لذت بردن
لذت بردن از زندگی خود یک هنر است که برای رسیدن به آن باید سعی کنید به جای شمردن خارهای زندگی، گل های آن را بشمارید.

لذت بردن از زندگی کار سختی نیست

لذت بردن از زندگی کار سختی نیست فقط کافی است بدانید از زندگی چه میخواهید و راههای لذت بردن را بیاموزید . لذت بردن از لحظه لحظه زندگی وابسته به چیزی نیست بلکه به خود شما بستگی دارد . شما میتوانید از بدترین لحظه زندگی هم به سود خود بهره ببرید و از آن لذت ببرید .

لذت بردن از زندگی کار سختی نیست کافیست کنار عزیزانت بنشینی و چای بنوشی... به همین سادگی و گاهی حتی ساده تر از این با یک لبخند میتوانی از زندگی لذت ببری .

انسان بدون عاطفه احساس پوچی می کند چرا که بسیاری از مفاهیم زیبا شناختی از عواطف بشر سرچشمه می گیرد. برای لذت بردن از زندگی فقط کافی است دید مثبتی نسبت به همه مسائل زندگی داشته باشیم. این گونه می توانیم حتی در سختی های اجتناب ناپذیر زندگی شاد و امیدوار باشیم که سختی ها زود می گذرد. ما باید به توانایی خود برای به دست آوردن شادکامی ایمان داشته باشیم. اگر در برابر ناکامی ها کمر خم کنیم و خود را ناتوان بپنداریم مطمئنا شادکامی از زندگی ما پرخواهد کشید.

از زندگی تان لذت ببرید

افراد بسیاری باور دارند که خوشبختی در زندگی به عوامل خارجی مثل پول، کار، شهرت، سلامتی و از این قبیل وابسته است ولی در واقعیت، این طرزفکر بسیار نابالغانه و خیالپردازانه است.

اگر شما نتوانید در وضعیت کنونی تان شاد باشید، حتی اگر به تمام اهداف و آرزوهایتان هم که برسید باز شاد نخواهید بود. دلیل آن این است که وقتی به اهدافتان می رسید، دیگر به همیشه ناراحت و ناراضی بودن عادت کرده اید.

لذت بردن از زندگی

لذت بردن از زندگی یک هنر است

به جای به تعویق انداختن خوشبختی، سعی کنید از هر لحظه همان موقع لذت ببرید. سعی کنید این را به سبک زندگی تان تبدیل کنید. خوشبختی شما ارتباطی به ثروت و سلامتی تان ندارد. همینطور به عنوان و شهرتتان. هیچ دستاوردی در جهان نمی تواند برای شما شادی و خوشبختی جاودانه به ارمغان بیاورد و تنها فرد در جهان که می تواند شما را از خوشبختی که لایق آن هستید محروم کند، کسی نیست جز خودتان. درواقع همه چیز به خودتان بستگی دارد. اگر واقعاً می خواهید شاد باشید، پس دست از به تعویق انداختن آن بردارید. از هر لحظه با همه چیزهایی که دارید لذت ببرید. بالاخره همه چیزهایی در زندگی شان دارند که بخواهند بخاطر آن خوشحال باشند. سعی کنید به جای شمردن خارهای زندگی، گل های آن را بشمارید.

فقط یادتان باشد، خوشبختی از درون شما سرچشمه می گیرد و به هیچ عامل بیرونی بستگی ندارد و همه انسان ها شایسته ی این هستند که زندگی ای شاد داشته باشند.

بخش ناراحت کننده آن این است که هیچوقت هنر شاد زیستن را به ما یاد نداده اند. این هنر بسیار ساده است:

«از لحظه لحظه ی زندگی تان در همان زمان لذت ببرید. خوب یا بد بودن آن لحظات را قضاوت نکنید، فقط از آنها لذت ببرید. قدردان نعمت هاو داشته هایتان باشید. مثبت ها و خوبی های زندگی تان را با دیگران قسمت کنید و نگرشی مثبت به زندگی داشته باشید.»

اگر نتوانید از همان لحظه ای که در آنید لذت ببرید مطمئناً از لحظه بعدی هم نخواهید توانست. زیرا همین لحظه است که وضعیت شما را در لحظه بعد تعیین می کند. بنابراین اگر می خواهید در آینده نزدیک شاد باشید، باید در همین لحظه هم شاد باشید. علاوه بر این، لذت بردن از زندگی خودش یک هنر است. بیشتر آدم ها نمی دانند چطور لحظاتشان را خاطره انگیز کنند. آنها در این توهم زندگی می کنند که اگر خانه و ماشین خوب و یک عالم پول داشته باشند آنوقت می توانند بنشینند و از زندگی لوکسشان لذت ببرند. زندگی شان به همین ترتیب می گذرد و بعد یک روز می میرند بدون اینکه بفهمند شاد بودن چه طعم و لذتی داشته است.

یادتان باشد، هر که هستید، هر جا که هستید و موقعیتتان هرچقدر بد هم که باشد، باز هم می توانید شاد باشید. زیرا خوشبختی و شادی به عوامل بیرونی بستگی ندارد. شادی ذات درونی شماست. اگر واقعاً بخواهید شاد باشید، شاد خواهید بود.

مشکل اینجاست که ما اکثر مواقع بیشتر روی به دست آوردن چیزها تمرکز می کنید تا لذت بردن از لحظه. به جای تمرکز بر رسیدن به اهدافتان، روی لذت بردن از لحظات زندگی تان متمرکز شوید. به نظرتان کار سختی است؟ شاید… ولی اگر بتوانید این کار را بکنید، هر کجا که بروید برایتان بهشت است.

یک مثل قدیمی می گوید، «فرد دانا همیشه در بهشت است. حتی اگر جهنم را برای او بفرسید، او آن جهنم را تبدیل به بهشت خواهد کرد.»

روشهایی ساده برای لذت بردن از زندگی

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
برگرفته از مردمان / م.ف
وبگردی