالت دارند و روشهای متفاوتی برای درمان آن تا کنون معرفی شده است.

درمان سکسکه با روش های سنتی

تقریباً همه افراد در سنین مختلف زندگی ممکن است دچار سکسکه شوند. هر چند که سکسکه، یک بیماری به حساب نمی آید، اما سکسکه های بلند مدت، اغلب آزاردهنده بوده و فرد را مستاصل می نمایند.

برای رفع سکسکه به سراغ طب سنتی آمده ایم و به راههای درمانی از نظر این طب روی آورده ایم و می خواهیم از آن کمک بگیریم متخصصین این طب چه راههایی برای رفع سکسکه ناگهانی پیشنهاد می دهند و درمان آن ها برای اطفال و بزرگسالان متفاوت است یا خیر؟

سکسکه

روش های درمان سکسه


غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی درباره سکسکه اظهار داشت:سکسکه عبارت است از انقباضات ناخودآگاه و مکرر عضله دیافراگم که تحریک دیافراگم موجب می شود که هوا خارج شود.

به گفته وی عوامل زیادی در بروز سکسکه نقش دارند, برخی از سکسکه ها گذرا و برخی طولانی هستند که سکسکه از نوع گذرا ممکن است که چند دقیقه بیشتر طول نکشد ولی سکسکه طولانی ممکن است چند روز طول کشد.
طول کشیدن سکسکه علامت خوبی نیست و باید سریع اقدام به درمان کرد و در بسیاری از مواقع با تقویت معده سکسکه از بین می رود. کردافشاری بیان داشت:در برخی مواقع اختلالات دهانه معده, غلبه سردی یا غلبه گرمی یا غلبه خشکی یا غلبه تری در معده عامل سکسکه است.

اگر سکسکه از سردی بیش از حد معده یا تجمع بلغم در معده باشد که این نوع سکسکه بیشتر در بچه ها و سالمندان رخ می دهد. خیلی از افراد با خوردن ترشی یا فلفل ممکن است دچار سکسکه شوند که با قی کردن یعنی استفراغ عمدی سکسکه برطرف می شود. سردی و رطوبت معده موجب بروز بادها و نفخ در افراد می شود که در بسیاری از مواقع در این افراد سکسکه رخ می دهد، همچنین سنگینی معده و مصرف غذاهای سنگین خود دلیلی بر بروز سکسکه است.

برخی مواقع با خوردن آب و نفس عمیق کشیدن خود در رفع سکسکه مفید است. مصرف دمنوش هل نیز به تقویت معده کمک می کند، همان طور که تقویت معده مانع بروز بسیاری از سکسکه ها می شود.

چشیدن سس فلفل در بعضی موارد می تواند باعث رفع سکسکه شود. تندی فلفل، منجر به گیج کردن اعصاب در ناحیه گلو شده و توجه آنها را به درک طعم و مزه فلفل جلب می کند. و سکسکه فراموش می شود.

به آرامی در یک پاکت کاغذی تنفس کنید. سعی کنید نفس هایی عمیق بکشید. این مساله به تدریج باعث می شود که میزان دی اکسید کربن در پاکت و سپس خون شما افزایش یابد و بدین ترتیب دیافراگم برای دریافت اکسیژن بیشتر، انقباض عمیق تری انجام دهد. نهایتاً سکسکه در این نبرد عقب نشینی کرده و دست از سرتان بر می دارد.

درمان سکسکه در طب سنتی

3.324
این مطلب مفید بود ؟168
برگرفته از تسنیم-/ف
2 نظر به ثبت رسیده است
لیلا1395-01-26
یک قاشق مرباخوری سرکه سکسکه را بند میاورد.
50
قاسم1394-08-09
یک روش خوب برای از بین بردن سکه وجود دارد . بایستید کمی از کمر رو به جلو خم شوید ارام ارام با لیوانی که در دست دارید اب بنوشید حتما سکسه تان متوقف میشود
21
وبگردی