درمان کم آبی بدن
خستگی ، خشکی پوست و حتی بدن درد تنها بخشی از عوارض کمبود آب در بدن است که باید جدی گرفته شود ، برای درمان کم آبی بدن می توانید از نسخه های گیاهی و طبیعی نیز استفاده کنید.

نسخه ای برای درمان کم آبی بدن در طول تابستان

 
همانطور که میدانید 60 درصد از بدن انسان را آب تشکیل داده است و عضوهای داخلی بدن نیازمند آب برای عملکرد بهتر هستند. به گزارش نمناک وقتی بدن نتواند به اندازه کافی آب و مایعات دریافت کنند تعادل PH و عضوهای داخلی بدن بهم میریزد و به پتانسیل عضوها آسیب میزند.
 
کم آبی شرایطی است که بدن مقدار کافی آب و مایعات ندارد، یعنی به دلیل استفراغ و اسهال آب خود را از دست داده است که باعث خستگی ، خشکی پوست ، بدن درد ، حتی در برخی موارد مرگ می شود. 
 

نسخه ای خانگی . ساده برای درمان کم آبی بدن در فصل تابستان

اصولا در فصل تابستان به دلیل تغییرات آب و هوایی و افزایش دمای بدن کم آبی ایجاد می شود که این نسخه برای رفع کم آبی بدن موثر است.
 

مواد لازم برای تهیه نسخه درمان کم آبی بدن در طب سنتی

 آب هندوانه 1 لیوان
آبلیمو 2 قاشق غذاخوری
درمان کم آبی بدن

نوشیدنی لیمو و هندوانه برای درمان کم آبی بدن در تابستان

 
روش آماده سازی این نوشیدنی بسیار ساده است .مواد لازم را داخل لیوان بریزید و همه مواد را با هم مخلوط کنید و هر روز این مواد را در طول تابستان مصرف کنید اگر خیلی در معرض کم آبی هستید می توانید این نوشیدنی را بیشتر مصرف کنید.
 
این نسخه خانگی برای کاهش کم آبی بدن در تابستان بسیار موثر است.
 
هندوانه که بطور فراوان در تابستان وجود دارد حاوی آب فراوان و مواد معدنی است که الکترولیت در بدن ذخیره می کند و در نتیجه باعث کاهش کم آبی می شود.
 
آبلیمو حاوی ویتامین c است که الکترولیت های ضروری بدن را تامین می کند و کم آبی را کاهش می دهد.
 

نوشیدنی خانگی برای درمان فوری کم آبی بدن

3.643
این مطلب مفید بود ؟3112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی