ربات بخیه زن
یکی از بیمارستان های هلند موفق شد برای اواین بار از ربات بخیه زن استفاده کند و با کمک این دستگاه عروق بسیار ریز لنفدوم را بخیه بزنند.

بخیه زدن رگهای زیر ملیلیمتری با یک ربات

به گزارش medicalrobotictechnologies. اولین جراحی با استفاده از میکروربات جدید که برای بخیه زدن رگهای بسیار ریز طراحی شده است انجام شد. این جراحی موفقیت آمیز برای بخیه زدن عروق زیر میلیمتری باوزی بیماری مبتلا به "لنفدوم" صورت گرفت که در ان طبق آنچه در تصاویر مشاهده می کنید ربات پیشرفته توانست بخیه را با حساست و دقت کافی انجام دهد.
To address this issue, a company called Microsure has developed a robot that can now help surgeons perform complex microsurgeries by offering highly precise movements.
 
ربات بخیه زن

ربات بخیه زن

تصویر مربوط به ربات بخیه زن برای بخیه رگهای ریز میلیمتری

 
لنفدوم یا انسداد لنفاوی، وضعیتی طولانی مدت است که مایع اضافی در بافتها باعث تورم (ادم) میشود.لنفدوم معمولا بر روی یک دست یا پاها تاثیر می گذارد. در برخی موارد، هر دو دست یا هر دو پا ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند. برخی از بیماران ممکن است تورم در سر، اندام تناسلی یا قفسه سینه داشته باشند.لنفدوم غیر قابل درمان است با این حال، با درمان مناسب، می توان آن را کنترل کرد.
 

نحوه عملکرد ربات متخصص در بخیه زدن "لنفدوم"

این ربات پیشرفته براساس طراحی دقیق خود به این روش کار می کند که حرکات دست جراح را به اقدام کوچک دقیق رباتیک تبدیل می کند. 
در طی عمل جراحی، عروق لنفاوی که قطری بین 3 و 8 میلی متر داشتند به رگ های خونی متصل شدند، که باعث شد مایع لنفاوی از منطقه خارج شده و تورم دردناک و خطرناک کاهش یابد.
ربات بخیه زن
 

استفاده از ربات بخیه زن در جراحی

ربات بخیه زن برای رگهای میلیمتری + تصاویر

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی