مراحل کسب و کار موفق کوچک
برای راه‌اندازی و یک کسب و کار موفق کوچک، نکات بسیار مهمی وجود دارند که با در نظر گرفتن این نکات کاربردی، می توانید موفقیت را تجربه کنید.

نکاتی برای یک کسب و کار موفق کوچک

برای موفقیت در هر نوع کسب و کاری با هر وسعتی که دارد باید راه و چاه را بدانید. پس همیشه رمز موفقیت، خوش شانسی و داشتن سرمایه کافی نبوده بلکه در حقیقت دانستن و اجرای نکاتی بوده است که بخشی از آن را در نمناک خواهید خواند.

مراحل راه‌اندازی کسب و کار

یک طرح کسب و کار بنویسید:

هر برنامه تجاری که بنویسید به شما اشتیاق می دهد، تا علاقمند باشید حرفه خود را بسازید؛ مهم نیست که چقدر شما مشتاق کسب و کار کوچک خود هستید، هرچند موفقیت آمیز نخواهد بود، مگر اینکه برنامه ای برای چگونگی شروع و اجرای آن داشته باشید تا زمانی که چندین نکته ضروری را پوشش دهید، مهم نیست که برنامه شما چه مقدار دقیق باشد، موفق ترین کسب و کارهای کوچک نیاز به یک تجزیه و تحلیل نقطه سر به سری، پیش بینی سود و زیان و تجزیه و تحلیل جریان پول نقد دارند؛ تجزیه و تحلیل جریان پول نقد بسیار مهم است.

از آنجایی که شما می توانید محصولات خود را مانند کیک به فروش برسانید، اما اگر شما برای شش ماه پرداخت نداشته باشید، ممکن است پولتان تمام شود و مجبور شوید درهای مغازه خود را ببندید. یک طرح کسب و کار ضروری است، زیرا به شما اجازه می دهد تا قبل از شروع، برای نگهداری کار، استراتژی کسب و کار خود را بر روی کاغذ بررسی کنید.

تعیین کنید که چگونه سود خواهید کرد؟!

سود، هدف نهایی هر کسب و کار کوچک موفقیت آمیز است. شما باید هزینه های کسب و کار خود را (اجاره، مواد، غرامت کارکنان، و غیره) بررسی کنید و سپس بدانید که چه مقدار باید برای پوشش هزینه های آنها، فروش داشته باشید و شروع به سود کردن، کنید. این به عنوان یک تجزیه و تحلیل سر به سری شناخته شده است.

راه اندازی کسب و کار موفق

مراحل راه‌اندازی کسب و کار جدید

با همه مقدار پولی که دارید شروع کنید:

بسیاری از صاحبان کسب و کار کوچک، هزینه های راه‌اندازی خود را به طور کامل از طریق وام پرداخت می کنند، با این انتظار که آنها وام های خود را با سود حاصل از کسب و کار جدید خود پرداخت می کنند با این حال، کسب و کارهای جدید ممکن است تا چند ماه یا سال را برای تولید سود طی کنند، و پرداخت وام می تواند تبدیل به یک سنگ در سر راه شما شود. اگر قبل از اینکه درهای تجارت خود را باز کنید، می توانید پس انداز خود را تا حد زیادی به سرمایه شروع کار افزایش دهید. به این ترتیب اطمینان حاصل می کنید که وام های کسب و کار جدید، شما را نابود نخواهند کرد چرا که اتکا به سرمایه شخصی بسیار بهتر است.

همچنین به یاد داشته باشید که شانس بیرونی وجود دارد که اگر کسب و کارتان به اندازه برنامه ریزی ابتدایی سودآور و موفق نباشد؛ وام دهنده شرایط نامطلوبی را اضافه کند؛ اگر مبلغی از پول راه‌اندازی را تا حد امکان فراهم کنید، مشکل مواجهه با این قبیل اتفاقات که تجارت شما را تحت تاثیر قرار می دهد را کاهش می دهید.

از خود محافظت کنید:

اکثر شرکت های کوچک، با مالکیت شخصی یا مشارکتی هستند در حالی که این نوع کسب و کار ها برای شروع، بسیار جذاب و راحت هستند. صاحبان، خود را درگیر مسئولیت بدهی های تجاری و حکم های تجاری می کنند؛ اعتبار دهندگان و صاحبان حکم های تجاری می توانند دارایی های شخصی صاحبان را تصرف کنند، مانند حساب های پس انداز و خانه ها، زمانی که پول کسب و کار از بین می رود، در حالی که بیمه می تواند تا حدودی این مسئولیت را کاهش دهد. لازم است که تشکیل یک شرکت یا شرکت سهامی محدود (LLC) را مورد توجه قرار دهیم، این سازه های تجاری، صاحبان را از مسئولیت شخصی محافظت می کند، اما قوانین و الزامات بیشتری در ارتباط با آنها وجود دارد.

=روش های کسب و کار موفق

چگونه کسب و کار کوچک راه انداز نماییم؟

شروع کوچک، گول قدم های بزرگ را نخورید

هر فردی که می خواهد کسب و کار کوچک خود را به موفقیت برساند، آن هم با تعداد زیادی از کارکنان و با درآمد عالی باید یک اصل مهم را بداند، آن هم شروع با سرعت مناسب است. شما باید بدانید که اول قدم زدن را یاد بگیرید و سپس بدوید. خود را بیش از حد نابود نکنید یا در ابتدا هزینه های بسیار زیادی صرف نکنید، به ویژه اگر قرار است، زمان زیادی صرف شود تا به درآمد مطلوب برسید.

با شروع کم، شما مطمئن می شوید که می توانید از سقوط اجتناب ناپذیر در ارتباط با اجرای یک کسب و کار کوچک، زنده بمانید؛ آن کارآفرینانی که با عملکردی متوسط شروع می کنند، می توانند از اشتباهاتشان بدون گرفتن مقدار زیادی بدهی، درس بگیرند؛ شروع کار کوچک، به کسب و کار کوچک شما کمک می کند تا به یک شرکت موفق تبدیل شود.

به صورت کتبی بنویسید:

برای یک شروع، هیچ جایگزینی بهتر از یک قرارداد که به خوبی نوشته شده باشد نیست. در واقع، بسیاری از قراردادها معتبر نیست مگر اینکه آنها در فرم مخصوص نوشته شده باشند. تعداد دقیق این نوع قرارداد بین ایالت ها متفاوت است، اما در اینجا چند مثال معمول وجود دارد:

فروش کالاهای با ارزش بیش از 500 دلار، قراردادهایی که بیش از یک سال طول می کشد، انتقال مالکیت در کپی رایت یا املاک و مستغلات در حالیکه قراردادها شفاهی می توانند صحیح و معتبر باشند، ولی اثبات و اجرای آنها بسیار سخت است. اطمینان حاصل کنید که همه توافق نامه ها را به صورت کتبی در اختیار شما قرار می گیرند، این باعث می شود تا دردسر نداشته باشید و حتی می تواند کسب و کارتان را نجات دهد.

مراحل کسب و کار موفق

راه‌اندازی یک کسب و کار موفق

جایگاه و اسرار خود را در میان رازهای خود نگه دارید:

راه های بسیاری برای کسب مزایای رقابتی نسبت به سایر مشاغل در صنعت شما وجود دارد؛ شما می توانید یک محصول بهتر، یک فرآیند تولید یا توزیع موثرتر، یک مکان راحت تر، خدمات بهتر برای مشتریان یا درک بهتر از بازار در حال تغییر، داشته باشید. بهترین راه برای نگه داشتن رده رقابتی، این است که از اسرار تجاری خود محافظت کنید، راز تجاری آن اطلاعات است که برای دیگران شناخته نشده است که به شما مزیت رقابتی در بازار می دهد. انواع مختلفی از اسرار تجاری وجود دارد و اسرار تجاری تا زمانی که صاحبان آنها اقدام به حفظ آنها می کنند، حفاظت قانونی دریافت می کنند این مراحل می تواند هر چیزی از نشانه گذاری اسناد محرمانه به نیاز شرکا و کارکنان برای امضای توافقات باشد.

راه دیگری برای نگه داشتن برندهای رقابتی شما این است که فعالیت خود را ادامه دهید باید بدانید در کسب و کار خود، با رقیب، چالش ها و ناملایمات مواجه می شوید، منتظر واکنش نباشید؛ برنامه ریزی کنید و پیش روی کنید.

کسب و کار موفق کوچک

کسب و کار موفق با این نکات

استخدام افراد مناسب:

شخصی را استخدام کنید که بتواند با مدارک اساسی مورد نیاز شما همراه باشد، شخصی که انگیزه، خلاقیت و شخصیت مناسب را دارد، سپس هنگامی که این شخص را یافتید در صنعت خود قرار دهید و به خوبی با آنها برخورد کنید. آنها را درگیر کنید و اطمینان حاصل کنید که محیطی را ایجاد می کنید که آنها رشد می کنند و همه توانایی های خود را برای کسب و کار شما استفاده می کنند.

اطمینان حاصل کنید که نوع مناسب ارتباطات را با کارمندان ایجاد کنید:

بسیاری از شرکت ها، سعی می کنند با استخدام افراد، به عنوان پیمانکاران مستقل به جای کارمندان تمام وقت صرفه جویی کنند. IRS مجازات های بزرگی را برای شرکت هایی که مالیات را برای کارمندان محروم کرده و پرداخت نمی کنند، در نظر می گیرد که به جای پیمانکاران مستقل، کارکنان تمام وقت هستند. در اینجا چند چیز است که IRS به بررسی اینکه آیا کارمند قراردادی مستقل یا تمام وقت است، می پردازد:

  • کارمند کارهایی را انجام می دهد که برای کسب و کار شما ضروری است.
  • کارمند، تمام وقت برای شما کار می کند.
  • کارمند فقط برای کسب و کار شما کار می کند.
  • کارمند 40 ساعت در هفته یا نزدیک به 40 ساعت کار می کند.
  • کارمند دستورالعمل و آموزش را از شما دریافت می کند و شما او را کنترل می کنید که کارهای خود را انجام دهد.
  • همچنین، اطمینان حاصل کنید که با کارکنان خود ارتباط برقرار می کنید.
  • اگر یک کارمند در حال کار کردن نیست، کارفرمایان می توانند کار کارکنان را به هر دلیلی خاتمه دهند.
  • راه های زیادی برای روشن شدن این موضوع وجود دارد که روابط کاری اشتباه است.
  • به هیچ وجه به کارکنان درباره وظایف و ضوابط مربوط به طول یا شرایط استخدام قولی ندهید، زیرا ممکن است بعدا به شما ملحق شوند.

کسب و کار موفق

کسب و کار کوچک زود بازده

صورتحساب و مالیات خود را در زمان مقرر پرداخت کنید:

این باید بدون تذکر اداره IRC باشد. در صورتی که صاحب مالی، حقوق و دستمزد را در زمان مقرر پرداخت نکند، IRS می تواند اعمال مجازات های شدید و حتی دارایی های شخصی صاحب کسب و کار را بگیرند. همچنین مهم است که بدهی های خود را به موقع پرداخت کنید. شهرت خود را برای به تاخیر انداختن یک وام از دست دهید، در آینده می تواند روابط تجاری شما را دشوار سازد.

کسب و کار خود را به یک شروع قوی تبدیل کنید:

شما باید با قوانین و مقرراتی که کسب و کارتان را تحت تاثیر قرار می دهد، آشنا شوید؛ گاهی اوقات جزئیات مربوط به شغل خود را به متخصصین واگذار کنید. کسب و کارتان، بهترین فرصت برای موفقیت است پس حتما با یک وکیل کسب و کار کوچک در منطقه خود برای کمک تماس بگیرید.

کسب و کار موفق کوچک ، نکات طلایی راه اندازی کسب و کار موفق

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ن/ ک
وبگردی