دستکش چرم

چگونه یک دستکش چرم خوب بخریم؟

کد مطلب : 61741زمان مطالعه : 5 دقیقه
دستکش ضروری ترین اکسسوری زمستانی برای خانم ها است, در ادامه 5 نکته مهم هنگام خرید دستکش چرم را به شما میگوییم.

راهنمای خرید دستکش چرم

محصولات چرمی در فصل های پاییز و زمستان بیشتر از محصولات یا اجناس دیگر مورد توجه قرار می گیرند. چرم ها با توجه به تنوع رنگ، سبکی و زیبایی که دارند بیشتر مورد توجه خانم ها قرار می گیرند و بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند فصل های پاییز و زمستان را با بارانی ها، کفش ها، کیف ها و دستکش های چرمی سپری کنند.

دستکش یکی از اکسسوری های ضروری زمستانی است و خرید دستکش به خصوص دستکش چرم کار ساده ای نیست و احتمال این که دستکش اندازه نباشد، دوام خوبی نداشته باشد یا به حد کافی گرم نباشد همیشه وجود دارد.

دستکش چرم

برخی از اکسسوری های زمستانی ارزش هزینه کردن را دارند و دستکش به خصوص دستکش چرم هم یکی از آن ها است یعنی شما می توانید تا هر قدر که بودجه شما اجازه می دهد برای خرید دستکش هزینه کنید چون مستقیما از آن سود خواهید برد. اگر دستکشی که انتخاب می کنید کیفیت و دوام کافی نداشته باشد یا جنس آن مناسب نباشد هزینه شما به هدر رفته است پس لازم است قبل از خرید دستکش اطلاعات کافی درباره این اکسسوری ضروری زمستانی داشته باشید و بهترین دستکش چرم را برای زمستان امسال تهیه کنید.

از برندهایی خرید کنید که نیم سایز هم ارائه می دهند
یکی از مشکلات جدی در خرید دستکش چرم اندازه بودن آن است. دستکش های چرم به دلیل نداشتن خاصیت کشسانی با دستکش های بافتنی متفاوت هستند و حتما باید دستکشی که می خرید کاملا اندازه شما باشد تا در آن احساس راحتی کنید. از ظاهر دستکش که نمی توان به اندازه بودن آن پی برد و اگر دستکش شما تنگ باشد یا انگشتان شما داخل آن را پر نکند شما خرید درست و موفقی نداشته اید.
 
اگر دستکش چرم کیفیت ساخت خوبی داشته باشد پس از یک یا دو هفته دستکش به دلیل خاصیت فرمگیری چرم تا حدودی اندازه دست شما می شود اما اگر کیفیت چرم مناسب نباشد حالت شل و آویزان روی دست پیدا می کند. شما بباید در لحظه خرید دقت و توجه زیادی روی اندازه بودن دستکش داشته باشید و دستکشی بخرید که دقیقا اندازه دست شما باشد یا کیفیت چرم آن طوری باشد که فرم دست را به خود بگیرد. گاهی یک سایز فاصله زیادی ایجاد می کند و لازم است که بین دو سایز هم سایزهای وجود داشته باشد تا اندازه دست شما شود. به همین دلیل توصیه می شود از برندهایی خرید کنید نیم سایز و حتی یک چهارم سایز را هم در سایزبندی محصولات خود دارند.
 
حداقل دو جفت بخرید تا جایگزین کنید
هر چیزی که از الیاف و مواد طبیعی تهیه شده باشد به مرور زمان و با استفاده مکرر کهنه می شود. چرم و الیاف کشمیر و پشم هم در این دسته هستند و اگر مکرر و بدون استراحت مورد استفاده قرار بگیرند عمر آن ها کاهش می یابد. بنابراین اگر دستکش چرم یا پشمی تهیه کرده اید لازم است برای افزایش عمر دستکش، آن را یک روز درمیان استفاده کنید تا بافت چرم و پشم قابلیت بازسازی داشته باشد و بتواند فرم خود را به دست آورد.
 
اگر یک جفت دستکش داشته باشید نمی توانید این اصل را رعایت کنید مگر این که یک روز درمیان دستکش به دست نکنید پس توصیه می شود که هنگام خرید دستکش به خصوص دستکش چرم اگر دستکشی باکیفیت و اندازه و مناسب خودتان پیدا کردید حداقل دو جفت از آن خریداری کنید تا بتوانید با جایگزین کردن آن ها عمر دستکش ها را افزایش دهید. فراموش نکنید که این کار تنوع استایل شما را نیز بالا می برد.
 
دستکش چرم
 خرید دستکش را متناسب با شرایط آب و هوایی انجام دهید
یک دستکش مناسب باید آستر مناسبی هم داشته باشد که معمولا از جنس پشم، کشمیر یا خز است. داشتن یا نداشتن آستر و نوع و جنس آن نقش مهمی در میزان گرم کردن دستکش دارد به طور مثال اگر دستکشی آستر نداشته باشد تا زمانی که دمای هوا بالای صفر درجه سانتیگراد باشد مناسب است. دستکش هایی که آستر از جنس کشمیر دارند را می توانید تا دمای 9 درجه زیر صفر هم بپوشید و دستکش های با آستر خز برا دمای پایین تر از این هم مناسب هستند و دستان شما را به خوبی گرم نگه می دارند. پس قبل از خرید دستکش لازم است که شرایط آب و هوایی منطقه سکونت خود و زمانی را که بیرون از منزل هستید در نظر داشته باشید و جنس و ضخامت و نوع آستر دستکش را بر اساس آن انتخاب کنید. مثلا اگر هر روز هفت صبح از منزل خارج می شوید باید دمای آن زمان را در یک روز زمستانی در نظر داشته باشید و خرید خود را متناسب با آن انجام دهید.
 
جنس دستکش و آستر آن را به خوبی بشناسید
دستکش های چرمی که قیمت پایین تری دارند معمولا آستری از جنس پلی استر یا ترکیبی از پلی استر و پشم گوسفند دارند. این آسترها دوام بیشتری نسبت به آسترهای کشمیر و یا پشم خالص دارند. تست های کیفیت دستکش و آستر آن معمولا با ماندگاری و دوام دستکش کاری ندارند و ظرافت و کیفیت ساخت آن را می سنجند و قیمت را بر اساس آن تعیین می کنند. پس لازم است بدانید که دستکش های با آستر خالص پشم یا کشمیر پس از دو فصل استفاده خراب می شوند و آستر آن ها از بین می رود اما میزان گرم کردن آن ها نسبت به ترکیب پلی استر و پشم بیشتر است در حالی که آسترهای ترکیب پلی استر و پشم دوام بالاتری دارند ولی دستان شما را به اندازه کافی گرم نمی کنند. پس باید در خرید دستکش این موارد را مد نظر داشته باشید تا انتخاب درستی انجام دهید.
 
از برندی خرید کنید که در تولید چرم مهارت و دقت دارد
لازم است بدانید که هر چرمی لزوما گران و باکیفیت نیست و صرفا جنس چرم نمی تواند دلیل دوام و کیفیت دستکش باشد چون فرآیند فراوری و تهیه چرم و دوخت آن در این میان نقش مهمی را ایفا می کند. اگر دستکش چرم قیمت بالایی داشته باشد به معنای آن است که چرم آن از بهترین کیفیت تهیه و دوخته شده است. اما هر گرانی به معنای کیفیت و دوام بیشتر نیست بلکه برندی که شما دستکش چرم را از آن انتخاب می کنید نیز اهمیت زیادی دارد. برخی از برندها به تولید چرم های عالی و بادوام شهرت دارند و طبیعتا دستکشی که ساخت این برند باشد نیز کیفیت خوبی خواهد داشت و ارزش پولی را که می پردازید دارد. پس بهتر است برای خرید یک جفت دستکش چرم اصل و باکیفیت از برند معروف سرمایه گذاری کنید تا بتوانید مدت طولانی از آن استفاده کرده و دستان خود را گرم و نرم نگه دارید.
 
دستکش ها بیشتر از دیگر محصولات چرمی در معرض آلودگی هستند و به همین دلیل بیشتر به تمیزی نیاز دارند اما سوال متداول در این زمینه این است که با توجه به آسیب پذیر بودن چرم ها در مقابل شستشو با آب، دستکش ها را باید از چه طریقی تمیز کرد؟!

اما پاسخ کارشناسان چرم به این سوال ساده است. شما می توانید برای شستن دستکش های چرم، آنها را با مواد شیشه شو بشویید. به این شکل که مواد را به آن بپاشید و بعد با ابر آن را تمیز کنید.

چگونه یک دستکش چرم خوب بخریم؟

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
برگرفته از مجله قرمز - مجله دیده بان -/ح
برچسب : مدل دستکش
وبگردی