لکه های دست
لکه های کوچک و بزرگی که براثر آفتاب سوختگی یا قرار رگفتن مداوم در معرض نور خورشید پشت دست ظاهر می شوند به هیچ وجه قابل تحمل نیستند ، ازمیان لیست درمان لکه های دست به سراغ خانگی ها بروید.

8 راه طبیعی برای درمان لکه های آفتاب در روی دست

در حالیکه ممکن است شنیده باشید که دستان شما نشان دهنده سن شما می باشد و دچار این ضایعه پوستی شده اید ، نباید در مقابل این امر تسلیم شوید . به مرور زمان که ما بزرگتر و پیرتر می شویم ، بر روی دستانمان لکه هایی ظاهر می شوند که ممکن است انتظار آنها را نداشته باشیم. اگر شما دچار چنین مشکلی شده اید ، ادامه این مطلب را در پوست و موی نمناک بخوانید و با راه های طبیعی رفع این لکه ها آشنا شوید.
درمان لکه های دست

بهترین نسخه های طب سنتی و گیاهی برای درمان لکه های روی دست ناشی از آفتاب سوختگی

1-درمان لکه های دست با سرکه سیب :

سرکه سیب برای بستن منافذ پوست شما به دلیل PH اسیدی مناسب است .با اعمال موضعی سرکه سیب برای 3 روز در هفته ، می توانید از این مشمل رهایی یابید و همچنین باعث نرم و روشن شدن پوست خواهد شد .
مواد لازم :
1 قاشق غذا خوری سرکه سیب (10 میلی لیتر)
1 توپ کوچک پنبه
طرز اعمال :
پنبه را با سرکه سیب آغشته نمایید و به آرامی روی پوست خود اعمال نمایید . اجازه دهید 20 دقیقه روی پوستتان بماند و از تابش مستقیم نور خورشید فاصله بگیرید .در نهایت به خوبی با آب گرم بشویید و از مرطوب کننده های پوست استفاده کنید . 
 

2-درمان لکه های دست با شیر :

استفاده از شیر نیز یکی دیگر از راه هایی است که می توانید این مشکل را رفع نمایید . در کنار استفاده از این درمان های خانگی ، لازم است بدانید که استفاده از درمان های خانگی کمی مدت بهبودی طول می کشد و نتیجه استفاده از این درمان های خانگی طی چندین بار استفاده نمایان و ظاهر می شود .به مرور زمان ، لاتیک اسید موجود در شیر به شما در روشن کردن پوست دستتان کمک خواهد کرد .
مواد لازم:
1/4 فنجان شیر گرم (62 میلی لیتر)
1 توپ کوچک پنبه
طرز اعمال :
شیر گرم را هر شب قبل از خواب با استفاده از توپ پنبه کوچک روی دستتان اعمال نمایید تا لکه های آفتاب از دستتان حذف شود . در نهایت صبح روز بعد دست هایتان را بشویید .
توجه:قبل از خشک شدن شیر روی پوست ، به اتاق خوابتان نروید .
 

3-درمان لکه های دست با لیمو :

لیمو به دلیل غنی بودن از ویتامین c برای حذف لکه های آفتاب روی دست بسیار مناسب هستند . علاوه بر این ، ویتامین C به تولید ملانین کمک می کند . همچنین لیمو حاوی اسید سیتریک است که به سلول ها برای رشد مجدد کمک می کند . همه کاری که باید انجام دهید این است که لیمو را برش دهید و تکه های آنرا روی پوست دستتان بمالید .
هشدار :پس از اعمال لیمو بر روی پوست در خانه بمانید و از خانه هایتان به بیرون نروید و به دور از تابش مستقیم نور خورشید استراحت کنید و پس از شستشوی کامل پوست دستتان به بیرون بروید ، چرا که ویتامین c به همراه نور خورشید می توانند باعث ایجاد لکه های پوستی روی دستان شما شوند .
 

4-پیاز قرمز درمان لکه های دست ناشی از آفتاب و نور خورشید :

شاید به دلیل بوی پیاز شما به هیچ دلیل راضی استفاده از پیاز نشوید ولی بعد از استفاده از پیاز و مشاهده نتایج آن حتی از ما هم تشکر خواهید کرد .
از آنجاییکه پیاز حاوی و غنی از ویتامین c و گوگرد است ، علاوه بر حذف لکه های آفتاب می تواند در حذف آکنه ها موثر باشد .
مواد لازم :
1/4 پیاز قرمز متوسط
آب یک لیمو
طرز تهیه :
پیاز را در مقداری آب بخار پز کنید و پس از یک ربع آنرا از حالت بخارپز جدا کنید و آب لیمو را اضافه کنید . پس از اضافه کردن آب لیمو پیاز را به حالت خمیر در بیاورید و در همین حالت روی دستتان اعمال کنید و 20 دقیقه اجازه دهید تا روی دستتان بماند . در نهایت با آب سرد شستشو دهید .
هشدار : از اعمال این خمیر روی زخم ها خودداری کنید .
درمان لکه های دست

درمان لکه های آفتاب روی دست با پیاز قرمز

5-ماست طبیعی درمان لکه های قهوه ای روی پوست دست :

تاثیر ماست همانند شیر است اما بیشتر می تواند باعث نرمی پوست ، بازسازی پوست ، بهبودی سریعتر و حفظ رطوبت طبیعی پوست شود .
مواد لازم :
1قاشق غذاخوری ماست طبیعی (20 گرم)
طرز تهیه :
ماست را مانند موارد بالا روی پوستتان اعمال کنید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه روی پوستتان بماند و خشک شود و همانند موارد بالا بهتر است در شب روی پوستتان اعمال نمایید و صبح روز بعد آنرا بشویید .
 

6-درمان لکه های روی دست با پوست پرتقال و شیر:

پوست پرتقال نیز همانند موارد بالا می تواند باعث از بین بردن لکه های آفتاب شوند و می توانید از این مورد نیز برای بهبودی و روشن شدن پوست دستتان استفاده کنید .
مواد لازم :
3 قاشق غذاخوری پوست پرتقال (30 گرم)
2 قاشق غذاخوری شیر(20 میلی لیتر)
2 قاشق غذاخوری آب لیمو(20 میلی لیتر)
1 قاشق غذاخوری گلیسیرین(10 میلی لیتر)
طرز تهیه و اعمال :
ابتدا 4 مواد اولیه را بایکدیگر توسط یک مخلوط کن مخلوط کنید .
سپس خمیر به دست آمده را بر روی لکه های آفتاب بگذارید و به مدت 15 دقیقه اجازه دهید تا روی پوستتان بماند . سپس با آب سرد بشویید و لازم است بدانید که پس از شستشو نیازی به استفاده از نرم کننده ها و گلیسرین ندارید .
 

7-گل رز همراه با جوش شیرین بهترین درمان خانگی لکه های دست :

شما می خواهید که لکه های پوستی خود را بهبود دهید ولی نمی توانید به اندازه کافی در خانه یا هرجایی که بطور کل باید از تابش مستقیم نور خورشید دور باشید ؟! خب شما می توانید از مخلوط گل رز و جوش شیرین استفاده کنید و می تواند در این امر به شما بسیار کمک کند .
مواد لازم :
2 قاشق چای خوری گل رز (10 میلی لیتر)
3 قاشق غذاخوری جوش شیرین (30 گرم)
1 قاشق غذاخوری عسل (25 گرم)
طرز تهیه و اعمال :
3 ماده را با یکدیگر مخلوط کنید و سپس روی لکه های پوستی خود قرار دهید و 20 دقیقه صبر کنید و سپس با آب سرد بشویید و ما پیشنهاد می کنیم که این کار را روزانه انجام دهید تا مشکلتان حل شود .
 

8-تربچه و عسل و زرد چوبه نسخه ی طب سنتی برای درمان لکه های دست:

درمان لکه های دست

ترکیب عسل و ترب نسخه طب سنتی برای درمان لکه های آفتاب سوختگی روی پوست دست

این مورد شاید برای شما کمی تعجب آور باشد ولی این مورد نیز همانند موارد بالا می توانند باعث بهبودی لکه های پوستی دست شما شود .
مواد لازم :
1 عد تربچه سایز متوسط
2 قاشق غذاخوری عسل (50 گرم)
1 قاشق چایخوری زرد چوبه (5 گرم)
طرز تهیه :
ابتدا هر 3 ماده را در پروسه پخت قرار دهید (بخارپز) و پس از پخت کامل ، آنرا به صورت خمیر در بیاورید و روی لکه های پوستی خود اعمال کنید و 10 دقیقه اجازه دهید تا روی پوستتان بماند .
از این دستورالعمل می توانید 2 بار در هفته امتحان کنید .
 
توجه داشته باشید که قبل از انتخاب هر یک از دستورالعمل های بالا ، ابتدا از اینکه شما به مواد اولیه آن دستور العمل آلرژی دارید یاخیر مطلع شوید و سپس استفاده کنید و اگر پس از اعمال موارد مشکوکی را مشاهده نمودید ، بلافاصله مواد اعمال شده روی پوستتان را شستشو دهید .
مراقب پوست دست هایتان باشید و بدانید که ممکن است با افزایش سن ، لکه های آفتاب روی پوستتان ایجاد شوند و این لکه بیشتر در خانم ها رایج است .
همچنین اگر فکر می کنید که زمان درمان این لکه ها دیر شده است ، کافیست طبق زمان مناسب از این درمان های خانگی استفاده کنید و اگر جوان هستید و به تازگی این لکه ها روی پوستتان ایجاد شده اند ، فورا با استفاده از موارد بالا شروع به درمان این لکه ها نمایید .

درمان فوری خانگی و طبیعی لکه های قهوه ای روی پوست دست

4.5217
این مطلب مفید بود ؟19423
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
وبگردی