شکست کارآفرینان
عوامل متعددی وجود دارند که می توانند منجر به شکست کارآفرینان شوند و به همین دلیل، بهتر است کارآفرینان این اشتباهات را پیش از شروع کسب و کار، مطلع باشند.

6 دلیل برای شکست کارآفرینان تازه‌کار یا حتی با تجربه

با مطالعه رویکردهایی که کارآفرینان تازه‌کار در مدیریت کسب و کار خود دارند، می توان الگوی مشخصی از اشتباهات را برایشان ترسیم کرد که اغلب با همین اشتباهات در رسیدن به موفقیت ناکام می مانند.

کارآفرینان به دلایل بسیاری شکست می خورند؛ به هر حال، اکثر آنها شکست می خورند اما می توان لیستی از این شکست ها تهیه کرد؛ لیستی که 6 مورد مهم و اصلی آن به عنوان دلیل شکست کارآفرینان در این بخش از موفقیت نمناک بیان شده است.

دلایل شکست کارآفرینان

کارآفرینان به چه دلایلی شکست می خورند؟

1. به اندازه کافی هوشمند نبودن:

اینجا صحبت در مورد IQ نیست. IQ کارآفرینی (EIQ) در مورد درک کلی از شرایط است. بسیاری از کارآفرینان ایده خود را درک می کنند، اما از بازار کار اطلاعات دقیق ندارند. آنها نمی دانند که نوآوری چگونه کار می کند. یا اینکه رقبا واقعی چه کسانی هستند. اغلب کارآفرینان عمق دامنه بسیار کمی دارند:آنها به معنای واقعی کلمه نمی دانند که در مورد چه چیزی صحبت می کنند.

بسیاری از کارآفرینان شکست می خورند، زیرا آنها واقعا کارآفرین نیستند. حتی بدتر، این است که کارآفرینان معتقدند که در انجام فعالیت های فوق‌العاده هستند در صورتی که دیگران چنین نظری ندارند. اگر یک کارآفرین قادر به دیدن چیزهای که دیگران می بینند نباشد، موفق نخواهد بود.

شکست در کار

2. قادر به تشخیص افراد نیستند:

کارآفرینان اغلب شکست می خورند زیرا نمی توانند دوستان خود را از دشمنان جدا کنند. آنها نمی توانند با EIQ حقیقت و دروغ را از هم تشخیص دهند و نمی توانند یک حسابدار خوب پیدا کنند و نمی دانند چگونه مهارت و تجربه مشاور حقوقی را ارزیابی کنند.

آنها همچنین شکست می خورند زیرا نمی توانند بنیان گذاران و کارفرمایان وفادار و یا نحوه بهینه‌سازی مشارکت های خود را تشخیص دهند. آنها شکست می خورند زیرا نمی توانند سرمایه گذاران را از حوزه های نظارتی جدا کنند. بسیاری از کارآفرینان اطلاعات کافی درباره افراد ندارند.

شکست در کسب و کار

3. سرمایه گذاری ناکارآمد:

کارآفرینان اغلب شکست می خورند زیرا نمی توانند در زمان مناسب سرمایه خود را افزایش دهند. آنها بیش از حد از پول خود و پول زیادی از دوستان و خانواده استفاده می کنند، هر بار که یک دوست یا اعضای خانواده می پرسد که چگونه شرکت و سرمایه گذاری خود را انجام می دهد، حواس پرت می شوند.

کارآفرینان شکست می خورند زیرا نمی دانند چگونه سرمایه گذاری های شرکت خود را در طول زمان‌بندی های طراحی شده برای بهینه‌سازی ارزیابی ها ارزش گذاری کنند.

آنها نمی دانند که چقدر پول برای برآورده شدن نقاط عطف نیاز است یا چگونگی احترام به سرمایه گذاران خود، که به طور مرتب بایستی با آنها ارتباطات حرفه ای داشته باشند را نمی دانند، مخصوصا اگر قصد داشته باشند از آنها پول بگیرند.

عوامل موفقیت در کسب و کار

4. انتظارات:

کارآفرینانی که اغلب شکست می خورند، معتقدند که آنها جهان را تغییر خواهند داد و اگر جهان از اقتدار آنها استقبال نمی کند، این مشکل جهان است، نه خودشان. کارآفرینان شکست می خورند، زیرا اغلب خودخواه و حریص هستند.

شکست کارآفرینان جوان

5. مهارت های وحشتناک و عدم انتقاد پذیری در این باره:

کارآفرینان اغلب با شکست مواجه می شوند، زیرا شکست را در نظر نمی گیرند و شرایط را مد نظر ندارند. بعضی از کارآفرینان، سرشناس به نظر می رسند و بحث برانگیز هستند؛ ما آنها را میشناسیم، اما آنها به طور کلی پس از اولین ضربه خود شروع به کار کردند.

اگر یک کارآفرین نتواند نظرات مخالف خود را گوش دهد، و تحمل کند شکست خواهد خورد. بدترین کارآفرینان کسانی هستند که نمی توانند مسئولیت کار خود را قبول کنند و دیگران را دلیل شکست می‌دانند و سرزنش می کنند و انتقاد پذیر نیستند و همیشه مشکلات را گردن دیگران می اندازند.

انتقادپذیری

6. شرکای بد:

کارآفرینان اغلب شکست می خورند، زیرا آنها با افراد اشتباه، ارتباط برقرار می کنند. "اشتباه" در اینجا یک واژه گسترده است و منظور فقط کسانی نیست که از نظر مالی سرمایه گذاری کرده اند، بلکه به معنای کلی همکار می باشد.

این شامل همکارانی است که با همه گفته های کارآفرین موافق هستند، یک کارآفرین خوب باید فیلترهای کاری خود را بشناسد و حتی نیاز است که گاهی انعطاف‌پذیر هم باشد. امیدوارم با رعایت و انجام ندادن این 6 مورد، یکی از بهترین کارآفرینان، ابتدا ایران و سپس جهان شوید.

دلایل شکست و ناکامی کارآفرینان تازه کار

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب : شکست در کار
وبگردی