عوارض کش مو
برای داشتن موهای سالم و زیبا باید اصول نگهداری از مو و نحوه بستن صحیح آن را آموزش ببینید تا از خطراتی که موهای شما را تهدید می کند در امان بمانید.

عوارض کش مو و دم اسبی بستن موها

موی دم اسبی، گاهی اوقات راحت ترین و کاربردی ترین مدل مو محسوب می شود که می توانید آن را در منزل، در مهمانی، دورهمی، در کنار دوستان یا حتی در مراسم های مهم هم استفاده کنید. قطعاً سلبریتی ها را مشاهده کرده اید که حتی در مراسم های مهم موهای خود را دم اسبی می بندند. پس دم اسبی مدل مویی است که هم در موارد غیر رسمی و هم رسمی کاربرد دارد اما باید مراقب باشید که بیش از حد از این مدل مو استفاده نکنید زیرا در کنار زیبا بودن عوارضی هم دارد که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک آن ها را به شما معرفی می کنیم.

دم اسبی بستن مو

1. به پوست سر آسیب وارد می شود

همان طور که گفتیم عصب های زیر فولیکول های مو به دلیل سفت بسته شدن سر ، دچار آسیب و سوزش پوست سر می شوند. این سوزش روی پوست احساس می شود، یعنی نواحی اطراف هر کدام از تار های مو، منافذ و فولیکول ها درد می گیرند بنابراین انتهای عصب که به مو متصل شده است، تحت تاثیر قرار گرفته و این درد بعد از باز کردن موها افزایش پیدا می کند.

2. گاهی اوقات عاملی برای بدتر شدن میگرن است

سردرد حاصل از بستن مو به شکل دم اسبی اصلا شوخی نیست و یک نوع عامل ایجاد درد برای سر محسوب می شود. این قسمت به درد حساس نیست اما در قسمت زیرین فولیکول های مو عصب هایی وجود دارد که به دلیل سفت بسته شدن و کشیده شدن مو تحریک شده و باعث ایجاد درد می گردند.

میگرن

3. باعث کشیدگی پوست صورت می شود

موی دم اسبی به شکل کاملا سفت برای پوست صورت، خوب نیست زیرا انعطاف پذیری آن را کاهش می دهد و در طول زمان، سن شما را بالاتر از حد طبیعی نشان می دهد . اگر هر روز موهای خود را خیلی محکم و سفت بالای صورت ببندید، پوست شما کشیده می شود و بعدا چروک در آن ظاهر می گردد.

4. احتمال کمر درد را افزایش می دهد

پوست سر ممکن است تحت فشار زیاد قرار بگیرد؛ مخصوصاً اگر مو ضخیم باشد. این درد مسیر خودش را به سمت گردن و کمر طی می کند زیرا عصب های حسی در چنین حالتی فعال می شوند و برای ثابت نگه داشتن مو به خودشان فشار وارد می کنند.

کمر درد

5. مو ها گره می خورند

بستن مو به شکل دم اسبی کاملا سفت در مدت زمان طولانی، عاملی برای شکنندگی و گره خوردگی مو ها است. پس اگر عادت به انجام این کار دارید، خودتان را آماده کنید و مدت زمان طولانی صرف باز کردن گره های مو کنید.

6. ریزش مو را افزایش می دهد

طاسی موضعی یا ریزش مو به دلیل بستن موها به شکل دم اسبی افزایش پیدا می کند. پس احتمالا اگر هر روز این کار را انجام دهید، ممکن است که قسمت های خالی لابلای موی سر افزایش پیدا کند و یک نوع احساس سوزش هم در این مراحل خواهید داشت. اگر عادت بستن مو به دم اسبی را کنار بگذارید، احتمالاً وضعیت بهتری پیدا خواهید کرد.

ریزش مو

7. شکنندگی موها افزایش پیدا می کند

مو کاملاً شکننده است بنابراین کشیدن و سفت بستن آن در مدت زمان طولانی باعث شکنندگی و آسیب دیدگی می شود و مو را ضعیف می کند. همین گره خوردگی ها عاملی برای شکستن ساقه مو نیز هستند. وضعیت زمانی بدتر می شود که شما با این موهای دم اسبی بخوابید.

بلای بزرگ کش مو و دم اسبی بستن موها + عوارض

4.6156
این مطلب مفید بود ؟14214
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /س
وبگردی