دیابت و تخم مرغ
برای برخی از افراد جای سوال است که مصرف تخم مرغ برای افراد دیابتی خوب است یا بد؟ متخصصان مصرف تخم مرغ برای افراد دیابتی را مناسب می دانند.

دیابت و تخم مرغ ، خوب یا بد؟

آیا تخم مرغ برای دیابت مفید است ؟ جواب اینجاست پس بهتر است ادامه این بخش از سلامت نمناک را با دقت کافی بخوانید .تخم مرغ برای صبحانه عالی و بسیار محبوب است ؛ اگر شما به دنبال کاهش وزن هستید،میتوانید از تخم مرغ استفاده کنید زیرا حاوی کربوهیدرات کم و منبع خوبی از پروتئین با کیفیت است. اگر به عقب برگردیم،تخم مرغ در میان مردم به خصوص کسانی که دچار دیابت بودند و یا مبتلا به بیماری های قلبی میبودند،به دلیل کلسترول بالای آن شهرت بدی داشت با این حال این عقیده از آن زمان تا به حال کاملا تغییر کرده است؛ متخصصین تغذیه، توصیه میکنند که تخم مرغ را به رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت بیافزایید. مصرف تخم مرغ میتواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد و وزن بدن را کنترل کند که ارتباط مستقیمی با دیابت دارد.

 فواید تخم مرغ

تخم مرغ ها منبع مهمی از کلسترول هستند به غیر از آن ،تخم مرغ ها منبع عالی از پروتئین میباشند که برای مدت طولانی بدن را پر نگه میدارند ، تخم مرغ ممکن است به کاهش گرایش به مواد غذایی ناسالم کمک کند و وزن افراد مبتلا به دیابت را کنترل کند. طبق مطالعات وزارت کشاورزی ایالات متحده، 100 گرم از تخم مرغ، حاوی 12/56 گرم پروتئین است که به همین دلیل است که متخصصان تغذیه آن را منبع خوبی از پروتئین میدانند، که ارزان قیمت است و برای بیماران دیابتی مناسب میباشد با این حال،حاوی مقداری کالری و چربی نیز میباشد پس این مطلب را نیز در نظر بگیرید.
 
 تخم مرغ برای افراد دیابتی

فواید مصرف تخم مرغ 

مواد مغذی تخم مرغ ها

تخم مرغ ها ، حاوی مقدار زیادی مواد مغذی هستند،مانند :ویتامین A، B2, D و E هستند ؛ زرده تخم مرغ حاوی بیوتین است که برای حفظ مو، پوست و ناخن سالم بسیار مهم هستند همچنین تخم مرغ ها حاوی چربی های مفید مانند؛امگا3 هستند که برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مفید است.
یک تخم مرغ بزرگ، (50گرمی) حاوی 72 کالری ، 4/75گرم چربی و فقط 1/5 گرم چربی اشباع شده است تخم مرغ ها ،همه کاره هستند و میتوانید آنها را با راه های مختلف در ظرف غذایی خود داشته باشید ؛ شما میتوانید یک غذای سالم را با ترکیب کردن تخم مرغ در گوجه فرنگی ،پیاز و سایر سبزیجات داشته باشید.
پروتئین تخم مرغ

تخم مرغ چه مواد مفذی دارد؟

دیگر مزایای تخم مرغ:

1.مصرف تخم مرغ عالی برای استخوان ها:

تخم مرغ ها حاوی ویتامین D میباشند که برای قوی شدن استخوان ها ضروری هستند علاوه بر این، آنها یک منبع غنی از فسفر میباشند.این ترکیب قدرتمند ،به ساختار های استخوان ها و دندان های سالم کمک میکند.
 تخم مرغ برای استخوان

فواید مصرف تخم مرغ برای استخوان

2. تخم مرغ منبع آنتی اکسیدان ها:

تخم مرغ یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها، لوتئین و زاکسنتین است که به محافظت،چشم ها کمک میکند.

3.تخم مرغ ها ممکن است که به از دست دادن وزن کمک کنند:

تخم مرغ یک منبع منحصر به فرد است که ممکن است به کاهش وزن کمک کند پیش بروید و تخم مرغ های بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
 دیابت و تخم مرغ

فواید مصرف تخم مرغ در کاهش وزن

4. تخم مرغ ها حاوی کالری کم هستند:

با توجه به تحقیقات، وزارت کشاورزی ایالات متحده، تخم مرغ حاوی حدود 78 کالری است شما میتوانید تخم مرغ را به صبحانه یا ناهار خود بدون هیچ گونه آسیبی اضافه کنید.

نتیجه گیری:

تخم مرغ ها بدون شک سالم هستند و باید آن ها را با آرمش مصرف کنید.آنها میتوانند یک گزینه عالی برای صبحانه دیابتی ها باشند.با این حال همیشه خوردن سفیده تخم مرغ بهتر از زردی آن است از آنجا که زرده تخم مرغ حاوی کلسترول زیادی است.شما میتوانید سفیده آن را بدون نگرانی مصرف کنید در نهایت قبل از اضافه کردن تخم مرغ ها به رژیم غذایی خود با یک متخصص دیابت مشورت کنید.

دیابت و تخم مرغ ، فواید مصرف تخم مرغ برای افراد دیابتی

4.3169
این مطلب مفید بود ؟14425
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی