درمان طاسی سر

روغن کرچک طاسی را درمان می کند؟!

کد مطلب : 55760تعداد نظرات : 5 نظرزمان مطالعه : 7 دقیقه
وقتی از یک ماده گیاهی و طبیعی برای درمان طاسی سر صحبت می کنیم مطمئنا راه مناسبی برای پرپشتی و توقف ریزش شدید موی سر خواهد بود.

آیا روغن کرچک می تواند به عنوان قوی ترین روغن تقویت مو طاسی را درمان کند؟!

بهتر است بدانید ریزش مو در اثر استرس بیش از حد می باشد ، اما پس از ریزش مو همیشه افراد احساس استرس بیشتری می کنند و می توان گفت که فشار بیش از حدی به آنها تحمیل می شود. ریزش مو ، اغلب در اثر استفاده از برخی لازم آرایشی و شیمیایی اتفاق می افتد و باعث ضعیف شدن ریشه مو و فولیکول های مو می شود و به مرور زمان باعث ریزش مو می شود.

بطور کلی طاسی به دو نوع تقسیم می شود و انواع آن عبارت است از:

1- ریزش مو در بالای سر که این نوع مختص آقایان می باشد
2-ریزش مو در قسمت مرکز سر که این مورد هم مختص آقایان و هم خانم ها می باشد.
برای جلوگیری از ریزش مو و طاسی توصیه می شود که از نسخه های طب سنتی و قدیمی بهره ببرید. با استفاده از تغذیه مناسب و داروهای تقویت کننده مو ، فولیکول های مو را تقویت کرد تا از ریزش مو جلوگیری کنیم.
در موارد خاص مانند طاسی ناشی از ژنتیک ممکن است که به طور کامل درمان نشود ولی می توان فرایند آنرا کند کرد.
در این بخش از سلامت نمناک قصد داریم تا شما را با روغن کرچک که یک درمان باستانی برای درمان طاسی استفاده می شود ، آشنا سازیم. توصیه می کنیم حتما این مطلب را دقیق مطالعه بفرمایید چرا که راه حل های عالی و ثابت شده برای درمان ریزش موی سر در ان خواهید خواند.
درمان طاسی سر

درمان گیاهی ریزش شدید مو و طاسی سر

راهنمای کامل برای تقویت موی سر از ریزش ساده تا درمان طاسی با روغن کرچک

روغن کرچک دارای خواص زیادی می باشد که در تقویت فولیکول های مو حائل اهمیت می باشد.در ادامه ی این مطلب با خواص این روغن آشنا شوید.

خواص و فواید روغن کرچک برای درمان ریزش و طاسی موی سر

روغن کرچک دارای خواص ضد میکروبی ، ضد باکتری و ضد قارچی است که به شما در مقابله با عفونت های پوستی کمک می کند و از ریزش مو و طاسی جلوگیری می کند.
این روغن نیز همچنان دارای خاصیت جلوگیری از شوره سر را دارد و به شدت می تواند تاثیر بگذارد ، مواد مغذی حیاتی را برای ریشه های مو فراهم میسازد.
لازم به ذکر است که با ماساژ دادن منظم روغن کرچک بر روی پوست سر باعث گردش خون در سرتاسر پوست سر می شود که نتیجه ی این کار باعث جلوگیری از ریزش مو می شودبه این دلیل که سطح PH فولیکول های مو را تعادل می بخشد.
این روغن همانند یک داروی آنتی اکسیدان عمل می کند که از تولید پروتین کراتین حمایت می کند و ب این ترتیب از خشک شدن و ریزش مو جلوگیری می کند.
این روغن یک مرطوب کننده قوی می باشد که باعث تغذیه مو می باشد و از خشک شدن ، خارش و سوزش در قسمت پوست سر و شکستن مو ها جلوگیری می کند.
این روغن حاوی امگا - 6، برخی پروتئین ها و ویتامین E می باشد و باعث تسکن پوست می شود.
استفاده از این روغن که یک درمان عالی برای بازیابی رنگ طبیعی مو می باشد و از این طریق از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث تقویت مو می شود.
این روغن حاوی اسید ریسینولئیک (ricinoleic acid) که در تولید پروستاگلاندین (Prostaglandin) کمک می کند که نتیجه این باعث کاهش ریزش مو می شود.

چگونگی استفاده از روغن کرچک برای درمان طاسی:

شما می توانید از روغن کرچک در طریق های مختلف استفاده کنید و در درمان طاسی تاثیر گذار خواهد بود که استفاده منظم آن در درمان طاسی بسیار تاثیر گذار می باشد و باعث براقی مو می شود.
 درمان طاسی سر

روش درمان طاسی سر با روغن گیاهی کرچک

نسخه تقویت موها و درمان طاسی سر با روغن کرچک:

ماهیت چسبناک روغن کرچک و خواصی که در بالای این مقاله به شما گفتیم می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و باعث رشد سریعتر مو می شود.
2 یا 3قاشق غذاخوری روغن کرچک را به مدت 10 الی 15 ثانیه در سرتا سر پوست سر خود ماساژ دهید و لازم بذکر است که توجه داشته باشید این مقدار روغن را در قسمت هایی که مشکل ریزش دارید استفاده کنید و پس ماساژ کافی که مدت آنرا به شما بیان کردیم ، 30 دقیقه آنرا روی پوست سرتان قرار دهید و برای تاثیر بیشتر از یک کلاه استفاده کنید و پس از این مدت سرتان را با آب و شامپو بطور ملایم شستشو دهید. برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه می شود که هفته ایی یکبار این کار را انجام دهید تا تاثیر آن بیشتر نمایان شود.

درمان طاسی و ریزش شدید موهای سر با روغن کرچک و نارگیل:

روغن نارگیل می تواند به روغن کرچک در نفوذ بیشتر در ریشه ها کمک کند که نتیجه این کار باعث تقویت و رشد بیشتر مو ها می شود.
2قاشق غذاخوری روغن کرچک و 4 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را در یک طرف مخلوط کنید.
بعداز مخلوط آن ، کمی مخلوط بدست آمده را گرم کنید و سپس آنرا در سرتاسر پوست سرتان به مدت 10 الی 15 دقیقه ماساژ دهید و 30 دقیقه صبر کنید و مو های خود را با شامپو و آب گرم شستشو دهید.
این کار را به طور منظم 3 بار در هفته انجام دهید.

پرپشت شدن موها و درمان طاسی با روغن درخت چای و کرچک

در این روش می توانید از روغن بادام یا روغن آرگن یا روغن آووکادو یا روغن زیتون استفاده کنید و همچنان تاثیر مشابه را خواهید دید. همچنین می توانید 4 الی 5 قطره روغن درخت چای را در قاشق غذا خوری روغن کرچک و روغن نارگیل به خوبی مخلوط کنید. وآنرا به مدت 10 الی 15 دقیقه روس سرتان قرار دهید و به خوبی ماساژ دهید و 30 دقیقه صبر کنید که تاثیر خود را به نحو احسنت بگذارد و سپس آنرا با آب شستشو دهید .توصیه می شود این کار را 3 بار در هفته انجام دهید.
 
این هم لازم بذکر می باشد که متناوبا از روغن رزماری برای تقویت فولیکول های مو استفاده کنید که انجام منظم این کار باعث سالم ماندن موهایتان می باشد. برای استفاده بهتر از این روغن می توانید 4 الی 5 قطره روغن رزماری و 2 قاشق غذا خوری از روغن کرچک و روغن نارگیل را اضافه کنید و سپس به مدت 30ثانیه روی سرتان ماساژ دهید و در آخر آنرا با استفاده از آب و شامپو شستشو دهید.
 
روغن کرچک برای درمان طاسی سر

فواید روغن کرچک برای درمان ریزش موی سر 

روغن کرچک و روغن اسانس لیمو درمان قوی برای ریزش و طاسی مو

روغن اسانس لیمو یک منبع عالی از ویتامین C است که به افزایش کلاژن کمک می کند و باعث رشد مو می شود و همچنین یک مرطوب کننده قوی هم می باشد که می تواند موهایتان را مرطوب سازد و در رشد بیشتر موهایتان کمک خواهد کرد.
-یک قاشق غذاخوری اسانس لیمو و 2 قاشق غذاخوری روغن کرچک مخلوط کنید و اجازه دهید که به مدت چند ثانیه گرم شود. سپس آنرا روی سرتان به مدت چند دقیقه ماساژ دهید تا مطمین شوید که در سرتاسر سرتان پخش شده است. بعد از 30 الی 45 دقیقه بعد آنرا بشویید و توصیه می شود این روند را به صورت منظم برای 2 تا 3 بار در هفته انجام دهید.

روغن کرچک همراه با گیاه هیبیسوس نسخه ای عالی در درمان طاسی و کم پشتی موی سر

با اضافه کردن گیاه هیبیسوس به روغن کرچک باعث افزایش کارایی این روغن پرخاصیت می شود و با استفاده ی به طور منظم این محلول باعث تقویت فولیکول ها مو می شود وهمچنین از شکستگی مو جلو گیری می کند.
برای تاثیر بیشتر می توانید از روغن بادام و روغن نارگیل استفاده کنید. سپس 2قاشق غذا خوری روغن ویتامین E به همراه 10 الی 15 گلبرگ گیاه هیبیسوس به مخلوط اضافه کنید و به مخلوط اجازه دهید که یک شب استراحت کند. صبح رو بعد این مخلوط را به سرتان بمالید و به مدت 10 الی 15 دقیقه ماساژ دهید و بگذارید که به مدت 45 الی 60 دقیقه روی سرتان بماند و بطور ملایم سرتان را با آب و شامپو بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر این کار را 3 بار در هفته به طور منظم انجام دهید.

فواید بی نظیر روغن کرچک برای مو

روغن کرچک مناسب برای درمان ریزش مو و طاسی سر 

دستوری برای رشد مو:

شما نیز می توانید از طریق ادامه ی این مطلب که دستوری برای رشد مو می باشد را دنبال کنید و به خواسته ی خود برسید.
1 قاشق غذا خوری روغن زیره ، 15 قطره روغن اسطوخودوس، 1/2 قاشق چای خوری روغن رزماری و 1/4 فنجان روغن کرچک در یک بطری شیشه ای اضافه کنید و درب آنرا ببندید و به اندازه کافی هم بزنید تا مخلوط شود و از آن می توانید به عنوان اسپری استفاده کنید و بعد از اسپری کردن آن موهایتان را ماساژ دهید و به وسیله یک حوله یا کلاه آنرا گرم نگه دارید و در تمام شب بگذارید روی سرتان بماند و این کار را هفته ایی دو بار انجام دهید.
شما همچنین می توانید 5 الی7 قطره روغن درخت چای ، 3.5 قطره روغن زیتون ،8 قطره گیاه رزماری ، 10 الی 15 قطره روغن بادام ، 1/2 قاشق چای خوری روغن ویتامین E1 و یک قاشق چایخوری روغن کرچک را با یکدیگر خوب مخلوط کنید و روی سرتان بمالید و به مدت 20 الی 30 دقیقه روی سرتان ماساژ دهید و این کار را 2 تا 3 بار درهفته انجام دهید.
 
نکات و راهنمایی ها:
یک ترفند ساده مانند اضافه کردن چند قطره روغن کرچک بر روی پوست سرتان باعث مرطوب شدن و تقویت ریشه های آن می شود.
یک رژیم غذایی سالم که حاوی آهن ، کلسیم ، مواد معدنی ، ویتامین ها و امگا 3 و6 باشد ، داشته باشید تا در رشد موهایتان اختلالی وارد نشود.
از مقدار زیادی آب استفاده کنید تا مواد مضر بدن را بشوید و در هضم مواد غذایی کمک کند. 
امیدواریم که این مقاله در درمان طاسی شما مفید واقع شده باشد.توصیه می شود که دستورالعمل های بالا را امتحان کنید که حتما از نتایج آن شگفت زده و غافلگیر خواهید شد.

روغن کرچک طاسی را درمان می کند؟!

4.61036
این مطلب مفید بود ؟96274
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
5 نظر به ثبت رسیده است
علی1399-09-10
بزرگوار شما ارث طاسی دارین
148
جوانشیر1399-05-03
سلام ازعرق کاسنی استفاده کنید معجزه می کنه
5616
مهری1398-03-06
من بیشتر از دو ماهه که از مخلوط روغن زیتون کرچک نارگیل و سیاه دانه به صورت روزانه استفاده میکنم که فقط یک مقدار در کم کردن ریزش موهام تاثیر داشته.نه موهام پرپشت شده نه ریزشش قطع میشه فقط همون مقدار که از ریزش کم شده ثابت مونده.در حالی که یکی از آشناهامون هفته ای دو سه بار استفاده میکرد و بهتر از من نتیجه گرفته و حجم موهاش دو برابر شده.دیگه نمیدونم برای ریزش موهام چیکار کنم کلافم کرده.
19347
چکاوک1397-09-17
عه روغن کرچک واسه موهای چرب چی مثلا بازم استفاده ش خوبه یعنی؟؟؟!!!!!
20172
حدیث1397-09-07
من از روغن کرچک و کندوش هرکدوم ب صورت جداگانه اسفاده میکنم فعلا ک ریزش موهام خیلی خیلی کم شده...
16751
وبگردی