دوقلوها
دراین بخش از سرگرمی نمناک به بیان 20 حقیقت جالب و سرگرم کننده در مورد دوقلو ها می پردازیم که قطعا شما را متعجب خواهد کرد!

20 حقیقت شگفت انگیز درباره دوقلوها که بشر را مجذوب خود کرده است

امروزه، در حالیکه طبق گزارشات چهار، پنج و حتی شش کودک نیز همزمان وجود دارند، اما دوقلوها هنوز هم یک جفت جذابی هستند مورد توجه ، انواع گمان ها درباره چگونگی این اتفاق و اینکه واقعیت آنها چیست، وجود دارد همه ما در جاهای مختلف دوقلو دیده ایم، ادامه این بخش از نمناک با موضوع این 20 حقیقت جالب و سرگرم کننده در مورد دوقلو ها ،قطعا شما را متعجب خواهد کرد!

دوقلوها

درباره دوقلوها چه می دانید

20 حقیقت جالب و سرگرم کننده در مورد دوقلو ها

ما عمدتا با دوقلوهای همسان و نیمه همسان آشنا هستیم، اما آیا می دانستید که 7 نوع مختلف دیگر از دوقلوها وجود دارند، که همه آنها تا کنون مورد مطالعه قرار گرفته اند.

1.اسم های انواع دوقلوها

دوقلوهای همسان، دوقلوهای کروموزومی مخلوط، دوقلوهای نیمه همسان، دوقلوهای آمیزشی همزمان دو تخمکی، دوقلوهای بارداری در دوران آبستنی، هستند چیزهای زیادی درباره انواع دیگر دوقلوها نشنیده ایم، چون انواع دوقلوهای دیگر به غیر از دوقلوهای همسان و نیمه همسان، به ندرت اتفاق می افتند.

دوقلوها

راز چپ دست بودن دوقلوها 

2.چپ دست بودن دوقلو ها

در حدود 22 درصد از دوقلوها در سراسر جهان، چپ دست هستند ،این عدد در مقایسه با 10 درصد افراد چپ دست در کل جمعیت جهان، بسیار بزرگ است . در مطالعات و تحقیقات ،چپ دست بودن،کاملا بعنوان یک ویژگی ژنتیکی و وراثتی تشخیص داده نشده است و عوامل پیچیده تری دارد. دانشمندان هنوز درباره چگونگی و چرایی اینکه چرا بسیاری از دوقلوها چپ دست هستند،مطمئن نشده اند و به نتیجه واحدی نرسیده اند به آن چیزی که امروزه دست پیدا کرده اند،این است که به احتمال زیاد،به دلیل ژنتیک خویشاوندی و انحراف ژنتیکی میباشد اما اینکه چرا این دو بهم متصل هستند،هنوز یک راز است.

دوقلوها

طولانی ترین فاصله بین تولد دوقلوها چقدر است

3. تاریخ تولد متفاوت دو قلو ها

دوقلوها میتوانند تاریخ تولد متفاوت داشته باشند و نیازی نیست که هر دوی آنها در یک تاریخ متولد شوند.در حقیقت آنها میتوانند،با فاصله از یکدیگر به دنیا بیایند . جالب است بدانید تاکنون، طولانی ترین فاصله بین تولد دوقلوها،85 روز بوده است. چطور این امکان وجود دارد؟ ساده ترین توضیح این است که،وقتی یکی از قول ها نیمه شب،به دنیا میآید و دیگری کمی بعد،به معنی اختلاف و فاصله در تاریخ تولد آنها میشود اما 85 روز فاصله در حقیقت فاصله طولانی ای است و این اتفاق زمانی میفتد، که یکی از قول ها به دلیل بروز عوارضی ،زودتر به دنیا می آید و دیگری در رحم باقی میماند،تا زمانی که تاریخ واقعی زایمان برسد، که این میزان از زمان،بقای کودک را بهبود میبخشد و برای کودک دوم بسیار امن است.

حقایق جالب درباره دوقلوها

4. آیا دوقلوهای همسان،اثر انگشت مشابه دارند؟

جواب منفی است.اثر انگشت در دوقلوهای همسان، ممکن است ،که در ظاهر بسیار شبیه به یکدیگر باشند، اما در بررسی های دقیق ،میتوان متفاوت بودن آنها را تشخیص داد ؛ درست مثل دوقلوهایی که، میتوانند با تفاوت های جزئی که دارند، شناسایی شوند.

دوقلوها

اثر انگشت دوقلوهای همسان

5. میزان تولد دوقلوها بر اساس مکان های جغرافیایی متفاوت است

دانشمندان بر این باورند، که تمایل به تولد فرزندان چند قلو در یک محل،محصول فاکتورهای مختلفی است که شامل داروهای باروری،وراثت،انتخاب غذا،سن و غیره هستندبرخی از مناطق جهان ،دارای میزان بالاتری از تولد های دوقلو،نسبت به سایر نقاط هستند.

به عنوان مثال:بر اساس گزارشات علمی،بیشترین میزان تولد دوقلو در آفریقای مرکزی ثبت شده است.و بیش از 18 قلو در هر 1000 تا تولد،متولد میشود.

دوقلوها

بیشترین میزان تولد دوقلو در آفریقای مرکزی

6. دوقلو ها ممکن است شبیه هم نباشند

این واقعیت را مادر بعضی از دوقلوها به خوبی لمس کرده اند ، مثل مادر دوقلوهایی که یکی سفید پوست و دیگری سیاه پوست به دنیا آمده بود.

حقیقت های علمی شگفت انگیز در مورد دوقلوها

7. تصویر آیینه دوقلوها به چه معنا است؟

حدود 25% از دوقلوهای یکسان، در واقع تصویر آیینه دوقلو ها هستند تصویر آیینه دوقلوها به چه معنا است؟بدان معنا است که, دوقلو ها یکسان هستند، اما این شبیه انعکاس تصویر یک شخص درآیینه است .

برای مثال :اگر یکی از دوقلوها در سمت چپ گونه خود یک خال داشته باشد,دیگری در سمت راست خود خواهد داشت مطالعات میگوید که به علت تقسیم تخمک های باور شده بعد از زمان معمول برای دوقلوهای یکسان بوده است .

دوقلوها

20 حقیقت درباره دوقلو ها

8. تقریبا الگوی موج مغزی مشابهی برای دوقلوهای یکسان وجود دارد

این نظریه که دوقلوها به طور یکسان فکر میکنند، با این یافته میتواند به حقیقت تبدیل شود تحقیق درباره دوقلوها نشان داده است ،که الگوی موج مغزی آنها یکسان است و دانشمندان معتقدند، که میتوانند توضیح دهند ، دوقلوها تمایل دارند بدانند که هر کدام از آنها در یک زمان مشابه چه احساسات و افکاری دارند.

 

9.یک جشن سالانه در twinsburg ohio ایالات متحده آمریکا برای دوقلوها برگزار میشود

درواقع twinsburgدر سال1817توسط دوقلوهای آرون و مونسِسِ ویلکاکس شروع شد امسال جامعه twinsburg ،دویست سالگی خود را با شعار روز دوقلوهای 2017 -- اعلام میراث دوقلوهای صد ساله جشن میگیرند. این شهر در اوهایو جشنواره روز دوقلوها را در دریا جشن میگیرند ،که نه تنها شامل دوقلوها می شود، بلکه سه قلو ها و چند قلوهای پیر و جوان از سر تا سر دنیا در twinsburg جمع میشوند که روز دوقلوهارا جشن بگیرند و با آنها همراه شوند.

دوقلوها

جشن سالانه دوقلوها در ایالات متحده

دنیای شگفت انگیز دوقلو ها

10. رژیم های خاصی برای افزایش داشتن شانس دوقلوها

تحقیقات نشان میدهد که خوراکی های زنان میتواند به افزایش شانس خود برای داشتن دوقلوها کمک کند ، ژنتیک نقش مهمی در تاثیرگذاری بر این پدیده ایفا میکند اما برای کمک به آن، بعضی از رژیم های غذایی را پیدا کرده اند. رژیم غذایی غنی از محصولات لبنی و حیوانی، احتمالا کمک بیشتری در زایش دوقلوها نسبت به کسانی که آنها را ندارند میکند این، به خاطر پروتئینی است که در آنها IGF نامیده شده که تخمک گذاری را در زن افزایش میدهد.

 

11. تقارن عجیب و غریب در انواع دو قلوها و جنس ها

مطالعه شده است که یک سوم تمام دوقلوهای متولد شده یکسان هستند یک سوم از آنها، هم جنس، و یک سوم آنها، نر و ماده هستندو دوقلوهای یکسان که,نیمی از مردان نر و نیمی از زنان ماده را تشکیل میدهند.

دوقلوها

حقایق شگفت آوری که درباره دوقلوها وجود دارد

12.دوقلوها معمولا بینشان، یک زبان منحصر به فرد دارند

دوقلوها اغلب زبان خود را توسعه میدهند و این پدیده به نام "کریپتوفایی"یا با نام کمتر شناخته شده "idioglossia"نامیده میشود اگرچه واقعا فریبنده است,اما این یک فرآیند نسبتا ساده و قابل فهم است، که میتواند توسط نوزادانی که زمان زیادی رابایکدیگر صرف میکنند، توضیح دهد. مدل حرف زدن اشتباه و یا صحبت نادرست دوقلوها از یکدیگر و استفاده و تکرار این امر، منجر می شود هر دو دوقلو با استفاده از همان خطاهای صوتی گرامری یا گفتار ی ، راهی منحصر به فرد برای برقراری ارتباط بین یکدیگر ایجاد کنند این،از نظر مردم اطراف آنها، مانند یک زبان خارجی به نظر می رسد، اما آن ،فقط یک بخش نرمال از توسعه شناختی است ؛ همانطور که انسان یاد گرفته است تا با تعامل و صحبت با یکدیگر به تشکیل یک زبان خاص مبادرت ورزد.

چند حقیقت شگفت انگیز درباره دوقلوها

13. دوقلوهای یکسان، می توانند از جنس های متفاوت باشند

آیا عجیب نیست که دوقلوهای یکسان می توانند از جنس های مختلف باشند؟اما این ممکن است و این اتفاق می افتد.زمانی که فرایند تقسیم تخمک آنگونه که باید انجام نمی شود.این، به نوبه خود نشان دهنده اختلالات ژنتیکی در کودکان مانند سندرم Klinefelter است در حالی که یک دوقلو ،ممکن است همبستگی مناسب XX یا XY داشته باشد و دیگر یXXY را داشته باشد.

دوقلوها

درباره دوقلوها بیشتر بدانید

14. دوقلوها یک DNA را به اشتراک میگذارند، اما یکسان نیست

ما می دانیم که دوقلوهای یکسان، تقریبا همیشه از یک اسپرم و تخمک به وجود می آیند، اما با توجه به مطالعات جدید، DNA آنها لزوما یکسان نیست اعتقاد بر این بود که تفاوت در دوقلوها به دلیل عوامل محیطی است اما این تنها نیروی تغییری در ژنتیک نیست ، مطالعات ژنتیکی نشان می دهد که دوقلوها از یکدیگر ، با انتقال یک نسخه متفاوت یا کپی برداری مختلف از همان ژن برای دیگری دور می شوند.

 

15. ویژگی های شخصیتی و علایق دوقلوهایی که در هنگام تولد جدا شده اند و بعد از چندین سال مجددا به هم نزدیک می شوند، اغلب شبیه به هم هستند

در طی دهه 60 و 70، دوقلوهایی یکسان ،در هنگام تولد از هم جدا شدند ، تا برای تعیین این که آیا طبیعت یا پرورش است که شخصیت های آنها را تعیین می کند یا خیر، مطالعاتی انجام شود.این مطالعات به عنوان بعضی از روش ها ی بی رحمانه برای تحقیق در تاریخ پزشکی انجام شد که آنها به آن محکوم شدند اما مطالعه غیر اخلاقی نشان داد که بخش بزرگی از ما از ژن های ما می آید با وجود گذشت چند دهه، بسیاری از دوقلوهایی که در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفته بودند، شباهت های چشمگیری در شخصیت و ترجیحاتشان داشتند.

دوقلوها

دانستنی های جالب درباره دوقلوها

حقایق جالب و سرگرم کننده در مورد دوقلو ها که قطعا شما را متعجب خواهد کرد

16. دوقلویی دو تخمکی به طور ژنتیکی ترجیح داده می شود در حالیکه دوقلویی یکسان، تصادفی است

دوقلوهای دوتخمکی در نتیجه چندین تخمک آزاد شده ،در یک زمان سیکل است این به طور عمده ،نتیجه ی یک استعداد ژنتیکی است اما دوقلوهای یکسان، نتیجه تقسیم تصادفی یک تخمک هستند. تعداد تولد دوقلو یکسان در سال های اخیر هم همین طور بوده است، در حالی که تعداد دوقلوهای دوتخمکی عمدتا به دلیل درمان های باروری افزایش یافته است.

دوقلوها

جالب ترین حقایق درباره دوقلوها

17. دوقلوهای دو تخمکی می توانند رنگ های مختلف پوست داشته باشند

یک در یک میلیون، دوقلوهای دو تخمکی میتواند رنگ پوست متفاوت داشته باشد به گفته کارشناسان، این بسیار نادر است، اما اتفاق می افتد ؛ وقتی والدین، نژادهای چند رگه دارند، فرزندان آنها می توانند رنگ پوست متفاوت داشته باشند. موارد زیادی در اخبار اخیر گزارش شده است و این امر برای مردم جذاب است، زیرا بسیار غیر معمول است همانطور که دوقلوهای دو تخمکی یک ژنتیکی یکسان را به اشتراک نمی گذارند، احتمال دارد یکی از آنها پوست مادر را به ارث ببرد و فرزند دیگر از پدر ارث برده باشد.

 دوقلوها

درباره دوقلوهای همسان چه می دانید

18. تفاوت در سن بارداری

چگونه ممکن است سن بارداری متفاوتی داشته باشد؟ توضیح علمی این است که لازم نیست باروری هم زمان برای دوقلوهای 2 تخمکی(غیر همسان) اتفاق بیافتد دوقلوهای غیر همسان ،با انتشار دو تخم مجزا در یک سیکل ماهیانه متولد می شوند.این تخم ها را می توان در روزهای مختلف در یک چرخه ی مشابه منتشر کرد و شاید روزها یا حتی هفته ها پس از اولین لقاح بارور شود که منجر به تفاوت در سن نوزادان خواهد شد، هرچند این اختلاف ممکن است کم باشد.

درباره دوقلوها چه حقایقی وجود دارد

19.سنگین ترین وزن هنگام تولد در دوقلوها در جهان

27پوند و 12 اونس به عنوان سنگین ترین وزن هنگام تولد در دوقلوها در جهان ثبت شده است. وزن طبیعی یک کودک تنها برای تولد 14 پوند است. اگر فکر می کنید که سخت است، تصور کنید که دو کودک این وزن را در رحم مادر دارند! این چیزی است که در این مورد اتفاق افتاد، جایی که بزرگترین دوقلو مشخص شد اما این در حالی است که سنگین وزن ترین نوزاد تنها با وزن تولد - 23 پوند ثبت شده است !

دوقلوها

سنگین وزن ترین دوقلوها چند کیلو بوده اند

20. دانشمندان بر این باورند که تعدادی از مفاهیم دوگانه به شدت از تعداد زوج های دوقلو که به دنیا می ایند افزون تر است

مفهوم دوقلو بسیار پیچیده تر از چیزی است، که بسیاری از افراد می شناسند البته، این مفهوم همیشه باعث تولد دو کودک سالم نمی شود ؛ اغلب، یکی از تخم های حامل شده، یا جنین ها به رحم مادر در پدیده ای به نام "سندرم ناپدید شدن دوقلو " دوباره جذب می شوند.

حقیقت های شگفت انگیز درباره دوقلوها

3.7118
این مطلب مفید بود ؟8830
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ف
وبگردی