رمز دوم پیامکی

طرح پیامک رمز دوم یکبار مصرف ( رمز پویا ) اجرا شد

تاریخ انتشار : 18 دی 1398کد مطلب : 1333زمان مطالعه : 2 دقیقه
رمز دوم پویای پیامکی یا همان رمز یکبار مصرف در برخی از درگاه های پرداخت اینترنتی اجرایی شد.

اجرایی شدن رمز دوم پیامکی

ایسنا: بانک مرکزی در روزهای اخیر اعلام کرده بود که رمز دوم پویا از طریق پیامک از روز گذشته (سه شنبه) اجرایی می شود و بر همین اساس بررسی خبرنگار ما نشان می دهد که این طرح در حال حاضر برای برخی از درگاه های پرداخت عملیاتی شده است. 

پیش تر بانک مرکزی اعلام کرده بود که مشتریان بانکی در زمان انجام پرداخت ها و خریدهای اینترنتی، می توانند درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند. 

بر اساس آن چه اعلام شده این طرح به صورت مرحله ای اجرا شده و در هر مرحله تعدادی از بانک ها و موسسات اعتباری تا پایان دی ماه جاری به طرح اضافه می شوند.

رمز یکبارمصرف

 در این طرح با اضافه شدن دکمه "درخواست رمز پویا" به درگاه های پرداخت اینترنتی و برنامک های پرداخت، این امکان فراهم شده که مشتریان، رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. 

البته با توجه به اینکه دریافت رمز پویا از طریق پیامک منوط به ارائه تائیدیه شماره تلفن همراه به بانک مربوطه است، مشتریان بانک ها باید برای اطلاع از نحوه ارائه این تائیدیه، از سه راه خودپرداز، اینترنت بانک یا مراجعه به شعبه اقدام کنند. 

مکانیزم عمل رمز دوم پیامکی به این صورت است که مشتریان بانکی پس از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی روی دکمه درخواست رمز پویا کلیک می کنند و با این اقدام رمز دوم پویا از سوی بانک صادرکننده کارت آن ها، به شماره خطی که از قبل توسط مشتری تایید شده، ارسال می شود. 

رمزهای پویا دارای 120 ثانیه اعتبار و یک بار مصرف هستند و در صورت یک بار استفاده از آن ها باطل می شوند.

انتهای پیام/م

طرح پیامک رمز دوم یکبار مصرف ( رمز پویا ) اجرا شد

2.711
این مطلب مفید بود ؟65
برچسب : رمز پویا
وبگردی