دکوراسیون بوهمیایی
سبک بوهمیایی سبک زندگی است که از مردم کوچ نشین منطقه بوهم گرفته شده و امروزه افراد بسیاری از این سبک شلوغ و رنگی رنگی برای طراحی و دکوراسیون منزل استفاده می کنند.

ایده های طراحی داخلی بوهمی یا دکوراسیون بوهمیایی

با در نظر گرفتن سبک طراحی داخلی برای خانه، دفتر، یا کسب وکار این کار می تواند یک کار دلهره آور برای کسانی باشد که دوست دارند "خارج از کادر" به دکوراسیون فکر کنند.انتخاب برای استفاده از طراحی داخلی بوهمی به شما این امکان را می دهد که در جهتی که کمی خارج از هنجارها است وارد شوید، و به اندازه سبک های طراحی دیگر سخت و صریح نیست.

همانطور که در این بخش از دنیای مد نمناک خواهیم گفت اگرچه هیچ قانونی در زمینه طراحی داخلی وجود ندارد، اما سبک های مختلفی وجود دارند که دستورالعمل های خاصی دارند، پیشنهادها و توصیه هایی که به منظور دستیابی به این سبک خاص اجرا می شوند با این حال، با سبک بوهمی، شما آزادی بیشتری دارید تا توصیه های خاصی را برای برآورده کردن سبک منحصر به فرد، سلیقه و شخصیت خود تنظیم کنید.

دکوراسیون بوهمیایی

 سبک منحصر به فرد دکوراسیون بوهمیایی

تاثیر بوهمی ، دکوراسیون بوهمیایی چیست؟

واژه بوهمی به مدت بسیار طولانی است که در دنیا وجود دارد در اصل، از آن برای توصیف شیوه زندگی غیر سنتی افرادی استفاده می شود که در اواسط 1800 میلادی آواره و سرگردان بودند.همچنین مربوط به کسانی بود که به عنوان "ضد دولتی" یا عدم انطباق با دیدگاه های اجتماعی یا سیاسی فعلی در نظر گرفته می شدند بعدها این واژه مترادف با واژه "کولی" شد، زیرا برای کسانی که در اروپای مرکزی بوهم را ترک کرده بودند تا از قوانین سخت گیرانه ای که برای زندگی سفر و زندگی غیر متعارف به آن ها تحمیل شده بود، استفاده کنند.

هنگام استفاده از طراحی داخلی بوهمی، شما در طراحی شرکت می کنید که به معنای شکستن قوانین و پایبندی به سبک خودتان است - که این سبک طراحی را بسیار آسان می سازد با این حال، همانند هر طرح، اشتباه اتی در آن می توانند ایجاد شوند که برنامه های شما را خنثی کنند.

برای اینکه واقعاً این سبک را به شیوه ای که قرار است باشد، انتخاب کنید، از خدمات یک طراح داخلی بوهمی داخلی استفاده کنید که می تواند تمام حدسی که می تواند را که برای شما انجام دهد، بزند و باعث رها کردن خواسته های قلبی شما شود.

دکوراسیون بوهمی

سبک دکوراسیون بوهمیایی از کجا گرفته شده است؟

چگونه می توان به سبک بوهمی یا دکوراسیون بوهمیایی رسید؟

از سلیقه ی یکدست جمعیت خارج شوید:

شخصیت شما نقش بزرگی در بیان این سبک در خانه تان ایفا خواهد کرد. اگر طرح داخلی سنتی برای شما جاذبه ندارد، و شما عاشق این هستید که بتوانید جنبه هنری خود را به این طراحی تبدیل کنید و سبکی را ایجاد کنید که منجر به "غیر منتظرگی" می شود، این سبک برایتان عالی است.

 آن را شلوغ نگه دارید:

اگر فکر می کنید که شما یک پایه زیبا، کاملاً سازمان یافته و ساده برای اثاثیه و لوازم جانبی خود دارید - به اطراف نگاه کنید و از سبک بوهمی استفاده کنید! احتمالاً از طراحی داخلی با سبک انضباطی تزیین لذت خواهید برد - طراحی بوهمی دقیقاً برعکس است، چون دکوراسیون کاملاً شلوغ و ظاهرا تصادفی دارد.

خانه های شلوغ

شلوغ بودن دکوراسیون بوهمیایی

چیزی را به عقب برنگردانید:

وقتی به این فکر می کنید که چه چیزی و چه لوازم جانبی می توان استفاده کرد، هیچ چیزی را عقب نگه ندارید. پرش از اشیا زینتی مانند شمع، نقاشی ها، آثار هنری، سوغاتی، عکس ها و چیزهای دیگر که باعث شادی شما می شوند، و این مهم است. با این سبک خاص، شما می توانید با خرسندی قلب خود را راضی نگهدارید … و اگر ذهن خود را تغییر دهید، همیشه می توانید یک گام به عقب بردارید.

خالی کردن، مجاز نیست:

به یک گوشه خالی نگاه می کنید؟ آن را پر کنید. دیوار خالی وجود دارد؟ آن را بپوشانید. در نظر بگیرید که با استفاده از مبل، پرده های دیواری بر روی دیواره های برهنه، یا اشیا عتیقه این کار را کنید.زیرزمین و زیر شیروانی را برای گنجینه های پنهانی خود نگه دارید، یا به سمت بازار و فروشگاه دست دوم بروید تا برخی از آن ها را به خانه خود ببرید.

دکوراسیون رنگی رنگی

در دکوراسیون بوهمیایی جاهای خالی خانه را پر کنید

از آنها لذت ببرید:

چیزهایی را انتخاب کنید که داستانی برای تعریف کردن، دارند - صندلی گهواره ای قدیمی مادربزرگتان، یک صندلی راحتی، مبلی که از دوران دانشکده دارید.اگر به معنی، شخصیت، جذبه و یا داستانی است که تکرار می کند، از آن استفاده کنید.

بی پروا باشید، اما آن را شیرین نگه دارید:گفتن بهتر از انجام است؟

با این حال، شما می توانید با قلبتان اسباب منزل و تزئیناتتان را دکور کنید. در حالی که ایده "بیرون ریختن همه چیز" به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، اما اگر مراقب باشید طراحی شما به سادگی به عنوان هرج و مرج خوانده خواهد شد.

دیزاین دکوراسیون داخلی منزل

هرج و مرج در دکوراسیون بوهمیایی

سبک خودتان، روش خودتان:

سبک داخلی بوهمی، گاهی دقیقاً همان چیزی است که قلب شما می خواهدبنابراین چه می شود اگر چراغ شما کاملا خوب و هماهنگ نباشد؟چه کسی به این مساله اهمیت می دهد که پنجره و مبلمانتان باهم تراز نباشد؟

چرا باید تمام خانه را تزئین کنید؟چه کسی گفته بود که آبی با ارغوانی هماهنگ نمی شود؟اگر از خودتان این سوالات را می پرسید، پس کاندیدای کاملی برای طراحی داخلی بوهمی هستید.

پنج ویژگی سبک دکوراسیون بوهمیایی شیک یا به زبان ساده بوهمی

در ادامه بخش دکوراسیون داخلی و معرفی ویژگی های انواع دکوراسیون داخلی در دنیای مد نمناک به بررسی 5 ویژگی اصلی سبک دکوراسیون بوهمیایی می پردازیم که شامل:

رنگ های روشن:

تخته رنگ این سبک، رنگین کمانی از رنگ های روشن و خوب است. روکش صندلی ها را به شکل نارنجی یا سرخابی زیبا انتخاب کنید.یک قالیچه زرد روشن را زیر پا بگذارید. و یک قطعه چوبی رنگ فیروزه ای را به آن اضافه کنید.هر چه رنگ های بیشتری اضافه کنید، اتاق شما بیشتر خواهد درخشید.

bohemian decoration

استفاده از رنگ های مختلف و روشن در دکوراسیون بوهمیایی

لایه ها:

سبک بوهمی یک احساس جاری دارد و شامل لایه های پارچه نیز می شود. و همچنین می توانید به بازوی صندلی ها یا مبل ها اضافه کنید. از بالش های زیاد با انواع مختلفی از طرح ها استفاده کنید - به خصوص اگر با مهره ها و شکل ها تزیین شده باشند. از قالیچه ها و پرده های توری پنجره ها هم غافل نشوید.

الگوهای ترکیبی:

در خانه بوهویی، الگوها به خوبی بازی می کنند. نگران مخلوط کردن گل ها با بته جقه، نشان ها و راه راه ها نباشید. از منسوجات گلدوزی شده به عنوان هنر دیواری استفاده کنید. مکان های غیر منتظره را پیدا کنید تا الگوهای بیشتری مثل آباژور، چرم، گلدان و فرش در آنها ارائه کنید.

ایده طراحی دکوراسیون بوهمیایی

وسایل منزل در دکوراسیون بوهمیایی

وسایل چوبی مجلل:

مبلمان چوبی در سبک بوهویی دارای حکاکی های زیبا روی پاها، بازوها و تنه شان می باشند. چوبهای تیره زیبا را به مکان های مورد علاقه خود ببرید، مخصوصا آنهایی که به نظر دست ساز هستند و طی نسل ها به شما منتقل شده اند.

عناصر طبیعی:

از گیاهان تا سنگ، فلز، صدف و پر، سبک بوهو به زمین مادر احترام می گذارد. اتاق را با گلدان پر گل تزئین کنید. به دنبال لوازمی باشید که به اتاق، مانند میز انتهای فلزی و یا کاسه پر شده پر از صدف جمع شده در ساحل، توجه کنید و جزئیات الهام گرفته از حیوانات از جمله مجسمه، حکاکی یا چاپ را اضافه کنید ، این سبکی است که انرژی را زیاد می کند.

 

معرفی کامل ویژگی های بوهمیایی یا دکوراسیون بوهمی + تصاویر

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی