لباس عروس فرم بدن
خانم ها باید برای انتخاب و خرید لباس عروس به اندام و فرم بدن خود توجه کنند تا بهترین و شیک ترین انتخاب را داشته باشند.

انتخاب لباس عروس متناسب با اندام و فرم بدن شما

اولین فاکتور برای انتخاب لباس عروس ، شکل اندام هر فرد است . برای انتخاب لباس عروس فرم بدن ، خانم ها باید دقت لازم را داشته باشند و با صبر و حوصله متناسب با اندام خود لباس عروسشان را انتخاب کنند.

توصیه می شود اگر مدل لباس عروسی را در نظر دارید قبل از انتخاب و خرید آن ، لباس را پرو کنید تا ببینید لباس انتخابی شما برازنده اندام شما است یا خیر . اگر نمی دانید کدام مدل لباس عروس متناسب با اندام شماست ، پیشنهاد می کنیم این بخش از دنیای مد نمناک را از دست ندهید.

طریقه تهیه لباس عروس به سه روش:

لباس عروس را به سه طریق می توان تهیه کرد. در روش اول شما لباس عروس را سفارش می دهید تا برایتان بدوزند و سپس این لباس را از مزون می خرید. این روش اگرچه از قدیم مرسوم بوده اما این روزها دیگر به صرفه نیست. اولا چون هزینه زیادی برایتان خواهد داشت و ثانیا چون در سال های آینده نگهداری از لباس عروس تان دشوار خواهد بود.

روش دوم این است که سفارش دوخت لباس عروس را بدهید اما لباسی که برای شما دوخته شده را اجاره کنید. هزینه این روش کمتر از خرید لباس عروس است اما این مزیت را دارد که متناسب با اندام شما و درست طبق سلیقه خودتان تهیه شده است. این لباس بعدها به عنوان لباس آماده به عروس خانم های دیگر اجاره داده می شود.

در روش سوم هم که این روزها مرسوم تر و به صرفه تر است، لباس عروس های آماده را اجاره می کنید و هزینه یک شب آن را می پردازید.

لباس عروس فرم بدن

انتخاب لباس عروس بر اساس فرم بدن

با آقایان برای خرید لباس عروس نروید !

خرید کردن برای آقایان حوصله سر بر و کسل کننده است و به همین خاطر برای اینکه زودتر از خرید راحت شوند ، بعد از چند بار پرو لباس به شما می گویند لباس برازنده تان است پس بهتر است با یک خانم به خرید لباس عروس بروید نه با آقای داماد زیراخریدن لباس عروس ذوق و سلیقه و حوصله می خواهد. با این کار می توانید همسر آینده تان را نیز سورپرایز کنید.

لباسی متناسب با اندام خودتان انتخاب کنید

مسلما همه خانم ها مانکن نیستند و استیل خوبی ندارند. باید لباسی را انتخاب کنند و بپوشند که زیبایی بیشتری به آنها بدهد.همه لباس های عروس که مد نظرتان است ، روی اندام شما زیبا نیست. بنابراین باید قبل از انتخاب لباس عروس آن را امتحان کنید و حتما لباس عروسی انتخاب نمایید که متناسب اندامتان باشد تا شما را بسیار رویایی در آن شب به یادماندنی نشان دهد.

سایز لباس عروس

سایز لباس ، بین تولید کنندگان مختلف متفاوت است و یک روش استاندارد برای تعیین سایز لباس وجود ندارد. منظورم این است که مثلا ممکن است سایز 40 یک لباس مارک "الف" ، با یک لباس سایز 40 مارک "ب" از نظر اندازه متفاوت باشد.

در بخش قبلی دنیای مد نمناک و در مطلب "نکاتی که حتما باید هنگام پرو لباس عروس بدانید" گفتیم که بهتر است لباس را بپوشید و یا اگر از طریق اینترنت خرید می کنید ، اندازه دورسینه ، دور کمر و دورباسن خود را با لباس تطبیق بدهید تا اطمینان حاصل کنید که لباس اندازه شماست و بعد نسبت به خرید آن اقدام کنید.

سایز لباس عروس

راهنمای خرید لباس عروس متناسب با اندام

لباس عروس مناسب اندام گلابی شکل

لباس عروس هایی که دامن آنها A شکل است و یا دامن پف دار دارند، برای عروس خانم هایی که قسمت های پایین بدن آنها چاق است و اصطلاحا اندامی گلابی شکل دارند، مناسب است. افراد مشهوری مانند هایدی رنج ، داوینا مک کال و لیلی آلن دارای اندام گلابی شکل هستند. اگر دارای این اندام هستید لباس کاملا بلند انتخب نمایید.

لباس عروس مناسب خانم های ریز نقش و قد کوتاه

بهترین انتخاب برای خانم های ریزنقش که قد چندان بلندی ندارند، لباس عروس های بلند و ماکسی است . این خانم ها باید از انتخاب لباس عروس های پف دار بپرهیزند، زیرا آنها را کوتاه ترنشان می دهد و در لباس عروس های حجیم و پف دار گم خواهند شد.

اگر قد کوتاهی دارید هرگز فکر نکنید که نمی توانید در شب عروسیتان جذاب باشید بلکه لباستان را به درستی انتخاب کنید . ما به شما لباس عروس با دامن ماکسی به شکل فون را پیشنهاد می کنیم. مدل پر نسسی برای زنان قد کوتاه که درشت و چاق هستند، بسیار خوب است.

برخی از مدل های لباس عروس، یک قسمت تزئینی وجود دارد، نظیر یک پاپیون و یا چیزی شبیه به یک روبان یا کمربند و... که جهت جلوه دادن به لباس عروس استفاده می شود. در هنگام انتخاب لباس عروس، دقت کنید که این قسمت تزئینی، در کجای لباس است.

اگر شما ریزنقش هستید این قسمت تزئینی نباید در قسمت های پایین تنه شما باشد چرا که شما را کوتاه تر نشان می دهد. برای خانم های ریزنقش هرچه این قسمت بالاتر از کمر لباس عروس باشد کمک می کند که شما قدبلند تر به نظر برسید.

لباس عروس بدون پف

لباس عروس فرم بدن خانم های قد کوتاه

لباس عروس مناسب خانم های قد بلند

عروس خانم های قد بلند باید مدل لباسی را انتخاب نمایند که قدشان را کوتاه تر نشان دهد بر این اساس لباس عروس پرنسسی برای این افراد مناسب است چون دامن این لباس ها پف دار است و قد را کوتاه تر جلوه می دهد. اما پیراهن های بسیار باریک و تنگ برای این افراد مناسب نیست زیرا قد را از آنچه که هست بلندتر نشان خواهد داد.

اگر قدتان مانند نیکول کیدمن ، تیلور سوئیفت و لیو تایلر و ... بلند است پیشنهاد می کنیم برای ایجاد تعادل مناسب، یک پیراهن با دامن پف و کلوش که با پارچه تزئین شده یا پشت شلوغ و کارکرده ای دارد را انتخاب کنید و از لباس هایی که خطوط یا کارهای عمودی دارند و یقه های ایستاده و آستین بلند بپرهیزند .

لباس عروس مناسب خانم های چاق

عروس خانم های چاق بهتر است لباسی را انتخاب کنند که ظریف تر به نظر برسند . لباسی با نیم تنه گن شکل و تنگ و دامنی را که از کمر پف دار است برای این عروس ها مناسب است . همچنین بهتر است قسمت تزئینی لباس عروس در حوالی کمر آن باشد و لباس عروس های یقه هفت برای این افراد مناسب است.

دقت کنید لباس هایی که بالاتنه های خیلی تنگ دارند ممکن است اندام شما را بزرگ نشان بدهند و این چندان جالب نیست. لباسی با یقه دکلته قلبی شکل و برش های نامتقارن در کمر برای تقارن و فرم اندام این عروس خانم ها بسیار مناسب می باشد.

لباس عروس چاق ها

لباس عروس پف دار برای خانم های چاق

عروس هایی که ران های بزرگ و پری دارند

برای چنین عروس هایی که ران های بزرگ و پری دارند مدلی با شانه های افتاده و آستین کوتاه که شانه را نمی پوشاند مناسب است و در اندام ایجاد تعادل می کند زیرا توجه همه به نیم تنه بالایی جلب می شود.

برای این خانم ها یک مدل خطی A شکل(A-Line) که به پوشاندن رانها متمایل است، در حالی که کمر را به خوبی نشان می دهد، بسیار مناسب است. این افراد نباید پیراهن های بلند راسته ، دامن های خیلی کلوش یا مدلهای بدون آستین با یقه بنددار را انتخاب کنند .

لباس عروس مناسب عروس هایی با بازوی پر

مدل های دکلته مناسب عروس هایی که بازوهای پُر دارند، نیست . این عروس ها بهتر است لباس آستین کوتاه یا آستین حلقه ای انتخاب کنند.

صاحبان بازوهای لاغر و باریک

عروس هایی که بازوهای لاغری دارند نباید بازوهای خود را بپوشانند زیرا لباس هایی که بند دارو آستین رکابی یا آستین دار هستند باعث می شود که نگاه ها به این قسمت جلب شود پس مدل های دکلته بپوشید.

لباس عروس آستین حلقه ای

لباس عروس آستین حلقه ای برای بازوهای لاغر

عروس هایی که سینه های کوچک دارند

اگر سینه های کوچکی دارید از طرح های تزئین کاری شده در اطراف یقه استفاده کنید . همچنین پیراهن بلندی که بالاتنه کوتاهی دارد و خط سینه آن بالا است و درزی در زیر خط سینه دارد، برای شما مناسب است.

عروس هایی که سینه های بزرگ دارند

اگر سینه بزرگی دارید لباس یقه بسته و یا دکلته نپوشید و لباسی با یقه های گلابی شکل ، قلبی ، یقه هفت انتخاب کنید . اگر می خواهید سینه شما کوچکتر دیده شود ، پیراهنی با کمر افتاده و بخشی افتاده بر روی کمر انتخاب کنید زیرا این لباس با ایجاد فاصله بین کمر و سینه را کوچک نشان می دهد.

صاحبان شانه های باریک

اگر شانه های باریک دارید مدلهای رکابی، ترجیحا با شانه پهن و بزرگ را انتخاب کنید. برای ایجاد تعادل در اندامتان یقه با آستین افتاده کوتاه که شانه ها را نمی پوشاند انتخاب نمایید.

لباس عروس آستین افتاده

لباس عروس با آستین افتاده برای شانه های باریک

عروس های با شانه های پهن

اگر شانه های پهنی دارید لباس بدون آستین بنددار انتخاب کنید زیرا کمک می کند که شانه ها باریکتر به نظر برسند. پیراهن دکلته نیز پهنا و عرض شانه های شما را کم می کند.

بهتر است پیراهن های با آستین افتاده کوتاه که شانه ها را نمی پوشاند انتخاب نکنید . یقه لباستان نیز باید به شکل هفت باشد . شما می توانید لباسی بدون داشتن آستین و دامنی با برش ها و خط های کمی شلوع انتخاب کنید و اندامتان را به شکل جذابی در آورید .

کمر کوتاه

برای بلند نشان دادن کمر ، دامن با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، که قسمت پایین بدن را زاویه دار کند، انتخاب کنید . دامن های به شکل خطی نیز انتخاب خوبی برای این افراد است.

گردن کوتاه

برای بلند نشان دادن گردن کوتاه لباس های یقه باز مانند مدلهای دکلته، یقه هفت یا بنددار انتخاب نمایید و همانطور که بخش دنیای مد نمناک اشاره کرده است هیچگاه لباسی که یقه آن دور گردن پیچیده و بسته می شوند، انتخاب نکنید.

لباس عروس بند دار

لباس عروس بند دار برای خانم هایی که گردن کوتاه دارند

عروس با کمر بلند

بهترین انتخاب برای نیم تنه های بلند ، مدلی با بالاتنه کوتاه و خط کمر بالا و دامن به شکل راسته است.

کمر پهن و بزرگ

برای اینکه کمرتان باریک تر دیده شود لباسی را انتخاب کنید که یک دامن پف کرده بزرگ داشته باشد.

عروس های با اندامی شبیه ساعت شنی

عروس خانم هایی که مانند اسکارلت جوهانسون ، کاترین زتا جونز و درو بریمور ، شانه های پهن و کمر باریکی دارند بهتر است لباس هایی با یقه دکلته و دامن بلند و دنباله دار و تنگ تا قسمت بالای ران به شکل مدل ماهی را انتخاب کنند.

عروس های باریک اندام

افرادی که از اندام مناسب و زیبا برخوردار هستند می توانند همه نوع سبک لباس را برای شب عروسیشان انتخاب کنند .

 

عروس با پاهای باریک و کشیده

عروس خانم هایی که پاهای بلند و کشیده دارند باید از مدل هایی استفاده کنند که بتوانند زیبایی پاهایشان را نمایان کنند بنابراین بهتر است لباسی با یک برش کوچک تا زانو انتخاب نمایند.

لباس عروس برای اندام منحنی

برای افرادی که چنین اندامی دارند ، لباس عروس هایی که از پارچه های ابریشمی کلفت تهیه شده اند ، بسیار مناسب هستند. لباس عروس هایی که ماهی شکل هستند نیز تضاد بین کمر کوتاه و باسن بزرگ و سینه ها را برجسته تر نشان می دهند.

اندام سیبی شکل

اگر نیم تنه ای پر و کمر کوتاه اما باسن لاغری دارید، لباس عروس یقه هفت با دامن های ساده و بلند انتخاب کنید زیرا بین نیم تنه بالا و پایین تعادل برقرار می کنند و هرگز لباس هایی که قسمت جلوی سینه شان کار شده انتخاب نکنید . به این نکته توجه کنید بستن یک کمربند پهن نیم تنه بالای شما را بلندتر نشان خواهد داد.

لباس عروس مناسب اندام مستطیلی

اگر شانه، کمر و باسن شما به یک اندازه است، باید لباسی مانند لباس عروس مدل A-LINE انتخاب کنید که روی منحنی های اندام شما تاکید کند زیرا این مدل لباس در قسمت بالا تنه چسبان است و بر منحنی های اندام تان تاکید می کند و از کمر به پایین و در قسمت دامن به تدریج حالت فون پیدا می کند.

نکته

اگر هیچ یک از مدل لباس های بالا در سلیقه تان قرار نمی گیرد ، بهتر است سراغ این مدل ساده و کشیده بروید و ظرافت یک عروس را نشان می دهد.

خرید تور

برای افراد لاغر اندام و کشیده تور بلند و تورهای طبقه طبقه کوتاه که تا روی کمر می رسند مناسب است . تور بلند برای افراد دارای اندام درشت مناسب است . این افراد نباید تورهای کوتاه انتخاب کنند زیرا آنها را درشت تر نشانتان می دهد.

تور عروس

انتخاب تور عروس متناسب با اندام

انتخاب شنل

پس از انتخاب لباس عروستان ، شنل هم انتخاب دهید و شنل های بلند که لبه کلاهشان سنگ دوزی شده را انتخاب کنید تا کوتاه به نظر نرسید . اگر هوا سرد است، یک کت از جنس لباس عروس هم سفارش دهید تا هنگام عکاسی سرما آزارتان ندهد .

پوشیدن ژپون

اگر قصد دارید در شب عروسی ژپون بپوشید ، هنگام پرو و خرید لباس هم آن را بپوشید زیرا پوشیدن ژپون باعث می شود که لباس شما چند سانتی متر بالاتر برود و اندازه گیری هایتان را بهم می ریزد .

پس ژپون را حتما قبل از عروسی با باس عروستان امتحان کنید تا در روز عروسی با پیراهن کوتاه مواجه نشوید؛ همچنین هنگام پرو، لباس زیرهایی مانند گن و ژپون و... را که قرار است روز عروسی بپوشید، را امتحان کنید.

 

راهنمای انتخاب و خرید لباس عروس ، هر فرم بدن چه مدل لباسی ؟

4.1127
این مطلب مفید بود ؟10522
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی