زندگی بهتر
عادات خوبی وجود دارند که فقط 5 دقیقه از وقت شما را در ابتدای روز می گیرند و کمک می کنند تا به سادگی زندگی بهتری داشته باشید.

چگونه به سادگی زندگی بهتری داشته باشیم؟

داشتن یک زندگی لذت بخش و بهتر دغدغه همه انسان ها است و مطمئنا همه واقف به آن هستند که با تلاش و زحمت می شود چنین زندگی خوبی را ساخت ، اما با این وجود همیشه به دنبال راهکارهایی هستند که به راحتی و با به کارگیری آنها و بدون این که انرژی و زمانی صرف کنند به خواسته هایشان برسند و زندگی مفرحی داشته باشند.

آیا جزو آن دسته از افرادی هستید که خواستار تغییرات جدیدی در زندگی خود هستید؟ آیا حس حسادت نسبت به افراد موفق که هر روز با برنامه ای خاص زندگی می کنند دارید؟ بهتر است در این مقاله با ما همراه باشید تا با به کارگیری راهکارهایی که به شما ارائه داده ایم در عرض 5 دقیقه یک تغییر اساسی در زندگی خود بدهید هیچ نیازی به این نیست که ساعت ها وقت بگذارید تا روز خوبی را برای خود رقم بزنید چرا که یکسری عادات وجود دارند که می توانند بدون نیاز به زمان بیشتری روز پر بازده و پر انرژی برای شما بسازند.

مواردی که در ابتدای این بخش از نمناک به آنها اشاره ای کرده ایم فقط کافیست به هنگام صبح پنج دقیقه از زمان خود را صرف آن ها کرده و روز خود را به بهترین شکل رو کرده باشید.

با این راهکارها زندگی بهتری داشته باشید

تفکر و مدیتیشن انجام بدهید

به طور علمی ثابت شده است که تفکر مزایای بی شماری دارد از مهار استرس و افکار منفی گرفته تا افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و قدرت حافظه.

باید بدانید مدیتیشن و تفکر به این معنی نیست که ساعت ها در کنج تنهایی و گوشه گیری سپری کنید. همین که فقط 5 دقیقه زمان بگذارید و بنشینید تا از افکار ذهنی دور شوید تاثیر بسزایی بر روز خود خواهید گذاشت. چنانچه راه انجام دادن این کار را نمی دانید به راه های پیشنهادی مرکز تحقیقاتی UCLA اکتفا کنید که اکثر موارد آن تنها 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

تفکر و مدیتیشن

به چیزهایی که امروزتان را فوق العاده می کند فکر کنید

در مورد اتفاقاتی که می دانید اگر بیفتند روز مثبت و منحصر به فردی را شروع می کنید یک جمله بنویسید این چیزها می تواند ساده ترین اتفاقات همچون زودتر خوابیدن یا انجام یک کار خوشایند باشد. همین که احساس می کنید چیزی از درون شما را خوشحال می کند برای عملی شدن آن حتماً قدم بردارید.

سه مورد از داشته هایتان که شاکر آنها هستید را بنویسید

به چیزهایی که در زندگی خود شکرگزار آنها هستید فکر کنید به عنوان مثال برای خانواده ای که همیشه حامی شما است شکرگزار باشید این کار شما دقیقا شباهت به تمرین «3 چیز خوب» دارد که توسط روانشناس بنام معروف مارتین سلیگمن بنیانگذار جنبش روانشناسی مثبت در دانشگاه پنسیلوانیا ارائه شده است. شما نیز می توانید با نوشتن سه چیز از کارهای مثبت خود در آخر شب شکرگزار باشید و هر روز خود را با حس خوب شروع کنید.

ورزش را فراموش نکنید

پس از اینکه از خواب بیدار شدید 5 دقیقه ورزش بسیار مفید خواهد بود طبق تحقیقات انجام شده ورزشی که قبل از خوردن صبحانه انجام شود انرژی بدن را ارتقا داده و منجر به کاهش وزن می شود البته این را نیز متذکر شویم که زمان ورزش مورد مطالعه در این تحقیقات یک ساعت و با سوزاندن 400 کالری بوده است. فقط مراقب عضلات خود باشید و حتماً قبل از انجام هر فعالیتی اقدام به گرم کردن بدن خود بکنید چرا که بعد از بیدار شدن از خواب عضلات خشک هستند.

ورزش روزانه

اقدام به مرتب کردن رختخواب خود بکنید

به اعتقاد چارلز دوهیگ مرتب کردن رختخواب کمک شایانی به افزایش بهره وری شما در طی روز می کند چراکه این کار یکی از عادات خوب به شمار می رود و چنانچه به صورت زنجیروار ادامه پیدا کند عادات خوب دیگری را به دنبال خواهد داشت.

اتفاقات روزانه را تصویر سازی بکنید

تصویرسازی یکی دیگر از تکنیک هایی است که بسادگی شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می کند.دوهیگ در یکی دیگر از کتاب هایش با عنوان " باهوش تر سریع تر بهتر" تکنیکی به کار برده است و در آن اشاره به تعریف کردن داستان هایی که قرار است در طول روز برایتان اتفاق بیفتد کرده است ، وی در رابطه با محققان دانشگاه MIT که مطالعاتشان درباره موفق ترین افراد است مطلبی نگاشته است و پی برده افرادی که موفق هستند تلاش بسیاری برای توصیف طول روز پیرامون خود به همکاران و خودشان می کنند.

زمانی برای مطالعه اختصاص دهید

از هر فرصت کوتاهی برای مطالعه کردن استفاده کنید چنانچه کتاب های خوب و پر محتوا را مطالعه کنید دیدگاه شما نسبت به زندگی تغییر خواهد کرد و با تغییر نگرش تان شک نکنید که دنیای بیرونتان دگرگون خواهد شد.

مطالعه روزانه

اولویت بندی در کارهایتان لحاظ کنید

اولویت های کاری خود را طی ساعات باقی مانده از روز مشخص کنید چرا که نوشتن این لیست در پیش بردن کارها بسیار مفید خواهد بود و شما یک روز پر انرژی و با برنامه خواهید داشت.

به اعتقاد تراویس بردبری این نوع برنامه ریزی باعث افزایش موفقیت شما در رسیدن به اهدافتان می شود خود تراویس بعد از تمرین تمرکز حواس اقدام به تعیین اهداف می کند.

افکار منفی را از ذهنتان خارج کنید

با زدودن ریشه افکار منفی همچون ترس ، عصبانیت ، تردید و تنفر جایگزین کردن افکار مثبت در وجود خود بکنید امکان دارد در همان حین حس جالبی نداشته باشید ولی زمانیکه به چیزهای خوب فکر می کنید مطمئن باشید که حالتان به مرور زمان بهتر خواهد شد به تمام نعماتی که خداوند به شما عطا کرده است فکر کنید چرا که درست است گاهی همه چیز به هم می خورد و اوضاع نامطلوب می شود ولی آینده مملو از امید است بنابراین احساسات و افکار منفی را در وجود خود انباشته نکنید و لبخند بر لب خود داشته باشید.

چگونه به سادگی زندگی بهتری داشته باشیم ؟

4.5197
این مطلب مفید بود ؟17621
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سبک زندگی
وبگردی