دوران عاشقی

رکوردزنی فیلم دوران عاشقی در شبکه نمایش خانگی

تاریخ انتشار : 15 شهریور 1396کد مطلب : 56045زمان مطالعه : 3 دقیقه
فیلم سینمایی دوران عاشقی با بازی شهاب حسینی و لیلا حاتمی با توجه به استقبال بی نظیر مخاطبان ، برای دومین بار در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.

دوران عاشقی در شبکه نمایش خانگی غوغا کرد

فیلم سینمایی دوران عاشقی ساخته علیرضا رئیسیان با بازی شهاب حسینی و لیلا حاتمی برای اولین بار در زمستان سال 94 در شبکه نمایش خانگی توزیع شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و روز گذشته برای دومین بار و با طراحی جدید جلد و تغییراتی دیگر، برای بار دوم در کشور توزیع شد. دوران عاشقی ششمین ساخته علیرضا رئیسیان از مردادماه سال 94 در سینماهای کشور اکران شد و توانست فروش خوبی کسب کند.

دوران عاشقییک درام خانوادگی به کارگردانی و تهیه کنندگی علیرضا رئیسیان و نویسندگی رؤیا محقق محصول سال 1393 است که لیلا حاتمی و شهاب حسینی بازیگران اصلی آن هستند.

داستان و بازیگران فیلم دوران عاشقی

لیلا حاتمی، شهاب حسینی، فرهاد اصلانی، مینا وحید،بیتا فرهی، پرویز پورحسینی، نسیم ادبی، سوگل قلاتیان، لی لی فرهادپور، سعید داخ، داریوش فائزی، عاطفه للهی، شهرام جمشیدی، فرزان نجفی، حمیدرضا حیات، حسین کوهستانی، عرشیا خلج از بازیگران فیلم سینمایی دوران عاشقی هستند.

فیلم دوران عاشقی

بازی لیلا حاتمی در فیلم دوران عاشقی

فیلم دربارهٔ زندگی یک زن وکیل به نام بیتا (لیلا حاتمی) است که در کار خود تبحر دارد و بیشتر پرونده های مربوط به طلاق را قبول می کند. همسر او حمید (شهاب حسینی) در یک شرکت بزرگ کار می کند و به واسطه شغلش با میترا (مینا وحید) که به تازگی از خارج آمده آشنا می شود و با او عقد می کند. میترا از حمید باردار شده، اما حمید این مسئله را نمی پذیرد و معتقد است که مدتهاست که عمل وازکتومی انجام داده و همه چیز را انکار می کند. دایی میترا که از اعتبار و قدرت زیادی برخوردار است از جریان مطلع شده و حمید را تهدید می کند که باید همسرش را طلاق و با میترا به زندگی ادامه بدهد و برای تحت فشار قرار دادن حمید میترا را به بیتا معرفی می کند تا وکالت او را بر عهده بگیرد. میترا از این جریان مطلع می شود و پرونده را نمی پذیرد و حمید منتظر تصمیم بیتا برای ادامه زندگی است.

فیلم دوران عاشقی

شهاب حسینی و فرهاد اصلانی در فیلم دوران عاشقی

دوران عاشقی اثری انتقادی است که قصد مطرح کردن معضلات اجتماعی و بخصوص جامعه زنان را دارد.

فیلم دوران عاشقی

لیلا حاتمی و شهاب حسینی در فیلم دوران عاشقی

جوایز فیلم دوران عاشقی

این فیلم در بخش سینمای ایران پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم شهر به نمایش درآمد و در 5 بخش بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه، بازیگر نقش مکمل مرد و دستاورد فنی و هنری (موسیقی) کاندید دریافت جایزه بود که در نهایت تندیس ویژه هیئت داوران (بهترین بازیگر نقش مکمل مرد-فرهاد اصلانی) این جشنواره را دریافت کرد.

فیلم دوران عاشقی

لیلا حاتمی در نمایی از فیلم دوران عاشقی

فیلم «دوران عاشقی» در بخش مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و در 10 بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد. «دوران عاشقی» سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلمنامه را دریافت کرد و در بخش های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد(شهاب حسینی)، بهترین بازیگر نقش اول زن(لیلا حاتمی)، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد(فرهاد اصلانی)، بهترین موسیقی متن، بهترین تدوین، بهترین طراحی صحنه و لباس نامزد سیمرغ جشنواره سی و سوم شد.

فیلم دوران عاشقی

شهاب حسینی در نمایی از فیلم دوران عاشقی

فیلم دوران عاشقی

فیلم دوران عاشقی با بازی فرهاد اصلانی

فیلم دوران عاشقی

پرویز پورحسینی و لیلا حاتمی در فیلم دوران عاشقی

رکوردزنی فیلم دوران عاشقی در شبکه نمایش خانگی

3.510
این مطلب مفید بود ؟73
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی