درمان نفخ شکم
دل پیچه و دردهایی که به دلیل نفخ معده احساس می شود به دلایل مختلفی ایجاد می شود ، در جستجوی راه درمان نفخ شکم بدون دارو به نسخه های گیاهی خواهیم رسید.

درمان نفخ شکم با نسخه های طب سنتی و خانگی 

هیچکس از نفخ شکم لذت نمی برد چون دردناک است و موجب ناراحتی و حتی خجالت می شود ،نفخ خود باعث خیلی از بیماری ها می شود. از علل آن می توان به تغییرات سبک زندگی مثل تغییر در رژیم غذایی اشاره کرد اما اگر این نفخ شدید باشد علت پیچیده تری مثل رشد باکتری در روده کوچک مطرح می شود. باکتری ها به روده کوچک می روند که به ور آمدن غذا پایان دهند که باعث نفخ شکم و برخی موارد شدید مثل اسهال ،یبوست ،کاهش وزن و کم خونی میشود. باکتریها به دلایل مختلفی ایجاد میشود اگر دائما نفخ شکم دارید حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.
درمان نفخ شکم

از علت تا راه های درمان طبیعی نفخ شکم

قبل از درمان نفخ شکم به علل آن می پردازیم

اسید پایین شکم
اسید پایین شکم به هضم غذا کمک می کند و به عنوان داروی ضدعفونی کننده از ورود باکتری ها به دل و روده جلوگیری می کند. میزان پایین اسید شکم به بروز نفخ شکم ختم می شود.
داروی ضد اسید معده
ضداسید معده به درمان مشکلات قلبی کمک می کند اما توانایی بدن در هضم غذاها را ضعیف می کند استفاده دائمی از ضداسیدهای معده باعث رشد باکتری ها ی روده می شود
جراحی های گذشته
جراحی در ناحیه شکم خطر ابتلاء به رشد باکتریها را بالا میبرد و مراحل جراحی آثاری را روی شکم برجای می گذارد که باعث مشکل در عملکرد طبیعی شکم میشود از این رو بروز نفخ معده طبیعی خواهد بود.
عبور کند مواد غذایی از روده
برخی افراد دچار این بیماری می شوند به دلیل اینکه غذاها زمان بیشتری برای حرکت در مجرا می برند بنابراین باکتری فرصت تغذیه پیدا می کند که باعث نفخ و گاز در شکم می شود.
فاکتورهای محیطی
گاهی اوقات غذاهانقش مهمی رادر نفخ شکم ایفا می کنند اگر به طور منظم گوشت مصرف می کنید که آنتی بیوتیک دارند مقدار اضافه باکتری ها در روده رشد می کند.
درمان نفخ شکم

اهمیت تغذیه در درمان نفخ شکم 

درمان گیاهی و طبیعی نفخ شکم و معده

شاه بلوط هندی حاوی آنتی باکتری های طبیعی است که به آن ساپونین می گویند که تولید گاز در شکم را کاهش میدهد ،به جای شاه بلوط می توانید از مکمل هایی استفاده کنید .شاه بلوط خام حاوی سم است پس دقت کنید به صورت خام مصرف نشود.
زنجبیل
زنجبیل خاصیت تسکین دردهای شکمی را دارد و همینطور توانایی آرام کردن فعالیت های رود وی وقتی از مجرای گوارش گاز خارج می شود را دارد ،با مقداری زنجبیل و لیمو تازه چای درست کنید و بنوشید تا نفخ شکم به سرعت کاهش یابد.
برگ نعنا
نعنا در درمان نفخ شکم بسیار شگفت انگیز عمل میکند و خاصیت طبیعی در درمان دردهای ماهیچه ای دارد، با برگهای تازه نعنا چای درست کنید و بنوشید تا نفخ شکم درمان شود.
درمان نفخ شکم

گیاهان و ادویه مفید برای درمان نفخ شکم

سیر
سیر محرک هضم است و به بدن کمک می کند گاز را عبوردهد و سیستم گوارش را پاکسازی کند سیررا با جعفری تازه میل کنید تا دهان بوی بد نگیرد.

درمان سریع نفخ شکم ( رفع نفخ معده با طب سنتی و گیاهی)

3.9681
این مطلب مفید بود ؟529152
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب : نفخ معده
1 نظر به ثبت رسیده است
مونا اخباری1400-09-12
در کل نفخ درمان نداره باید باهاش کنار اومد من هر دکتری رفتم نتیجه نگرفتم
144
وبگردی