داشتن روحیه قوی

چگونه از لحاظ روحی، یک انسان قوی باشیم

کد مطلب : 17334تعداد نظرات : 5 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
داشتن روحیه قوی یکی از نکات مثبت شخصیتی است که همواره انسان را در مشکلات و سختی ها کمک می کند و باعث داشتن شخصیتی قوی و محکم در زندگی می شود.

راه هایی برای داشتن روحیه قوی و انسان قوی بودن

افراد دارای روحیه قوی خصوصیات رفتاری فوق العاده ای دارند که آنها را از افراد دیگر متمایز کرده و سبب شده که در زندگی موفق باشند . این افراد عواطف ، افکار و رفتار خود را کنترل می کنند تا سبب موفقیت آنها در زندگی شود . اگر می خواهید شما نیز از لحاظ روانی فرد قدرتمندی باشید ، به نکاتی که این افراد رعایت می کنند و در این بخش از نمناک آورده ایم ، توجه کنید.

وقت خود را تلف نکنید

افرادی که دارای روحیه قوی هستند، می دانند زندگی همیشه وفق مرادشان و راحت نیست پس هیچ وقت به علت شرایط نامساعد و یا نحوه برخورد دیگران وقت خود را با تاسف خوردن تلف نمی کنند و همیشه مسئولیت کلیه کارهای خود را برعهده می گیرند.

مثبت فکر کنید

افراد موفق از حداکثر توانایی های خود استفاده می کنند و شکست هایتان را به کار می گیرند تا بتوانند در آینده موفق شوند . این افراد قبل از شروع کار آیه یاس نمی خوانند و افکار منفی را از خود دور می کنند بلکه تمام تلاش خود را برای موفقیت می کنند و همیشه افکار مثبت دارند تا به موفقیت برسند.

مثبت اندیشی

داشتن افکار مثبت

تحت سلطه دیگران نباشید

افرادی که روحیه قوی دارند همیشه اجازه نمی دهند که دیگران کنترلشان کنند و تحت سلطه دیگران نیستند . آنها احساسات خود را کنترل می کنند و می دانند چگونه به احساس خود واکنش نشان دهند.

از افراد منفی دوری کنید

این افراد ارتباط خویش را باکسانی که برای آنها افسردگی به ارمغان می آورند را کاهش می دهند و از ارتباط مسموم که در آنها احساس ناراحتی، عصبانیت یا ناامنی ایجاد می کند، اجتناب می کنند. آنها از ارتباط با کسانی که دائما انتقاد می کنند ، گریزانند و دوست دارند با افرادی ارتباط برقرار کنند که ارتباط مثبت و خوشبینانه دارند.

انعطاف پذیر باشید

افراد دارای روحیه قوی، قدرتمندند و از تغییرات نمی ترسند و انعطاف پذیر هستند به طوری که از تغییرات مثبت استقبال می کنند و استعدادهای خود را با تغییرات وفق می دهند.

 ریسک کردن

 توانایی ریسک کردن

به دیگران کمک کنید و اجازه دهید آنها نیز کمک تان کنند

آنها اجازه می دهند هنگام بروز مشکلات دیگران کمکشان کنند زیرا کمک دیگران می تواند اضطراب و دلواپسی را برطرف کند. در مقابل کمکی که دریافت می کنند نیز به دیگران کمک می کنند و این گونه دامنه دوستی را گسترش می دهند.

انرژی خود را به علت مسائل بی اهمیت هدر ندهید

افراد دارای روحیه قوی ، تمرکزشان را روی چیزهایی می گذارند که بوسیله خودشان قابل کنترل باشد و بیهوده وقت و انرژی خود را با مسائلی که غیرقابل کنترل است تلف نمی کنند زیرا آنها می دانند که بعضی وقتها تنها چیز قابل کنترل، نگرش خود آنهاست. این افراد معمولا از مسائل غیر قابل کنترل مانند ترافیک و یا به خاطر گم شدن چمدان شکایت نمی کنند.

همیشه نباید با دیگران موافق باشید

این افراد قدرتمند همواره پذیرای رای دیگران نیستند و از " نه" گفتن و برخی اوقات مخالفت کردن با دیگران نمی ترسند. آنها تلاش می کنند که همیشه عادل و مهربان باشند و در زمانی که نظر دیگران از عدالت به دور است با آن مخالفت می کنند.

بی پروایی

داشتن روحیه قوی برای نه گفتن

بی پروا باشید

آنها قبل از تصمیم گیری های بزرگ تمام جوانب آنرا بررسی کرده و می سنجند و قبل از هر اقدامی همه جنبه های بالقوه کار را در نظر می گیرند و از خطرات پیش بینی شده نمی ترسند و بی پروا هستند. 

حسرت گذشته را نخورید

این افراد در زمان حال زندگی می کنند و برای موفقیت در آینده برنامه ریزی دارند و هیچگاه حسرت گذشته را نمی خورند بلکه از اتفاقات گذشته درس می گیرند و به تجربیات و دانسته های خود می افزایند و تجربیات تلخ گذشته را فراموش کرده و برای آینده رویا نمی بافند.

اشتباهات خود را تکرار نکنید

این افراد از اشتباهات خود درس می گیرند و هیچگاه یک اشتباه را چند بار تکرار نمی کنند بلکه از تجربه حاصل از اشتباه استفاده می کنند تا تصمیمات بهتری در آینده بگیرند . آنها مسئولیت کارها و رفتارهایشان را نیز کاملا برعهده می گیرند و می پذیرند تنها خود در اشتباه کردنشان مقصرند و اشتباهشان را گردن دیگران نمی اندازند. 

از موفقیت دیگران خوشحال شوید

این افراد ، با دیدن موفقیت دیگران احساس باخت نمی کنند و از موفقیت آنها خوشحال می شوند زیرا حسود نیستند . آنها می دانند که برای رسیدن به موفقیت باید تلاش فراوان داشته باشند.

موفقیت

خوشحالی از موفقیت خود و دیگران 

با اولین شکست خود را نبازید

افراد دارای روحیه قوی شکست را یک شانس برای رشد و بهبود می دانند و با شکست دست از تلاش بر نمی دارند و آنها آنقدر تلاش می کنند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

از تنها بودن نترسید

این افراد از زمان تنها بودن خود به صورت مفید استفاده می کنند و نمی ترسند که با افکارخود تنها باشند و از سکوت نمی ترسند. چنانچه بخش رازهای موفقیت نمناک اشاره کرده است آنها به تنهایی نیز می توانند شاد باشند و برای سرگرم شدن به حضور دیگران وابسته نیستند.

از دیگران طلبکار نباشید

این افراد ، به دنبال شانس هایی بر اساس شایستگی های فردی خود هستند و خود را طلبکار از زندگی نمی دانند و این ذهنیت را ندارند که افراد دیگر باید از آنها مراقبت کنند و همه در دنیا باید برای موفقیت آنها قدمی بردارند.

به دنبال نتیجه گیری سریع نباشید

این افراد از توانایی ها و وقت خود برای گرفتن بهترین نتیجه استفاده می کنند و تلاش خود را برای مشاغل جدید و یا بهبود سلامت خود می کنند اما توقع ندارند که فوری به نتیجه برسند زیرا می دانند ایجاد تغییرات واقعی زمان بر است. 

چگونه از لحاظ روحی، یک انسان قوی باشیم

4.5334
این مطلب مفید بود ؟30232
منبع : بخش سبک زندگی و موفقیت نمناک /ن /م.ح
5 نظر به ثبت رسیده است
آلا1396-06-04
واقعاعالی بودمرسی
225
ندا1396-03-27
سلام واقعا با این مطالبتون روحیه گرفتم *ممنون*
326
هادی نصراله زاده1401-10-02
سلام با آرزوی سلامتی، مطالب ذکر شده فوقالعاده عالی و مفید بود، با تشکر از عوامل به وجود آورنده.
10
محمد فرزام 1396-01-03
واقعاً زیبا و آموزنده بود ممنونم
225
بارون1394-07-10
سلام حالم خیی بد بود با این مطلب خیلی اروم شدم واقعا ممنونم
4565
وبگردی