رشد مجدد دندان
رشد مجدد دندان در سنین بزرگسالی چگونه ممکن است؟ محققان از مرکز پزشکی کشور کلمبیا روشی را پیدا کرده اند که می تواند موجب رشد مجدد دندان در عرض 2 ماه شود.

دانشمندان راهی را پیدا کرده اند که می توان در 2 ماه دندان ها را دوباره رشد داد

حتی فکر از دست دادن دندان برای یک بزرگ سال می تواند ترسناک باشد، اما این مساله ای است که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند، بیش از یک چهارم بزرگسالان همه دندان های خود را در سن 74 سالگی از دست می دهند، آن ها واقعاً برای این اتفاق ناراحت می شوند.

در حالی که ایمپلانت های دندان پزشکی می توانند به آن ها کمک کنند به خصوص از آنجایی که در سنین پیری دندان های مصنوعی با دهان آن ها همخوانی ندارند، با این حال، یک روش جدید ممکن است به مردم کمک کند تا در عرض 9 هفته با استفاده از سلول های بنیادی بالغ بیمار، دندان های جدیدی رشد دهند و ما همواره به دنبال پیشرفت علم هستیم که ممکن است روزی به سلامتی مان کمک کند.

رشد مجدد دندان با سلول های بنیادی

همانطور که در بخش سلامت دهان و دندان در نمناک گفته شده است محققان از مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک امیدوار هستند که بتوانند از سلول های بنیادی خود بیمار برای رشد دندان سالم راهی پیدا کنند و علاوه بر آن ، دندان جدید در واقع در جای دندان خالی یک فرد رشد می کند و حتی به آن اجازه می دهد تا با بافت لثه اطراف ادغام شود، آن ها قبلاً توانایی رشد دندان را ثابت کرده اند، اگرچه هنوز در انسان ها اثبات نشده است.

رشد دوباره دندان

رشد مجدد دندان در سنین بزرگسالی

براساس گزارش ژورنال تحقیقات دندان پزشکی، محققان آزمایشی را با استفاده از 22 موش انجام دادند، بعد از این که عوامل رشد در دهان موش ها کار گذاشته شد، مواد اولیه استخوان احیا شدند و در عرض 9 هفته ادغام شدند.

طبق نظر محققان، این اولین بار است که چنین ساختارهایی در یک ارگانیسم زنده تولید می شوند، اگر این درمان در انسان ها موفقیت آمیز باشد، فواید متعددی وجود دارد که با روش جدید همراه می شوند، از آنجا که دندان در جای دندانی کشت می شود که در آن باقی می ماند، نیازی به برداشت در بیرون از سلول های بنیادی و یا ایجاد محیطی خارجی برای دندان به هنگام رشد آن وجود ندارد.

به همین دلیل، محققان امیدوارند که این یک راه حل مقرون به صرفه برای بیمارانی باشد که نمی توانند از عهده تهیه ایمپلنت های دندان پزشکی بربیایند، به علاوه، از آنجایی که دندان در دهان رشد می کند، به احتمال زیاد زمان ریکاوری کمتری وجود خواهد داشت و احتمال شکست دندان کم تر خواهد بود، اما در حال حاضر، کاشت دندان نزدیک ترین چیزی است که می تواند به مردم برای جایگزین کردن دندان های کشیده شده کمک کند.

رشد مجدد دندانها

رشد مجدد دندان با سلول های بنیادی در 2 ماه

متاسفانه، ایمپلانت ها می توانند دردآور باشند به یک فرآیند التیام طولانی نیاز دارد و اغلب با لثه های آسیب دیده و قدیمی سازگار نمی شوند، که می تواند باعث شود ایمپلنت روی هم رفته شکست بخورد، به عبارت دیگر، این جایگزینی جدید به زودی به واقعیت تبدیل خواهد شد، حتی اکنون دانشگاه کلمبیا برنامه های ثبت اختراع خود را برای این فن آوری جدید ثبت کرده است و هم چنین به دنبال راه هایی برای انجام فرآیند تجاری آن است.

 

رشد مجدد دندان با سلول های بنیادی در عرض 2 ماه

4.3102
این مطلب مفید بود ؟8814
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : viralbuzznews / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : سلامت دندان
وبگردی