دعای روز سوم ماه رمضان
برای هر روز ماه مبارک رمضان دعایی مخصوص وجود دارد. در این قسمت می توانید دعای روز سوم ماه رمضان را با معنی و تفسیر آن بخوانید.

دعای روز سوم ماه مبارک رمضان همراه با صوت و ترجمه

ماه مبارک رمضان، فرصت طلایی دعا کردن و جواب گرفتن است.حاجات ما به آسمان می روند و مستجاب شده بر می گردند، اگر تأخیری در استجابت دیدیم ناامید نشویم چرا که خداوند حکیم بهتر می داند که صلاح ما چیست بنابراین در این ماه عزیز، از هر فرصتی برای دعا کردن استفاده کنید.

یکی از راههای بهره مندی از این ماه مبارک خواندن ادعیه ای است که در مفاتیح الجناح برای هر روز ماه رمضان آورده شده است. در این بخش از دین و مذهب نمناک دعای روز سوم ماه مبارک رمضان را آورده ایم که یکی از بهترین دعاها در این ماه مبارک است.

متن دعای روز سوم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ ارْزُقنی فیهِ الذّهْنَ و التّنَبیهَ و باعِدْنی فیهِ من السّفاهة و التّمْویهِ و اجْعَل لی نصیباً مِنْ کلّ خَیْرٍ تُنَزّلُ فیهِ بِجودِکَ یا أجْوَدَ الأجْوَدینَ.

دعای روز سوم ماه رمضان صوتی

ترجمه متن دعای روز سوم ماه مبارک رمضان

خدایا روزی کن مرا در آن روز هوش و خودآگاهی را و دور بدار در آن روز از نادانی و گمراهی و قرار بده مرا بهره و فایده از هر چیزی که فرود آوردی در آن به بخشش خودت، ای بخشنده ترین بخشندگان. ( مفاتیح الجنان )

دعای روز سوم ماه رمضان

تفسیر دعای روز سوم ماه رمضان

در دعای روز سوم از خدا درخواست ذهن و حافظه می کنیم و می گویم خدایا در این ماه رمضان کاری کن که من هوشیار بشوم. یکی از نعمت های بزرگ خدا ذهن است. لازمه داشتن ذهن و حافظه خوب ترک گناه است زیرا علم یک نوع فضیلت و برتری است و خدا این برتری را به شخص گناه کار نمی دهد.

در ادامه دعای روز سوم از خدا طلب بیداری از خواب غفلت می کنیم. بسیاری از انسان ها در غفلت هستند. انسان آگاه و هوشیار در زندگی بهتر عمل کرده و از آن لذت می برد.

در این دعا می گوییم خدایا در این روز مرا از کارهای باطل و سفیهانه دور گردان و هر کار خیری که در ماه رمضان نازل کرده ای نصیبی از آن کار خیر به من برسان. از خدا می خواهیم که ما را یاری کند غیبت نکنیم، دروغ نگوییم و کارهای خیر انجام دهیم. از خدا بخواهیم که در ماه رمضان توفیق روزه داری، خواندن نماز شب و دوستی با خدا و استغفار را به ما عطا کند.

دعای روز سوم ماه مبارک رمضان؛ صوتی، متن و ترجمه دعا

4.775
این مطلب مفید بود ؟705
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ز.ت
وبگردی