علت ریزش پوست سر نوزاد
نوزاد تا 3 ماه ریزش پوست سر را دارد اما در بعضی ها ممکن است تا دوسال طول بکشد و این مسئله ی نگران کننده ای نیست زیرا با روش های ساده خانگی به راحتی درمان می شود.

علل و درمان ریزش پوست سر نوزاد

کودک شما ارزشمند است و سلامتی او موجب نگرانی شماست ، مسئولیت کودک با شما است، و حتی پوسته سر کودک شما را نگران میکند. با این حال، پوسته سر در واقع یک مسئله جدی برای نگرانی نیست و به راحتی با روش های خانگی درمان میشود. پوسته سر زرد رنگ، ضخیم، چرب و ظاهر پوست پوستی دارد که روی سر نوزاد ایجاد میشود این بسیار رایج است و گاهی ممکن است خارش داشته باشد.

نوزاد تا 3 ماه ممکن است ریزش پوست سر را داشته باشد اما به تدریج ناپدید می شود، اما در بعضی موارد ممکن است دو سال طول بکشد. اما شما می توانید راه های امن، موثر و طبیعی خود را برای خلاص شدن از پوسته سر استفاده کنید.

در این بخش از نکات مربوط به نوزادان در نمناک ما در مورد داروهای موثر خانگی برای خلاص شدن از پوسته سر صحبت می کنیم ،همچنین این داروهای خانگی از انباشته شدن پوسته جلوگیری می کنند.

ریزش پوست سر نوزاد

علت پوسته پوسته شدن سر نوزاد

چه چیزی باعث ریزش پوست سر نوزاد می شود ؟ علت ریزش پوست سر نوزاد ؟

دلیل اصلی پوسته سر ناشناخته است. و هیچ ارتباطی با بهداشت ندارد. هورمون ها از مادر به نوزاد منتقل می شود و یا آنتی بیوتیک هایی که در هنگام حاملگی به مادر داده می شود ممکن است مسئول باشد.

آب و هوای، تمیز کردن نادرست پوست، صابون های آرایشی نیز ممکن است باعث این موضوع شوند ، پوسته سر در کودکان در اندازه های معمولی بروز می کند که به تدریج در اندازه افزایش می یابد و تیره می شود. گاهی اوقات نیز به ابرو، مژه و پیشانی می رسد.داروهای خانگی برای خلاص شدن از این معضل باعث می شود کودک شما با خیال راحت از پوسته خلاص شود.

علل ریزش پوست سر نوزاد

پیشگیری و درمان ریزش پوست سر نوزاد

درمان خانگی برای ریزش پوست سر نوزاد

1. از صابون استفاده نکنید

شامپو و صابون های کودک در بازار موجود است. تقریبا تمام صابون ها و شامپو ها حاوی الکل و سایر محصولات شیمیایی هستند که ممکن است حساسیت پوستی را ایجاد کنند. حتی صابون های کودک نیز شامل آن میشوند بنابراین، توصیه می شود از هیچ نوع صابون یا شامپو برای پوست کودک استفاده نکنید.

این محصولات ممکن است موجب خشونت و افزایش سطح پوسته و خشکی پوست شود. اگر پوست نوزاد شما چرب باشد، می توانید از صابون ملایم استفاده کنید اما در روزهای متناوب آنرا استفاده کنید.

شستن سر نوزاد

سر نوزاد را با شامپو یا صابون نشویید

2. روغن نارگیل

روغن نارگیل را می توان در هر کجا و هر زمان استفاده کرد ،این روغن خفیف و امن برای درمان بسیاری از مسائل پوست است. همچنین به عنوان یک روغن ماساژ برای نوزادان استفاده می شود.

دارای اسیدهای چرب غنی از ویتامین E است و همچنین خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد. روغن نارگیل را به آرامی روی سر و صورت کودک خود بمالید ؛بهترین زمان برای انجام این کار نیم ساعت قبل از حمام نوزاد است.

3. کره شیا

کره شیا شایع ترین دارو خانگی برای رفع پوسته سر است ، یک مرطوب کننده طبیعی است و با ویتامین E، ویتامین A و ویتامین F همراه است.پوست کودک لطیف و نرم است و شما باید چیزی را انتخاب کنید که بی ضرر، خفیف و به سرعت توسط پوست سر جذب شود همچنین هیچ چربی نباید باقی گذاشته شود و نبایست منافذ پوست را مسدود کند.

همچنین کره شیا از اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند ؛کره شیا را در منطقه آسیب دیده اعمال کنید. 15-20 دقیقه روی منطقه آسیب دیده باقی بگذارید و سپس با یک شانه نرم پوسته ها را حذف کنید. سپس سر نوزاد را با شامپو خفیف شستشو دهید.

کره شیا و درمان ریزش پوست سر نوزاد

درمان پوسته پوسته شدن سر نوزاد با کره شیا

4. روغن بادام

روغن بادام به طور موثر شوره سر را درمان میکند. این 100٪ ایمن، مؤثر برای رفع پوسته است ، روغن بادام را به منطقه آسیب دیده اعمال کنید و چند دقیقه صبر کنید. حالا با کمک یک شانه ، پوسته ها را به آرامی بدون صدمه زدن به کودک خود حذف کنید. شما می توانید برای پاک کردن پوسته ها از یک دستمال نرم استفاده کنید.

5.شیر مادر

این بهترین درمان خانگی برای پوسته است. اگر پوست سر کودک شما دچار خارش و دارای پوسته باشد، شیر مادر را در ناحیه آسیب دیده اعمال کنید.

تمام داروهای خانگی ذکر شده در بالا برای خلاص شدن از پوسته سر ملایم کودک شما است ؛ پوسته سر هیچ چیز جدی نیست، لازم نیست صابون ضد قارچ و یا شامپو آن را برای درمان تهیه کنیدو همچنین، نیاز نیست چند ماه صبر کنید تا پوست کودک به خارش بیفتد. استفاده از داروهای خانگی برای درمان پوسته سر بهترین و سالم ترین روش درمانی است.

علل ریزش پوست سر نوزاد و درمان های خانگی

4.471
این مطلب مفید بود ؟629
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : نوزاد
وبگردی