دمای مناسب فریزر

دمای فریزر شما مناسب است ؟ + نکات مفید

کد مطلب : 4292تعداد نظرات : 96 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
برای جلوگیری از آسیب به یخچال و فریزر باید درجه دمای مناسب آن ها را بدانید و تنظیم کنید و برای بهبود عملکرد فریزر نباید آن را بیش از حد پر کنید.

آیا فریزر شما دمای مناسب دارد؟ دمای مناسب فریزر چند است ؟

فریزرها یکی از مهم ترین لوازم موجود در آشپزخانه هستند و آن ها به ما اجازه می دهند که موادی مثل گوشت و سبزیجات را داخل آن نگه داریم تا برای آشپزی استفاده کنیم و به همین دلیل مراقبت از آن ها امر بسیار مهمی می باشد و برای این که مواد غذایی درون آن کاملا سالم و تازه باشند ، باید دمای داخل یخچال را کاملا خنک نگه داریم اما واقعا دمای میانگین برای داخل فریزر چقدر است ؟

طیف دمای ایده آل برای داخل فریزر

معمولا اکثر فریزرها روی دمای 32 درجه سانتی گراد تنظیم می شوند که همه فکر می کنند با این دما مشکلی برای فریزر پیش نمی آید و همه چیز درون آن ها تازه و سالم باقی می ماند ، اما این فکر اشتباه است. دمای ایده آل برای فریزر 0 درجه فارنهایت است و هرچقدر درمای درون فریزر سردتر باشد، احتمال سالم بودن و تازه ماندن مواد غذایی بالاتر می رود.

 دمای مناسب فریزر

آیا دمای سردتر در فریزر به معنای زودتر سوختن آن است ؟

نه؛ فریزر زمانی می سوزد که هوای اضافی درون ان وجود داشته باشد، نه این که بیش از حد خنک باشد. برای جلوگیری از سوختن فریزر، باید چند وقت یک بار فریزر را از برق بکشید و مواد غذایی درون آن را بیرون بکشید و تمیز کنید.

نکته مهم اینجاست که مواد غذایی یا از پوشش پلاستیکی یا بسته های فریزری درون فریزر قرار می گیرند. همین بسته ها و پوشش ها از داخل خود هوا خارج می کنند و آن را به جو فریزر منتقل می کنند. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است که علاوه بر پوشش خود مواد غذایی، آنها را داخل آلومینیوم نیز قرار دهید.

 تنظیم دمای فریزر

راه های کلیدی برای بهبود عملکرد فریزر

در حالی که دمای پایین و خنک حرف اول را می زند، اما چنانچه در بخش نکات خانه داری نمناک گفته شده است راه های دیگری نیز وجود دارد تا از طریق آن مطمئن شویم که یخچال مان عالی کار می کند که یکی از آن ها جریان است و فریزر ها نیاز به جریان مناسب هوا در درون خود دارند تا بتوانند دمای مناسب را تنظیم کنند و آن را کاملا خنک نگه دارند و برای جریان مناسب نباید فریزر را تا کله پر کنید زیرا مانع گردش جریان هوا می شوید.

 دمای ایده آل فریزر

چندین راهکار دیگر برای بهبود عملکرد فریزر

  • یخ فریزر را به طور منظم آب کنید، تا عملکرد بهتری داشته باشد و در واقع نگذارید که برفک ها مدت زمان زیادی داخل فریزر باقی بمانند.
  • زمانی که غذای جدیدی را وارد فریزر می کنید، سعی کنید آن را در عقب ترین جای ممکن بگذارید تا خودتان را ناخوداگاه وادار کنید تا غذا های جلویی را که قدیمی تر هستند.، زودتر مصرف کنید .
  • برای نگه داشتن دمای مناسب از ترمومتر مخصوص فریزر استفاده کنید.
  • نگهداری غذا در دمای مناسب فریزر می تواند فضا را برای مواد غذایی امن نگه دارد.

دمای فریزر شما مناسب است ؟ + نکات مفید

111
این مطلب مفید بود ؟29
منبع : msn / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
96 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی