رکورد فروش سینما
اکران نوروزی فیلم های سینمایی با استقبال زیاد مردم روبه رو شده و رکوردهای جالبی را بر جای گذاشته است. ایران برگر و رخ دیوانه با فروش میلیاردی در رتبه های اول و دوم قرار دارند.
با شروع اکران فیلم های سینمایی در نوروز 94، رقابت نزدیکی میان فروش رخی از این فیلم ها اتفاق افتاده است و برخی از آنها فروش میلیاردی در طی 14 دوهفته اول سال جدید را پشت سر گذاشته اند.
 
فیلم سینمایی ایران برگر
 
این فیلم که به تازگی تبلیغات تلویزیونی آن آغاز شده است،فروشش از مرز یک میلیارد و 400 میلیون تومان گذشت.
 
ایران برگر
 
علی سرتیپی مدیرعامل فیلمیران و پخش کننده این فیلم با اعلام فروش این فیلم خبر داد که آخرین ساخته مسعود جعفری جوزانی در تهران 900 میلیون و در شهرستانها 500 میلیون تومان تا 13 فروردین ماه فروش داشته است.
 
به گفته ی او؛ ایران برگر روز سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته با فروش روزانه 120 میلیونی در تهران رکورد اکران نوروزی را زده است و روز گذشته 13 فروردین ماه که برخی سینماها تعطیل بودند با فروش 105 میلیون تومان، فروش خوبی را پشت سرگذاشته است.
 
سرتیپی از فروش 80 میلیونی مجتمع سینمایی کورش در روز سه شنبه یاد کرد و گفت:این سینما در روز سه شنبه رکورد فروش را زد و رکورد قبلی این سینما 63 میلیون تومان مربوط به زمانی می شد که شهرموشها و آتش بس 2  اکران شدند.
 
این پخش کننده در پاسخ به اینکه با آغاز تبلیغات تلویزیونی ایران برگر فروش این فیلم بهتر شد؟ پاسخ داد:قطعا تبلیغات تلویزیونی و اطلاع رسانی خوب تاثیرگذار است اما قبل از این تبلیغات هم ایران برگر در اکران نوروزی ،رتبه نخست را داشت ولی به هرحال با تبلیغات تلویزیونی گیشه شهرستانها رونق گرفت.
 
سرتیپی در پایان درباره میزان استقبال از اکران نوروزی پاسخ داد:به هرحال تعطیلات دو روزه سینماها در ایام نوروز بر فروش ها تاثیر گذاشت اما به هرحال امیدواریم میزان فروش نسبت به سال گذشته تغییری نکند البته با توجه به افزایش قیمت بلیت سینماها،تعداد تماشاگر تاکنون نسبت به سال گذشته کمتر بوده است اما امیدواریم بعد تعطیلات اکران پررونق تر باشد.
 
رخ دیوانه یک میلیاردی شد
 
فروش فیلم سینمایی رخ دیوانه جدیدترین ساخته ی ابوالحسن داودی امشب از مرز یک میلیارد می گذرد.
 
رخ دیوانه
 
محمد شایسته مدیر پخش هدایت فیلم در گفت وگویی با ایسنا خبر داد که رخ دیوانه تا شامگاه گذشته 13 فروردین ماه در تهران 650 میلیون و در شهرستانها 270 میلیون تومان فروش داشته است و فروش آن به مرز یک میلیارد نزدیک می شود و امشب قطعا فروش این فیلم بیش از یک میلیارد خواهد شد.
 
او با بیان اینکه اکران رخ دیوانه راضی کننده است،خاطرنشان کرد:با توجه به تعداد سالنی که در اختیار داریم، 31 سالن در تهران و 38 سالن در شهرستان به نظرم فیلم ما،فیلم اول اکران نوروزی است.
 
شایسته همچنین پیش بینی کرد که با توجه به جنس مخاطبان رخ دیوانه»، امید می رود بعد از تعطیلات فروش این فیلم سیر صعودی داشته باشد.
 
آخرین فروش فیلمی که تیزر ندارد
 
آخرین آمار فروش فیلم سینمایی استراحت مطلق عبدالرضا کاهانی که همچنان تیزرهای آن از تلویزیون پخش نمی شود،اعلام شد.
 
استراحت مطلق
 
سعید خانی با تشریح آخرین وضعیت اکران این فیلم که به افراد زیر 14 سال هم تماشای آن توصیه نشده است به خبرنگار سینمایی ایسنا گفت:«استراحت مطلق بعد از 20 روز نمایش در تهران 592 میلیون و در شهرستانها که همزمان با تعطیلات عید (یعنی دو هفته گذشته اکرانش آغاز شده) فروش 246 میلیون تومانی داشته است.
 
این پخش کننده خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه این فیلم برخلاف بقیه فیلم های اکران نوروزی،زمان اکرانش دیر مشخص شد و بقیه فیلم ها از جشنواره ی فیلم فجر فرصت بستن قرارداد با سینماها را داشتند بنابراین ما تعداد سینمای کمتری را داریم و همچنین سینماهای که به فروش اینترنتی و مکانیزه مجهز باشند را هم کمتر توانستیم در اختیار بگیریم.
 
او با اشاره به عدم پخش شدن تیزرهای فیلم استراحت مطلق،شرایط اکران این فیلم را در مقایسه با سایر فیلم ها ناعادلانه دانست و در عین حال گفت:با وجود همه این شرایط و با توجه به جنس فیلم و داستان، از فروش فیلم راضی هستیم.
 
سعید خانی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد:آخرین رقم فروش استراحت مطلق شامل فروش باشگاه ها و دانشگاه ها هم می شود که پیش از عید نوروز در این مکان ها، این اثر به نمایش درآمده است.
 
آمار دروغ نمی دهیم
 
تهیه کننده فیلم طعم شیرین خیال تاکید کرد:رقم دقیق آمار فروش این فیلم، بعد از تعطیلات نوروزی اعلام می شود.
 
محمد علی حسین نژاد درباره ی آخرین رقم فروش جدیدترین ساخته کمال تبریزی با اعلام این مطلب به خبرنگار ایسنا،گفت:ما در زمان تولید و پخش این فیلم با توجه به موضوع این فیلم که درباره ی حفظ محیط زیست است،سعی کردیم برخی مسائل را رعایت کنیم.
 
او در توضیح این مطلب ادامه داد:در زمان تولید، تمام گروه 90 نفره ی این فیلم،کلیه مسائل مربوط به صرفه جویی در آب و برق را رعایت کردند و همچنین سعی کردند غذایی دور ریخته نشود و اکثرا چه در زمان فیلمبرداری و چه خارج از این زمان،لباس های با الیاف طبیعی پوشیدند و در طبیعت اشغال نریختند، اینها مواردی بود که در تولید رعایت کردیم.
 
حسین نژاد همچنین خاطرنشان کرد:در زمان تولید فیلم نسبت به سرمایه یکی از سرمایه گذاران خصوصی فیلم، برای مان شبه بوجود آمد بنابراین سعی کردیم آن سرمایه را از تولید این فیلم که موضوع آن پاکی است،خارج کنیم و با وجود همه سختی های تولید، آن سرمایه را که در پاکی آن شک داشتیم،وارد کار نکنیم.
 
این تهیه کننده همچنین به تمهیدات و محدودیت های که در زمان اکران فیلم در نظر گرفته اند،اشاره کرد و گفت:تلاش کردیم که تبلیغاتی را که به محیط زیست آسیب می رساند را به حداقل برسانیم و به مردم درباره ی آمار فروش فیلم دروغ نگوییم بنابراین تا آمار قطعی فروش فیلم بدست مان نرسد، قرار نیست آماری را اعلام کنیم.
 
او پیش بینی کرد:بعد تعطیلات نوروز آمار دقیق فروش طعم شیرین خیال اعلام شود.
 
جدیدترین رقم فیلم بهروز افخمی
 
محمد پیرهادی تهیه کننده و پخش کننده روباه به کارگردانی بهروز افخمی نیز رقم فروش این فیلم را در تهران و شهرستانها 153 میلیون تومان اعلام کرد و اظهارنظر درباره ی وضعیت اکران نوروزی را به بعد از تعطیلات موکول کرد.
 
فیلم روباه
 

رکورد میلیاردی فروش فیلم های سینمایی در نوروز 94

3.734
این مطلب مفید بود ؟259
برگرفته از ایسنا-/ف
وبگردی