دکوراسیون مینیمال
اگر از علاقه مندان به سبک طراحی داخلی مدرن و اجرای چیدمانی منظم هستید دکوراسیون مینیمال گزینه ی مناسبی خواهد بود ، قبل از انتخاب تصاویر بایستی نکات اصلی این سبک را بدانید.

هر آنچه باید قبل از اجرای دکوراسیون مینیمال در خانه بدانید

 مینیمال کردن فضای داخلی فقط برای افرادی نیست که همیشه در خانه هستند و این نوع دکوراسیون برای همه مناسب است . امروزه ظاهر دکوراسیون می نیمالیست بطور فزاینده ایی محبوب شده است . این نوع فضاها اغلب گرایش به زیبایی و تمیزی زیادی دارند تا کسی که وراد این فضا می شود بتواند نظم را احساس کند و آرامش خاصی به او منتقل شود .
ما اینجا هستیم که به شما بگوییم ، اگر عاشق این چنین فضایی شده اید و از عکس های درج شده لذت می برید ، می توانید آنها را بطور واقعی در خانه تان اجرا کنید . در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک ما 5 کلید در مورد تغییر دکوراسیون این نوع فضا را به شما معرفی خواهیم کرد که به کمک این 5 کلید می توانید در ایجاد فضای داخلی مینیمال موفق شوید .
دکوراسیون مینیمال

اصول و نکات طراحی داخلی با دکوراسیون مینیمال 

اصول پایه دکوراسیون داخلی مینیمالیستی

از یک پالت خنثی استفاده کنید. 
از رنگ های خنثی استفاده کنید ، طراحی های داخلی مینیمال تماما برای ایجاد فضایی جالب و زیبا و تمیز می باشد و رنگ هایی که شما انتخاب می کنید نسبت به هدف شما انتخاب می شوند . بطور سنتی برای چنین فضایی شما به یک پالت هماهنگ با رنگ وسایل جانبی خانه تان نیاز دارید که باعث زیبایی خانه خواهد شد .
هنگامی که شما فضایی را با رنگ های خنثی می خواهید طراحی کنید ، این کار سختی است که از تنوع زیاد و کافی استفاده کنید که بتواند نیازهای شمارا نسبت به داشتن خانه ایی زیبا را برآورده نماید و دیگر نمایی خسته کننده و بدی نداشته باشد . برای رفع این مشکل قانون 60/30/10 کار آمد است و می تواند به شما کمک کند . یک سایه را انتخاب کنید که پایه غالب باشد و بتوانید یک رنگ ثابت را ایجاد نمایید .
 
مبلمان را در مرکز اتاق قرار دهید 
دکوراسیون مینیمال
ترفندهای چیدمان در دکوراسیون مینیمال
بر روی مبلمان تمرکز کنید ، در فضاهای مینیمالیست ، مبلمان همانند پادشاهی هستند که بر دیگر وسایل حکومت می کنند . اتاق ها بنابر کاربردهایی که دارند طراحی و ساخته می شوند و مبلمان مخصوص طرح در اتاق قرار داده می شوند . اگر ممکن باشد ، از دقت چشمی زیاد روی مبلمان خودداری کنید و این جمله بدین معناست که می توانید از مبلمان سال نیز استفاده نکنید و با نگاهی عمیق تر به این موضوع ننگرید و سخت نگیرید .
تمام وسایلی که شما انتخاب می کنید ، نقش مهمی در طراحی شما دارند و ارزش بالایی دارند . از هزینه زیاد برای مبلمان نگران نباشید چراکه به همان اندازه می توانند توجه مهمانان شما را به خود جلب کند . تا آنجایی که به زیبایی مربوط است ، انتخاب مبلمان بسیار مهم است و باید در این مورد بیشتر مقدار دقت خود را در نظر بگیرید .
 
مخلوط کردن بافت برای ایجاد علاقه بصری
دکوراسیون مینیمال
 
مخلوط کردن بافت ، از آنجایی که شما فقط می توانید با تعداد انگشت شماری از عناصر طراحی کار کنید ، این بسیار مهم است که هرکدام را در مخصوص خود قرار دهید تا ارزش خود را از دست ندهند و بتوانند به همان اندازه ارزش خود رونمایی شوند . تا آنجا که به نظر می رسد ، این بسیار مهم است که به اندازه کافی برای حفظ فضای داخل خانه تان توجه کنید و از بافت های مناسب برای طراحی های متفاوت استفاده کنید . انتخاب بافت برای کار بسیار مهم و مخفی برای کار شماست . در مورد فضای داخلی ، بافت ها از اهمیت زیادی برخوردارند و هماهنگ بودن آنها نیز بسیار مهم هستند . برای مثال در تصویر بالا مشاهده و احساس می کنید که فرش بسیار نرم است و به این دلیل از میزی با پایه های مناسب که به بافت فرش اسیب نمی زند استفاده شده است .
بنابراین همانگونه که در در زیبای مبلمان متمرکز می شوید ، باید در نوع بافت نیز دقت کنید تا آسیبی به مبلمان و وسایل جانبی نرسد .
 
فضای ذخیره سازی ایجاد کنید
دکوراسیون مینیمال
 
فضای ذخیره سازی به اندازه کافی ایجاد کنید ، اگر شما فضایی ایجاد کنید که بسیار زیبا باشد ولی قسمتی در آن برای ذخیره سازی وجود نداشته باشد ، زیاد جالب نخواهد بود و در عین زیبایی شاید بسیار ناخوشایند برای شما محسوب شود .
در طراحی مینیمال شما نیاز به فضایی برای ذخیره کردن وسایل دارید و باید به این مورد زیاد دقت کنید چراکه بسیار مهم هستند و برای مثال این فضاها باید قابلیت ذخیره کردن کفش ها ، شال و.. را داشته باشند و به نحوی نیازهای شما و اعضای خانواده تان را برطرف نمایند . تنها تفاوت در نحوه نمایش و ظاهر این فضاها است .
با این حال ، بهترین نوع فضای ذخیره سازی از نوع پنهان آن است . برای مثال می توانید از کمدهای طرح دار و زیبا ، فضایی در پشت در و یا از کشوهای زیبا استفاده کنید .
در صورت لزوم می توانید از کمدها و وسایل جانبی دیگر در کنار این فضاهای ذخیره سازی استفاده کنید تا از دیده شدن آن جلوگیری شود .
 
از لوازم جانبی زیبا استفاده کنید 
دکوراسیون مینیمال
دکوراسیون مینیمال

اصول طراحی داخلی دکوراسیون مینیمال 

عاقلانه لوازم جانبی را انتخاب کنید ، تصور غلط رایج در مورد دکوراسیون مینیمالیست این است در این طراحی به نظر می رسد که اتاقی برای لوازم جانبی وجود ندارد . در حقیقت ، این نوع فکر اشتباه است و این گونه نیست و این نوع طراحی با استفاده از لوازم جانبی هیچ مشکلی ندارد . فضاهای ساده مایل به این هستند که ناقص بنظر برسند . علاوه براین ، لوازم جانبی که به بهترین نحو در جای خود قرار گرفته اند می توانند باعث هماهنگی و زیبایی هر چه بیشتر اتاق یا خانه شوند .
در حالیکه شما در این طراحی از آزادی برخوردارید ، می تواند لوازم جانبی را بنابه کاربردهای آن در کنار یکدیگر جای دهید که این کار بخودی خود یک نکته مهم در مورد زیبایی محسوب می شود . در مورد استفاده از اشیاءی چون شمع ، میز قهوه ، کتاب و ... فکر کنید و اگر از این وسایل استفاده کنید نشان دهنده اهمیت شما به خانه تان می باشد .
در این طراحی دکوراسیون ، جای مناسب نیز یک کلید اصلی محسوب می شود . در ابتدا می توانید جای مناسب قفس ها ، میز نهار خوری و مبلمان استفاده کنید تا دیگر وسایل را بر مبنای آنها جایگذاری نمایید .فضاهای مینیمالیستی تماما برای برجسته نشان دادن سادگی هستند .

5 اصل مهم و کلیدی در طراحی دکوراسیون مینیمال + تصاویر

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ ف.ن
وبگردی