دوقلوهای بهم چسبیده
خواهران دوقلوی به هم چبسیده 4 سال با جمجمه ای تقریبا مشترک زندگی کردند تا اینکه در نهایت 20 جراح و پرستار دریک عمل جراحی 10 ساعته موفق به جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده شدند.

جراحی موفقیت آمیز جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده از قمست جمجمه

عمل جراحی جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده از ناحیه سر بعد از 10 ساعت توسط 20 جراح و پرستار با موفقیت انجام شد.

دوقلوهای بهم چسبیده

عمل جراحی دوقلوهای بهم چسبیده در عربستان

جداسازی خواهران دوقلوی بهم چسبیده 4 ساله 

"طوغا " و "خادار" دوخواهر 4 ساله ای هستند که از قسمت سر به هم چسبیده متولد شده بودند. چسبندگی آنها از قسمت استخوان جمجمه بود ولی خوشبختانه مغز آنها هیچ ارتباطی به هم نداشت. 4 سال پیش بعد از تولد این دوخواهر به هم چسبیده پزشکان و متخصصان در سوریه بارها و بارها عکسبرداری و اسکن های دقیق را برای جراحی جداسازی آنها انجام دادند اما به دلایل ضعف جسمانی دوقلوها تا حدودی امکان جراحی وجود نداشت.چسبیدگی استخوان جمجمه این دوخواهر دوقلوی بهم چسبیده موجب رشد غیر طبیعی در این بخش شده بود.

دوقلوهای به هم چسبیده

عکس کودکی دوقلوهای به هم چسبیده از سر

دوقلوهای به هم چسبیده

 دوقلوهای خواهر به هم چسبیده از سر قبل از عمل جداسازی

بعد از گذشت سالها بالاخره یک تیم مجهز پزشکی شامل 20 جراح و پرستار در بیمارستان تخصصی ریاض عربستان در یک عمل جراحی 10 ساعته توانستند این دو خواهر را از هم جدا کنند.

پدر این دوقلوهای از سر به هم چسبیده اولین بار در سال 2013 برای تقاضای کمک در هزینه های بیمارستان و هزینه های جراحی جداسازی دختران دوقلویش به سراغ یکی از مسئولان دولت عربستان رفت اما کمکی حاصل نشد. در ان زمان دوقلوهای به هم چسبیده از سر 16 ماهه بودند. بعد از گذشت سالها بالاخره با همکاری پزشکان و جراحان بیمارستان مرکزی کودکان مرکز عربستان عمل جراحی جداسازی دختران با موفقیت انجام شد.

دوقلوهای بهم چسبیده

دوقلوهای به هم چسبیده

جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده

عمل جراحی دوقلوهای به هم چسبیده

 به گزارش دیلی میل از سال 1990 تا کنون در حدود 18 عمل جراحی جداسازی در عربستان انجام شده است که بیماران این جراحی ها از کشورهای روسیه - فیلیپین - عراق - سودان - یمن و سوریه به آنجا منتقل شده اند.

دوقلوهای بهم چسبیده ، عمل جراحی جداسازی دوقلوهای از سر بهم چسبیده + تصاویر

4.434
این مطلب مفید بود ؟304
منبع : ترجمه نمناک /ن
وبگردی