ازدواج موفق
ازدواج موفق نیازمند یک سری پیش زمینه ها مثل شناخت کافی و تفاهمات سر مسائل مهم مثل بارداری و سن مناسب و اعتقادات مشترک است.

با قانون 7+3 ازدواج موفق داشته باشید

ازدواج موفق از نظر شما چه نوع ازدواجی است؟ ازدواجی که تفاهم و علاقه در آن موج بزند؟ برای رسیدن به هرملاکی که برای داشتن یک ازدواج موفق در ذهن دارید باید قوانین و اصول درست آن را بیاموزید و به کاربندید. هر فردی تعریف متفاوتی از ازدواج موفق در ذهن خود دارد.

برخی افراد ازدواج موفق را ازدواجی می دانند که زوجین به هم عشق بورزند و احساس و علاقه در زندگیشان موج بزند. ازدواج در اسلام امری الهی و دینی است که انسانها را به تکامل و آرامش روح میرساند . قرآن و عترت بهترین راهنمایان انسان هستند که بسیار به امر مقدس ازدواج تاکید نموده اند. اما جوامع غربی ازدواج را صرفا امری میدانند برای رفع نیازهای جنسی.

هر فردی برای داشتن یک ازدواج موفق باید قوانین و مهارتهای درست رابیاموزند و آن را در زندگی بکار ببرند ؛ دراین بخش از نمناک قوانین 3+7 ازدواج موفق را آورده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید تا راز موفقیت آن را بدانید.

ازدواج سالم و موفق

قانون ازدواج موفق کدام است؟

ازدواج موفق با قانون 3+7 چیست ؟

هم خانه شدن قبل از ازدواج ممنوع

در عرف جامعه ی ما آشنایی قبل از ازدواج در چارچوب اصول دینی هیچ منع و ایرادی ندارد اما ما به مانندجوامع غربی نمیتوانیم بدون حد و مرز رابطه قبل از ازدواج را بپذیریم . یکی از مهمترین نکاتی که در ازدواج باید به آن توجه شود سن مناسب ازدواج است.

سن مناسب ازدواج موفق:

در کلام خداوند و قرآن سن مشخصی برای ازدواج مطرح نشده است . درتعیین سن ازدواج دختران و پسران،باید دیدگاه های مختلفی را بررسی کرد . از جمله اینکه دختر و پسر در چه سنی به بلوغ فکری و جسمی میرسند.

دختران و پسرانی که بصورت قبیله ای و عشایری زندگی میکنند ،زودتر از افرادی که در شهر زندگی میکنند به بلوغ فکری و اجتماعی میرسند . پس مسلما سن ازدواج برای آنها کمتر است و آنها زودتر آمادگی برای ازدواج را کسب میکنند.

در جوامع شهری خانواده ها،سنین متفاوتی را برای ازدواج فرزندانشان در نظر میگیرند.

دختر ها و پسرها معمولا از اوایل سن 15و17 به بلوغ فکری میرسند بطوری که میتوانند به ازدواج فکر کنند ( البته تنها فکر کنند) اما سن ازدواج در جوامع و خانواده های مختلف متناسب با آداب و رسوم و عقاید آنها متفاوت است.

برای مثال :برخی خانواده ها و جوامع دیپلم راپایان تحصیلات فرزندانشان میپندارند درحالیکه برخی دیگر مدرکهای بالاتر نظیر کارشناسی و کارشناسی ارشد راپایان تحصیل در نظر میگیرند . سن ازدواج در خانواده هایی که اینگونه میپندارند بالاتر است.

متاسفانه چنانچه در بخش های قبلی نمناک هم خواندید ازدواجهایی که در سنین پایین تر انجام میشود نا موفق تر است و طبق آمار بدست آمده 60تا 70درصد این ازدواج ها بدلیل ناپختگی هیجانی است بطوریکه در این ازدواجها هوس،جایگزین عشق و علاقه شده و پایان دلپذیری نخواهد داشت.

سن مناسب ازدواج

موانع ازدواج موفق چه هستند؟

موارد مهم در ازدواج موفق

عشق و علاقه بین دوطرف از عوامل مهم ازدواج است اما نه از عوامل اساسی .

یکی از مهمترین مواردی که در ازدواج باید به آن دقت شود عوامل بیولوژیکی است مثلا:سن بارداری سالم درخانمها بین 23تا 32 سال است که باروری در این سن بی خطر است. این موارد فقط در مورد زنان صدق میکند یعنی سن مرد در تولید مثل موفق دخیل نمیباشد و مردان حتی درسن 70سالگی میتوانند صاحب فرزندی سالم شوند.

قانون 3 و 7 برای ازدواج موفق

در رابطه با سن ازدواج قانونی به نام 37وجود دارد که مطابق این قانون مردان میتوانند 7سال از شریک زندگیشان بزرگتر باشند که اگر 3سال کمتر از 7سال یا 3سال بیشتر از 7سال نیز باشند مشکلی در امر ازدواج ایجاد نمیشود.

از جمله عوامل مهم و تاثیر گذار در ازدواجهای موفق عدم وجود تفاوتهای مذهبی میان زوجین است .

تفاوت های مذهبی رفته رفته باعث بروز مشکلات در زندگی زوجین میشود و باعث عدم تفاهم و ناسازگاری زن و مرد باهم میشوند. گفته شده تفاوت مذهبی میان زوجین بیشتر از تفاوت های زبانی باعث بروز اختلاف و مشکل میشود.

نکات قبل ازدواج

ازدواج موفق و علل اختلافات در آن

چگونه می توان ازدواج موفق داشت؟

قبل از ازدواج عیبهای یکدیگر را ببینید

از جمله قوانینی که قشر جوان امروزه به آن توجهی نمیکنند و به آن پایبند نیستند قانون روان شناختی و جامعه شناختی است که میگوید زوجین قبل از ازدواج باید عیوب یکدیگر را ببینند و بعد از ازدواج چشمهای خود را بر روی عیوب هم ببندند و سعی کنند از عیب های یکدیگر چشم پوشی کنند.

برخی افراد قبل از ازدواج میپندارند که بعد ازدواج با فردی که تفاوت بسیار زیادی با آنها دارند میتوانند رفتار و طرز فکر اورا تغییر دهند اما باید بدانند که گاهی اوقات اصلاح و تغییر همسران اصلا اتفاق نمیفتد.

به طور مثال :اگر مردی از یک خانواده ی مذهبی که به تمام اصول دین پایبند هستند با زنی که اعتقادات چندان برایش اهمیتی ندارد ازدواج کنند به امید اینکع بدحجابی و بی بند و باری اورا اصلاح کند امری کاملا اشتباه و متاسفانه بسیار رایج است.

بی اهمیتی به این موضوعات باعث بیشتر شدن آمار طلاق میشود.

مشاوره برای ازدواج موفق

نکات و عوامل ازدواج موفق

اصول مهم برای داشتن یک ازدواج موفق

اول تفاهم بعد بارداری

از جمله اصول اساسی و مهم در زندگی زناشویی درک تفاوت میان زن و مرد است .زن و مرد اگر هردو به بلوغ فکری رسیده باشند میدانند که زن و مرد ازدوجنس مخالف هستند و هرچند رفتاری شبیه هم داشته باشند باز هم با یکدیگر متفاوت هستند این درک متقابل باعث بروز سازگاری و تفاهم بین زوجین میشود پس تازمانی که تا همسر خود تفاهم ندارید اقدام به بارداری نکنید .

ازدواج به معنای یک عمر زندگی با شریک زندگیتان است نه اینکه بعد چند سال به طلاق ختم شود. امید بارداری باید بین زوجین حتی اگر بعد از گذشت 3تا5سال صاحب فرزند شدند باز هم وجود داشته باشد .

از جمله عوامل مهم دیگر که قبل از بچه دار شدن باید به آن توجه کرد داشتن مسکن و شغل مناسب برای مرد است.

اگر تا 30یا40سال پیش تهیه مسکن آسان بود درحال حاضر سخت است پس خانواده ی زوجین خصوصا مرد باید او را حمایت کنند. 

 

قانون 7+3 راز اصلی ازدواج موفق + جزئیات مهم این قانون

3.892
این مطلب مفید بود ؟7022
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب : ازدواج
وبگردی