راز خوش شانس شدن

رازهای اصلی خوش شانس شدن و موفقیت

کد مطلب : 13024زمان مطالعه : 7 دقیقه
راز خوش شانس شدن چیست؟ چگونه می توانیم یک فرد خوش شانس باشیم؟ خوش شانسی را می توانیم به دست بیاوریم یا نه؟ برای دانستن رازهای اصلی خوش شانس بودن با ما همراه شوید.

چطور حس کنیم خوش شانس و موفقیم؟

احتمالاً تا به حال از خودتان این سوال را پرسیده اید که آیا من خوش شانس هستم ؟ ذهن شما می تواند تفاوت زیادی را در محیط اطراف خودش تشخیص دهد. ثروتمند بودن، خوش شانس بودن و موفقیت داشتن، نیازمند تفکرات این چنینی است. در نتیجه باید احساس ثروت، خوش شانسی و موفقیت را در خودتان ایجاد کنید تا زودتر به آن دست بیابید.

باید بدانید که ثروت واقعی شامل موارد زیر است:

  • سلامت
  • خلاقیت
  • فکر مثبت
  • ذهن مثبت
  • اخلاق گرایی
  • تصویرسازی
  • آرامش ذهن
  • امید به آینده

اگر این ویژگی ها را دارید و آن ها را خوب به کار می گیرید، یعنی بدون شک انسان ثروتمند، خوش شانس و موفقی در زندگی هستید. در این قسمت از سبک زندگی و موفقیت نمناک راهکارهایی را به شما نشان می دهیم که احساس ثروت، خوش شانسی و موفقیت بیشتری با توجه به شرایط کنونی داشته باشید.

ذهن مثبت

20 تکنیک ساده برای ایجاد حس خوش شانسی و موفقیت در خود

1. لیستی از چند مورد مهم و متفاوت در زندگی تهیه کنید

لیستی از 5 موردی که می خواهید بیشتر در زندگی داشته باشید و شامل پول هم نمی شود را تهیه کنید. مثلاً عشق بیشتر، خنده بیشتر، آرامش بیشتر. سپس سعی کنید عشق بیشتر را به طور فعال در زندگی به کار بیندازید و به دنبال راهکارهایی باشید که شما را آرام تر می کند، مثل مدیتیشن. زمانی که این موارد را بنویسید، خودتان به دنبال راهکارهایی برای به دست آوردنشان می گردید. این ها مواردی است که نیازی به پول ندارند.

2. سواد اقتصادی خود را بالا ببرید

بدون توجه به سایز کنونی حساب بانکی سعی کنید در مورد پول و اقتصاد چیزهای بیشتری یاد بگیرید. از پولی که دارید، مراقبت کنید و راهکارهای افزایش پول را به کار بگیرید که معمولا شامل موارد زیر هستند:

- کتابی را در مورد مدیریت مالی تهیه کنید.

- وارد کلاس های مالی و اقتصادی شوید.

- همچنین برای خودتان یک پورتفولیو ایجاد کنید و سرمایه گذاری های مختلف را بررسی نمایید.

کلاس اقتصادی

3. قدر شناسی خود را افزایش دهید

در مورد 100 موردی فکر کنید که به خاطر آن ها سپاسگزار هستید، آن ها را روی کاغذ بنویسید، از روی آن ها بخوانید و اجازه دهید که حس سپاسگزاری در شما افزایش پیدا کند. احساس ثروتمند بودن، خوش شانس بودن و موفقیت هنگام تمرکز روی چیزهای خوب در زندگی اصلا کار سختی نیست.

4. به اشخاص دیگر کمک کنید

تشخیص این که شما به اندازه کافی در زندگی چیزهای زیادی دارید، راهی عالی برای احساس ثروتمندی و خوش شانسی است و در نتیجه می توانید با بخشندگی احساس کنید که داراتر از بقیه هستید. بنابراین از کار خوبی که انجام داده اید، هم لذت می برید و هم به خودتان افتخار خواهید کرد.

5. تفکر مثبت را در خودتان ایجاد کنید

داشتن تفکر مثبت به احساس خوش شانسی و موفقیت کمک می کند. به موارد زیر توجه کنید:

*افکار منفی یعنی مهم نیست که من چه کاری انجام میدهم. در هر صورت من هرگز موفق نمی شوم.

*افکار مثبت یعنی با تغییر دادن عادات مثبت و برداشتن قدم های کوچک در جهت مناسب به موفقیت می رسم.

خب کدام یک از افکار بالا بیشتر به شما کمک می کند و احساس خوبی را در شما ایجاد می کند؟

کدام یک شما را تشویق می کند و باعث می شود که تسلیم نشوید؟

پس سعی کنید در مورد داشتن تفکرات مثبت ذهن تان را به بلوغ برسانید.

تفکر مثبت

6. لباس خوب و مناسب بپوشید

لباس خوب عاملی برای افزایش جذابیت است. در حقیقت زمانی که لباس خوب بپوشید، نگاه دیگران به شما تغییر می کند. حتی ممکن است بخواهند با شما وارد کار های بزرگتر و کارهای تجاری شوند. البته منظور ما این نیست که به خاطر خرید لباس، زیر بار قرض و بدهی بروید اما واقعیت را بپذیرید که افراد اول از روی ظاهر قضاوت می کنند. پس به لباس پوشیدن خود اهمیت دهید.

7. کمی لوکس زندگی کنید

درست است که پول خود را باید برای روزهای مبادا، سرمایه گذاری ها و خرج های مهم تر نگه دارید اما اگر مقدار کمی شیک تر از قبل زندگی کنید، فوایدی را به همراه خواهد داشت.

مثلاً شیک تر زندگی کردن می تواند شامل موارد زیر باشد:

- وارد کارهای مراقبت از خود شده و به عنوان مثال ماساژ بگیرید.

- یک کتاب هنری بخرید و بخوانید.

- سعی کنید برای یک بار هم که شده در رستوران خوبی غذا بخورید.

**با انجام این کارها حس بهتری به خودتان پیدا می کنید و انگیزه بیشتری برای تلاش و افزایش ثروت و خوش شانسی پیدا خواهید کرد.

شیک بودن

8. از خیر بعضی از چیزها بگذرید

زمانی که بعضی از لوازم و متعلقات که مدت زمان طولانی هست دیگر زیبا و کاربردی نیستند را کنار بگذارید، فضایی را برای آوردن چیزهای جدید به زندگی فراهم می کنید و در نتیجه سطح آگاهی شما از حقایق افزایش پیدا می کند و احساس می کنید بیشتر از آن چه که نیاز دارید، چیزهایی را در زندگی داشته اید. همین امر عاملی برای افکار خوش شانسی و ثروتمندی می شود. مثلاً برای شروع وارد اتاق خوابتان شوید و سعی کنید 27 مورد، ولو بسیار ریز را پیدا کنید که دیگر برایتان کاربردی نیستند و آن ها را دور بیندازید و حتی ببخشید.

9. بعضی از آرزوهای بلندپروازانه را که ضرورت ندارد، کنار بگذارید

همه انسان ها دوست دارند تجربیاتی را در زندگی داشته باشند اما گاهی اوقات توانایی انجام آن را ندارند. مثلا شاید شما دوست داشته باشید به ایتالیا سفر کنید اما از لحاظ مالی این توانایی را ندارید.

به عنوان مثال از خودتان بپرسید که در مورد ایتالیا چه چیزی باعث شده است که این قدر به آن علاقه مند باشید؟

آیا غذای ایتالیایی را دوست دارید ؟ خب می توانید یک رستوران در کشوری که زندگی می کنید پیدا کنید که غذاهای ایتالیایی سرو می کند.

آیا هنر ایتالیایی را دوست دارید ؟ خب به موزه بروید.

آیا فرهنگی ایتالیایی را دوست دارید ؟ می توانید فیلم های ایتالیایی ببینید و با فرهنگ آن ها بیشتر آشنا شوید.

پس منظور ما این است که اگر نمی توانید تجربه سفر به کشور مورد علاقه خود که در اینجا ایتالیا را مثال زده ایم را داشته باشید، کارهایی را انجام دهید که حس در ایتالیا بودن را در شما ایجاد می کند.

کنار گذاشتن بلند پروازی

10. برای رویاهایی که دارید پس انداز کنید

یکی از راه های رسیدن به موفقیت و اهداف مالی در زندگی این است که از همین امروز شروع کنید. حتی اگر شده 30 هزار تومان در روز پس انداز کنید، آن را کنار بگذارید تا یک روزی برای رسیدن به رویاهایتان از آن استفاده کنید.

11. سطح مادی گرایی خود را تنظیم کنید

کاملاً طبیعی است که چیزهایی را در زندگی بخواهید. در جامعه امروز موارد زیادی هستند که دوست دارید به آن ها دست پیدا کنید، خیلی با سرعت به آن ها برسید اما گاهی اوقات این نارضایتی به دلیل خواسته های کاملاً بیجاست. پس سطح مادی گرایی را در خودتان تعیین کنید و اگر احساس می کنید که بیش از حد خواستار چیزهای مادی هستید، این رفتار را در خودتان اصلاح نمایید.

12. کمبود همیشه در ذهن وجود دارد

احساس کمبود داشتن همیشه در ذهن وجود دارد. تقریباً 3 میلیارد انسان در جهان هستند که روزانه کمتر از 2 دلار درآمد دارند. علاوه بر آن یک و نیم میلیارد افراد جهان با کمتر از 1.25 دلار در روز زندگی می کنند. پس زمانی که به آن ها فکر کنید، متوجه می شوید که شما جدا از انسان های دیگر نیستید و از بسیاری از آن ها نیز زندگی بهتری دارید.

خوش شانس بودن

13. اجازه دهید که نیازها کم کم خودشان را نشان دهند

حتماً داستان توریست هایی که در آفریقا روی سافاری گردشگری می گردند را خوانده اید. ناگهان با یک غروب آفتاب زیبا در دریاچه مواجه شدند که یکی از آن ها گفت:من خانه ای می خواهم که رو به دریاچه باشد. آن ها هیچ وقت این رویا را در ذهنشان نداشتند اما با کشف و شهود فهمیدند که واقعاً چه چیزی می خواهند.

شاید خود شما هم اکنون این چیزها را در زندگی داشته باشید و قدرش را ندانید. پس بدانید که تجربه زیبایی در اطراف شماست، فقط باید به اطراف تان بهتر نگاه کنید.

14. آرامش درونی تان را افزایش دهید

یکی از موارد مهمی که در این بخش از نمناک اشاره شده است همین آرامش درونی است، با افزایش آرامش درونی می توانید لذت بیشتری را ببرید و احساس بهتری در مورد خودتان داشته باشید. به اتفاقات بد زندگی توجه خاصی نکنید و از لحاظ معنوی حس ثروتمندی، موفقیت و خوش شانسی را در خودتان ایجاد کنید.

15. زمانی را در طبیعت سپری کنید

به جای این که وارد مرکز خرید شوید، به ساحل بروید. به جای اینکه تلویزیون تماشا کنید، می توانید وارد طبیعت شوید، در آن جا کتاب بخوانید و از طبیعت اطراف لذت ببرید تا حس خوشبختی بیشتری به شما دست بدهد.

رفتن به طبیعت

16. داستان زندگی افراد ثروتمند را مطالعه کنید

داستان های زیادی هستند که در مورد افراد ثروتمند وجود دارد. از آن ها استفاده کنید. می توانید آن ها را مطالعه کنید، از تجربیاتشان، انگیزه هایشان و الهام هایی که از موارد مختلف گرفتند، استفاده نمایید.

17. چیزهای جدید یاد بگیرید

حتی اگر از لحاظ مالی ثروتمند نیستید، می توانید از لحاظ اطلاعات و آگاهی ثروتمند باشید. کتاب های کلاسیک بخوانید. شعر های عالی حفظ کنید. ذهنتان را پر از اطلاعات کرده و قدرتمند کنید تا حس سرزندگی در شما بالا برود.

18. یک مهارت تجاری و مارکتینگ یاد بگیرید

خودتان را برای ثروتمندی و موفقیت در آینده از طریق یاد گرفتن مهارت های تجاری در امروز آماده کنید. هر چقدر که دانش تجاری شما از دیگران بالاتر باشد، موفقیت بیشتری نصیب تان خواهد شد.

راز خوش شانس شدن

19. لیستی از 5 مورد آماده کنید که با پول نمی توان آن ها را خریداری کرد

بهترین چیزها در زندگی با پول خریداری نمی شوند. در این قسمت تعدادی از آن ها را معرفی می کنیم:

- دوستانی که عاشقشان هستید و به خاطر شخصیت خودشان دوست شان دارید.

- یک خانواده صمیمی.

- همسری که در زندگی به شما اعتماد می کند.

*اگر این موارد را دارید، مطمئن باشید که خوش شانس ترین و ثروتمندترین انسان روی کره زمین هستید و باید بابت آن ها شکر گزار خداوند باشید.

20. برای آینده هدف تعیین کنید

اگر پول ندارید، به معنای این نیست که نمی توانید چیزهای جدیدی را در آینده تجربه کنید. اکنون باید بپذیرید که در کجا هستید، برای آینده برنامه ریزی داشته باشید، حس خوب را در خودتان ایجاد کنید و به دنبال انجام کار های جدید باشید.

رازهای اصلی خوش شانس شدن و موفقیت

3.8269
این مطلب مفید بود ؟20663
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : خوش شانسی
وبگردی