رفتار با همسر حساس

رفتار با همسر حساس چگونه باید باشد؟ + نکات مهم

کد مطلب : 9315تعداد نظرات : 13 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر همسر حساسی دارید و مدام از شما می رنجد و قهر می کند با رفتار خود به او نشان دهید که حرف هایش را می شنوید و به او توجه می کنید.

نکات مهمی که در نحوه رفتار با همسر حساس باید بدانید

یکی از ویژگی های رفتاری زنان که نسبت به مردان پر رنگ تر است ، روحیات حساس و احساساتشان است. این ویژگی سبب شده که زنان زودتر برنجند و همیشه چیزی برای دلخور شدن پیدا کنند اما میزان حساسیت همه زن ها یکسان نیست؛ همانطور که مردها به لحاظ روحی با هم متفاوت هستند.

آدم های حساس، بسیار شکننده هستند و حتی اگر رفتار مودبانه و محترمانه ای داشته باشند یا خویشتن دار باشند و دلخوری شان را نشان ندهند، باز هم ممکن است حساسیت آنها باعث دردسر در روابط شود.

اگر در شرف ازدواج هستید یا مراسمی که برای آشنایی شما فراهم شده است خیلی دقت کنید و در واقع شش دانگ حواس تان را جمع کنید زیرا زندگی با دختری که همیشه چیزی برای دلخور شدن پیدا می کند، زود گریه اش می گیرد، زود می رنجد و قهر می کند واقعا کار ساده ای نیست.

اگر زره پوشیده اید و می خواهید همسر چنین زنی شوید، باید طرز رفتار با او را با مطالعه این بخش از نمناک یاد بگیرید.

رفتر با همسر غرغرو

بهترین رفتار با همسران حساس

همسران حساس چطورند؟

افراد حساس نیز مانند افراد درونگرا نیاز به تنهایی دارند و خصوصیات اخلاقی شبیه به یکدیگر دارند . آنها در طول روز چندین بار آزرده می شوند و احساساتی می شوند و با گریه کردن خود را تخلیه می کنند .

انتقاد کردن از آنان سبب ناراحتیشان می شود و از حالات دیگران خیلی زود تاثیر می پذیرند. این افراد سیستم عصبی بسیار حساس تری دارند و نسبت به درد سریع واکنش نشان می دهند.

بدن این افراد به هوا، خوراکی ها و برخی مواد حساسیت نشان می دهد و آنها بیشتر در معرض آلرژی یا حساسیت به همه چیز قرار می گیرند همچنین بدن این افراد نسبت به محرک های خارجی (صدا، تصویر یا حتی لرزش ها) حساس تر هستند.

زن حساس

چگونگی رفتار با همسر حساس

رفتاری مناسب با همسر حساس

نمی توان گفت حساس بودن بد، خوب، سالم یا ناسالم است زیرا این یکی از ویژگی های رفتاری افراد است و به خودی خود، نقص محسوب نمی شود.

این افراد ویژگی های مثبت فراوانی نیز دارند مثلا عاطفی و دل رحم هستند و در انجام کارهایشان دقت و سرعت بالایی دارند و می توانند اطلاعات را عمیقاً پردازش کنند و تمرکز بهتری دارند.

این افراد به شدت وظیفه شناس و خلاقند و نیمکره راست قوی تری دارند . اگر همسرتان دارای این خصوصیات است ، هرچقدر بیشتر درمورد خصوصیاتشان بدانید، بهتر می توانید با این افراد و موقعیت های دور و برتان کنار بیایید.

رفتار با همسر پرخاشگر

چه رفتاری با همسر حساسم داشته باشم؟

آیا می توان با همسر حساس رفتاری تند و خشن داشت؟

افرادی که حساس هستند ، به شدت از افراد تند و عصبی دوری می کنند بنابر این اگر فردی عصبی و تهاجمی هستید و زود شروع به داد و بیداد می کنید ، باید بدانید شما نمی توانید رابطه خوبی با افراد حساس برقرار کنید و برقراری رابطه با این افراد برای شما سرانجام خوبی ندارد.

نحوه برخورد با مردان حساس

 با همسر حساسم چگونه رفتار کنم؟

آرام کردن همسر حساس با رفتار صحیح

حرف های انتقادی خود را چقدر به زبان آوریم؟

اگر می خواهید همسرتان از شما دوری نکند ، انتقاد کردن مداوم از او را کنار بگذارید و فقط در مواقع ضروری از او انتقاد نمایید زیرا هرچه انتقاد کردن شما از او بیشتر شود او از شما دورتر می شود.

چقدر رومانتیک باشیم؟

افراد حساس در روابط شان با عواطف و احساسات خود فکر می کنند. اگر در روابطتان با همسر حساستان رمانتیک و عاشقانه رفتار کنید می توانید او را عاشق خود سازید.

چرا که این افراد رفتار رمانتیک و احساساتی همسرشان را بیشتر می پسندند و مردانی که این ویژگی اخلاقی را دارند بیشتر دوست می دارند.

رومانتیک بودن

بدست آوردن دل همسر حساس با رفتار ملایم

حساس نکردن همسر با رفتاری پسندیده

به خط قرمزهایش ...

همانطور که گفتیم زندگی با افراد حساس آسان نیست و آنها خیلی سریع از اطرافیان خود می رنجند اما اگر عاشق یک زن حساس شده اید و دوست دارید تا آخر عمر او را همراهی کنید ،

باید بدانید خط قرمزهای او کجاست و چه رفتاری سبب ناراحت شدن او می شود ، با شناخت این خط قرمزها و انجام ندادن کارهایی که سبب عصبانیت همسرتان می شود ، می توانید از تنش زندگی مشترکتان بکاهید و زندگی زناشویی خود را به سمت خوشبختی هدایت کنید.

ازدواج با مرد حساس

کنترل کردن رفتار خود در زمان مواجه با همسر حساس

نشان دادن رفتاری سنجیده برای کنترل همسر حساس

آیا حتما باید نشان دهیم که شنیده ایم؟

اگر همسرتان حساس است و از دست غرولندهایش در امان نیستید کمی فکر کنید شاید غر زدن های همسرتان ریشه در رفتار شما داشته باشد . بیشتر غرولندهای خانم های حساس به دلیل ترس از نشنیده شدن اتفاق می افتد.

او شما را تهدید می کند و از همان اول با توپ پر سراغ تان می آید تا بهتر شنیده شود. به همسرتان نشان دهید که حرف هایش را می شنوید و قصد برآورده کردن خواسته های منطقی او را دارید،تا دیگر همسرتان دست از غر زدن بردارد.

شوهر غرغرو

آیا می توان با رفتارهای همسر حساس زندگی خوبی داشت؟

حرف زدنمان با همسر حساس چطور باشد؟

اگر خواسته همسرتان قابل اجرا نبود ، با او صحبت کنید و دلایل خود را برای اینکه نتوانسته اید خواسته اش را برآورده سازید ، توضیح دهید . هیچگاه در مقابل خواسته های او خود را به بی خیالی نزنید و اگر توانستید خواسته های همسرتان را برآورده سازید اما اگر نتوانستید با او صحبت نمایید تا قانع شود و فکر نکند خواسته او برای شما بی اهمیت است. 

 

رفتار با همسر حساس چگونه باید باشد؟ + نکات مهم

4.5546
این مطلب مفید بود ؟49254
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
13 نظر به ثبت رسیده است
دکتر زارعی1397-01-27
تمام چیزایی که گفتید درسته. اما بنظر من افراد خیلی متفاوتن و باید همدیگرو بشناسید و دوطرف جوری ک طرف مقابل رو راضی نگه میداره رفتار کنن. البته مراجعه به روانپزشک ویا متخصص مغزواعصاب عالیه. مصرف داروهایی مثل ویتامین Bیک ویا پراپرانول۱۰هم موثره توی روابط.
104
پروانه1396-06-26
سلام.با تشکر از مطالب خوبتون.همسر من خیلی خیلی آدم حساسیه.ما خیلی چالش داریم یعنی روزی نیست دعوا نداشته باشیم.دیگه خسته شدم کشش ندارم.همیشه سر کوچکترین مسئله ای دعوا میشه،راضی هم نمیشه بریم پیش مشاور.من تمام راه هارو امتحان کردم هیچی جواب نمیده.نمیدونم باید چی کار کنم.
169
سعید1402-04-18
این ادم ها رو باید ترک گفت وگرنه در ادامه برای رضایت اونها باید از شخصیت واقعی خودت فاصله بگیری و بشی کسی که طرف مقابلت در رابطه تو ارزوهاش می خواد داشته باشد. تو باید کسی باشی که تو رو برای خودت بخواد نه برای رضایت خودش
01
عباس1396-01-01
سلام با تشکر از مطالبه تون من حدوده پانزده ساله که ازدواج کردم واز ابتدا همسرم فوق العاده زود رنج بود وهست خیلی دکتر و مشاور رفتیم بی تاثیر نبود ولی زندگی ما زمانی اشفته تر شد که متوجه شد من اعتیاد دارم و این زود رنجی تبدیل به افسردگی مزمن ووسواس گردید با این حال همسرم شجاعانه ایستاد و مقاومت کرد ولی بحثی که هست زودرنجی ایشونه وبا کوچکترین تندی به حالت فوق افسردگی میرسه من خیلی اذیت کردم ازخدا میخوام کمکمون کنه تازه فهمیدم که چه اسیبهای بزرگی زودرنجی واعتیاد داره .فقط این پیامو گذاشتم تا بدونید جنگ فقط داخل خط مقدم نیست ما با مدرن ترین سلاحهای درونی روز جنگیدیم وزندگیمونو حفظ کردیم و هنوز هم ادامه میدیم تا پیروز بشیم .خیلی سخته یک ادم زود رنج واحساسی در برابر یک معتاد ببینید چه شود فقط لطف خدا بود که ما رهایی پیدارکردیم با تشکر .
151
اواز1395-11-02
من هم خيلي احساساتي هستم يعني نياز به توجه و محبت از طرف نامزدم رو دارم اما از دعوا و جروبحث هميشه دوري ميكنم و هميشه دوست دارم خواسته هامو منطقي عنوان كنم،اما نامزدم فردي اروم و ساكته و خيلي كم احساسي ميشه يا اصلا نميشه .وقتي هم بهش ميگم ميشه يه خورده باهام احساسي تر رفتار كني .ميگه تو مشكل داري يا اينكه من ديگه نميدونم با تو بايد چه جوري رفتار كنم.خيلي ناراحتم نميدونم بايد چيكار كنم
123
علی1395-08-23
دوستی دارم که از دست خانمش عاصی شده چرا که خانمش همیشه سر اینکه چرا خونه نیستی یا کجا بودی چرا دیر آمدی و غیره عصاب شوهرش را خرد می کنه و این در حالیه که دوستم پسر بسیار خوبیه و فقط سر کار میره و بعدش یک در میان باشگاه برای ورزش کردن میره و واقعا آدم خوبی هم هست حالا این بنده خدا مانده که از دست خانمش که اصلا نمی خواهد با این وضعیت کنار بیاد چیکار کنه؟
303
ناديا1395-08-04
سلام باتشكر من تمام مطالب بالا رو خوندم و خيلي جالب بود برام تمام رفتاراي يك فرد حساس درمن وجود داره و سرهرچيز كوچك زود اشكم درمياد اين خيلي برايم عذاب اور كه نميتوانم مثل خيلي ها مقاوم باشم با كوچكترين حرف نامزدم يا خانوادم گريه ام ميگيره ايا بنظرتون راهي وجود داره كه حساسيتم كمترشه
335
علیرضا1396-08-14
شاید ی ویتامین مثل b12 بدنش کم باشه. ی مدت تقویتی بخوره ببین بهتر نمی شه.
31
unkown1395-06-06
همیشه فرار از مشکلات بدترین راه برای حل اونا بودن! فک میکنم بهترین راه این باشه که دلیل ناراحتی های همسرتون رو متوجه بشید و بخاطر علاقه به همسرتون و قشنگتر کردن زندگیتون تمام سعیتونو بکنید تا ایشون ناراحتی های سطحی از جانب شما نداشته باشن و متوجه بشن که چقدر دوستش دارین و حواستون بهش هست. احساس دوست داشته شدن برای خانوما مسکن قوی ای هستش. امیدوارم راهی برای درک حساسیت های خانومتون پیدا کنید. خوشبخت باشید :)
155
محمدعلی1395-05-07
خصوصیات خانوم من هم دقیقا همینطوره.روانیم کرده.فقط دنبال اینه که با کوچکترین چیزی دعوا راه بندازه.گاهی وقتا فک میکنم اصلا نمیشه باهاش حرف زد.بنظر من تا میتونید باید خودتونو با کار مشغول کنید و کمتر باهم باشید.اینطور زن ها تنها راه کنار اومدن باهاشون اینه که هرچی میگن بگی چشم.که هیچ مردی همچین کاری نمیکنه.
809
قاصدک1394-09-14
تو پیام قبلی غلط داشتم ( رفتارهایی که شما گفتید ) بجای گفتید ، نگفتید . تایپ شد ، ممنون
126
قاصدک1394-09-14
شوهر من تمام این ویژگی ها رو داره اتفاقا همین امشب که در مورد حساسیت های بیجا وزیادش انتقاد کردم البته با زبون خوش ، کلی عصبانی و ناراحت شد ، اصلا هم راضی نمیشه بریم مشاوره ، مطالب شما رو خوندم اروم شدم اخه فکر میکردم فقط شوهر من اینجوریه ، چند ساله کوتاه میام و تمام رفتارهایی که نگفتید رو داشتم اما دیگه خسته شدم لطفا اگه راه حلی هم هست که خوب بشن بگید لطفا
8417
سینا1394-06-26
باسلام. دقیقا خصوصیات همسر مرا گفتید .واقعا عالی بود ولی راهکارها کلی بود.لطفا بیشتر توصیه کنید ممنونم
528
وبگردی