بالیاژ مو
بالیاژ مو یکی از جدیدترین و بهترین تکنیک های رنگ مو در جهان است که باید قبل و بعد از انجام آن به نکاتی توجه کنید تا رنگ مویی شیک و جذاب داشته باشید.

با روش بالیاژ مو بیشتر آشنا شوید

آیا به دنبال یک تغییر در رنگ مو برای فصل جدید هستید؟ بالیاژ می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد که حتما این رنگ مو را در بین سلبریتی ها زیاد دیده اید و در واقع این رنگ هم اکنون به ملکه رنگ ها معروف است، امروز در دنیای مد نمناک برای یادگیری این تکنیک با ما همراه باشید.

بالیاژ مو چیست؟

بالیاژ فقط یک رنگ نیست، بلکه تکنیکی است که برای هایلایت کردن استفاده می شود و اصلا این رنگ مو از فرانسه گرفته شده است و اولین بار در دهه نود دیده شد و بالیاژ در فرانسه به معنای از این به آن سو حرکت کردن است و همانطور که رنگ ها روی موها در بالیاژ حرکت می کنند که استایلیست ها برای این تکنیک از براش های بسیار ظریف استفاده می کنند و بالیاژ نیز به شما اجازه می دهد که بدون هیچ فویل و سپری کردن زمان اضافه یک هایلایت زیبا را داشته باشید .

بالیاژ مو

بالیاژ مو چیست و چگونه انجام میشود؟

چگونه می توان بالیاژ مو را با هایلایت های قدیمی با استفاده از فویل استفاده کرد؟

بالیاژ در واقع یک روبانی از هایلات است که روی قسمت بالای موها می نشیند و ظاهر آن را نسبتا مات می کند اما هایلایتی که در آن از فویل استفاده می شود، رنگ عمیق تری به مو می دهد و گرما نیز در آن دخیل است.

این روش اجازه می دهد که رنگ های شیمیایی بتوانند به داخل مو نفوذ کنند و به جای این که موهای خود را با فویل بپوشانید، می توانید از نوارهای نخی استفاده کنید تا رنگ های شما جدا و تفکیک شده باشند و بتوانید تکنیک بالیاژ را روی آن ها پیاده کنید.

برای بالیاژ زمان کمتری را در سالن سپری خواهید کرد و می توانید این کار را نیز در منزل به راحتی انجام دهید و از آنجایی که مواد شیمیایی با گرما و موادی مثل فویل، سریع تر اثر می گذارند، شاید ظاهر هایلایت همراه با فویل را بیشتر بپسندید. بالیاژ در واقع یک مایع خالص است که باعث می شود مو به طور یکدست رشد کند.

تفاوت بین تکنیک بالیاژ و آمبره چیست؟

استایلیست در تکنیک بالیاژ از رنگ استفاده می کند و بعضی از قسمت ها را روشن تر می کند که ظاهر مو یکپارچه می شود اما در آمبره از دو رنگ موی متفاوت استفاده می شود و بالیاژ تکنیکی برای هایلایت است اما آمبره رنگ های تیره را به روشن تبدیل می کند.

آمبره مخصوصا در قسمت بالا تیره تر هستند و در قسمت پایین به مرور روشن تر می شوند که باعث می شود ظاهری دراماتیک پیدا کنند.

چه کسی می تواند بالیاژ کند؟

بالیاژ بلوند را می توان یکی از محبوب ترین استایل رنگ مو دانست و هرکس که به دنبال یک رنگ موی جتد بعدی است، می تواند از آن استفاده کند.بالیاژ را می توان روی تمام انواع مو انجام داد اما این تکنیک راحت ترین و بهترین روش نیست.

بالیاژ اغلب روی موهای صاف بیشتر دیده می شود. گاهی اوقات خانم هایی که موهای فر دارند؟ اول اقدام به صاف کردن موها می کنند و بالیاژ را به کار می برند. بهتر است که با یک مشاور رنگ مو صحبت کنید و ببینید که چه تکنیک بالیاژی می تواند برای موهای شما مناسب تر از بقیه باشد.

تکنیک بالیاژ مو

بالیاژ مو شیک و جذاب

قبل و بعد از بالیاژ مو چه کار کنیم؟

به توصیه ی دنیای مد نمناک بهتر است که قبل از هر نوع رنگ مویی، نوک موها را کوتاه کنید. من همیشه کوتاهی مو را قبل از بالیاژ پیشنهاد می کنم. مثلا می توانید حدود یک تا سه سانت دم موها را کوتاه کنید و خرابی های مو را از بین ببرید؛ تا لایه های رنگی جدید را روی موهای سالم تجربه کنید زمانی که از مدل جدید و کوتاهی آن راضی بودید، می توانید اقدام به بالیاژ کنید. بهتر است که برای انگیزه بیشتر و انتخاب بهتر، از عکس های سلبریتی هایی استفاده کنید که بالیاژ کرده اند.

یک راهنمایی: قبل از شروع کار ارایشگر به او بگویید که فرق موی شما به کدام قسمت است.

شاید از تعداد دفعات مراجعه به استایلیست برای تمدید بالیاژ متعجب شوید و این قضیه تنها به موی شما و ویژگی های منحصر بفرد آنها وابسته است و عوامل دیگری نیز در این امر موثرند:

مثلا این که چند بار در هفته موها را می شویید، از چه شامپو و نرم کننده ای استفاده می کنید، چند بار در ماه از ابزار حالت دهنده مو استفاده می کنید، چه ابزارهایی استفاده می کنید و ... . بعضی از مشتری ها باید هر 8 هفته مراجعه کنند، در حالی که بعضی دیگر می توانند تا 6 یا 9 ماه نیازی به این کار نداشته باشند.

اگر قصد استفاده از تکنیک بالیاژ را دارید، بهتر است که از مکمل های طبیعی مو مثل نوترافول استفاده کنید که ساقه مو را سالم نگه می دارد و از آسیب به آن هنگام رنگ پیشگیری می کند.

بالیاژ مو چیست ؟ + روش انجام و نکات قبل از بالیاژ

4.2253
این مطلب مفید بود ؟21538
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رنگ مو
وبگردی