نشانه های پایان زندگی مشترک
پایان یک زندگی مشترک را می توانید از طریق نشانه های ایجاد شده در رابطه خود با همسرتان تشخیص دهید.

نشانه هایی که خبر از پایان زندگی مشترک می دهد

چه زمانی متوجه می شویم که به پایان زندگی مشترک نزدیک شده ایم و به روزهای پایانی ارتباط دونفره مان رسیده ایم ؟ آیا با نشانه های پایان زندگی مشترک آشنا هستید؟ در هر زندگی مشترکی جدال و ناراحتی وجود دارد که شاید خیلی نگران کننده هم نباشد اما برخی علایم و نشانه ها هستند که پایان زندگی مشترک را نشان می دهند که باید آنها را شناخت و جدی گرفت ؛ برای اطلاع بیشتر و کامل تر از این علائم توصیه می کنیم این بخش از نمناک را با دقت بیشتری مطالعه کنید. 

مانند یک فرد مجرد زندگی می کنید، نه یک فرد متاهل:

زندگی مجردی می تواند عالی باشد زیرا نسبت به دیگران مسئولیت های کمتری دارید با این حال، اگر شما متاهل هستید و هنوز هم مثل دوران مجردی عمل می کنید، این یک هشدار برای زندگیتان است زیرا یک فرد متاهل باید نسبت به همسر و فرزندان متعهد باشد .

آینده بدون همسر را برای خود تصور می کنید :

اگر خود ، در10 یا 15 سال آینده زندگی تان را کاملا متفاوت و بدون همسر تصور کنید، زمان آن است که فکر کنید آیا ازدواج شما آزمون زمان را تحمل می کند یا نه.

اگر او سریع از شما ناراحت می شود :

اگر کارهایی را که قبلا انجام می دادید و همسرتان از انجام کارهای شما ناراحت نمی شد در صورتی که در حال حاضر با انجام آن کارها ،به شدت عصبانی می شود و منتظر یک اتفاق کوچک برای دعوا کردن مکرر با شماست. این اتفاق بدین معنی است که رابطه شما به سمت خوبی پیش نمی رود وشریک زندگیتان دوست دارد رابطه را به اتمام برساند.

پایان زندگی مشترک

رابطه زناشویی ندارید :

رابطه جنسی در یک ازدواج همه چیز نیست، اما اهمیت دارد البته،داشتن رابطه زناشویی سالم به معنای چندین بار رابطه در روز نیست اما اگر شما از نظر فیزیکی و هم از نظر ذهنی سالم باشید و ماه ها و یا حتی سال ها را بدون انجام رابطه زناشویی بگذرانید نشانه ای است که رابطه شما به طور جدی از بین خواهد رفت .

پول زیادی را بدون اطلاع همسر خود به گردش در می آورید:

آیا داشتن حساب های بانکی جداگانه خوب است؟

با این حال، اگر شما خریدهای عمده را بدون اطلاع همسر انجام می دهید و حتی بدون او به سفر می روید این یکی از نشانه ها است که ازدواج شما رو به پایان است. در حقیقت، مسائل مالی یکی از عوامل اصلی شکست زناشویی هستند.

فکر خیانت در سر دارید:

اگر شما افکار منسجمی در مورد خیانت به همسر خود داشته باشید (صرف نظر از عمل کردن آن)، ممکن است نیاز باشد به این فکر کنید چرا این افکار را دارید پس می توانید سلامت ازدواج را در صورت دوست داشتن بهبود بخشید.

دائم به شما دروغ می گوید

اگر شریک زندگی شما مدام به شما دروغ می گوید ، بدین معنی است که او به شما احترام نمی گذارد و حق دانستن حقیقت را به شما نمی دهد . اگر اعتماد میان شما از بین رود ، از رابطه چیزی باقی نمی ماند.

شما اولویت آخر زندگی او هستید

اگر شریک زندگیتان همیشه و در همه حال برادر، مادر، دوست یا حتی کارش را به شما ترجیح دهد به طوری که شما در درجه آخر برای او مهم باشید ، رابطه شما در حال تمام شدن است زیرا اهمیت ندادن به شما احساس ناامنی و نگرانی را به شما القا می کند.

اتمام زندگی مشترک

همسرتان در اهدافتان جایی ندارد:

آیا می خواهید به مدرسه برگردید و شغل خود را تغییر دهید؟ آیا می خواهید خانه خودتان را بسازید ؟ آیا این اهداف به طور کامل غیرقابل دسترس خواهند بود اگر شما با همسر خود باشید؟ اگر اینطور است، این تنها یکی از نشانه های آشکار پایان ازدواج است.

تعیین اهداف برای کمک به رشد ، مهم و ضروری است. چیزی که برای ازدواج مناسب نیست اینکه بدون در نظر گرفتن هدف همسر، هدفی را تعیین کنید اما با این وجود شما آگاه هستید که ممکن است به همسر شما آسیب بزند و یا ازدواج را در جهتی که باعث آسیب یا فاصله می شود سوق می دهد.

به راحتی شما را نادیده می گیرد

اگر شریک زندگی تان برای قلب و احساس تان ارزش قائل نیست و شما را به راحتی نادیده می گیرد مثلا خیلی راحت برنامه هایی با شما بودن را کنسل می کند و توجهی به خواسته های شما ندارد یا با دیدن زنگ و پیغام هایتان ، چیزی به رویتان نمی آورد ، بدانید که او به دنبال بهانه ای برای بهم زدن رابطه با شماست.

بهانه های واهی می تراشد :

اگر شریک زندگیتان دیگر از بودن با شما لذت نمی برد و برای دوری کردن از شما مدام در حال بهانه تراشی می باشد ، این رفتار او نشان دهنده پایان رابطه تان است .

دوست ندارد تلفن همراهش را بردارید :

چنانچه پیش از این هم در نمناک گفته شد هر کسی حریم شخصی خود را دارداما اگر شریک زندگیتان به تلفن همراه خود حساسیت دارد و آن را از شما پنهان می کند و پیغام هایش را مرتب پاک می کند ، باید نگران رابطه تان باشید زیرا احتمال دارد او با فرد دیگری در ارتباط باشد.

نظرات مختلفی درباره بچه دار شدن دارید:

داشتن کودک لزوما شما و شریک زندگی تان را خوشحال نمی کند مخصوصا اگر برای شما اولویت نداشته باشند. با این حال، اگر شما و همسرتان هم نظر نیستید که آیا می خواهید بچه داشته باشید یا نه، این می تواند باعث بروز اختلافاتی شود که خود یک نشانه است .

در حالی که رابطه ممکن است برای مدتی ادامه داشته باشد، حتی اگر نظرات شما در مورد موضوع متفاوت باشد، احتمال دارد که حداقل یکی از شما احساس بی میلی کند و شما را به سرعت به سمت طلاق پیش ببرد.

شما را تحسین نمی کند :

اگر در ابتدای رابطه تان شریک زندگیتان شما را تحسین می کرد اما اکنون از این کار سر باز می زند طوری که مدت طولانی از زبان او تعریف و تمجیدی نشنیده باشید ، تصور نکنید که شما مانند قبل تحسین برانگیز نیستید بلکه نگران رابطه تان باشید زیرا شما برای او دیگر اهمیتی ندارید.

تحسین نشدن

شما را دیگر دوست ندارد :

اگر کلمه دوستت دارم در گذشته از زبان شریک زندگی تان بارها و بارها شنیده می شد اما اکنون دیگر او این جمله را به شما نمی گوید ، مطمئن باشید که او را از دست خواهید داد زیرا او شما را دیگر دوست ندارد.

دوست ندارد در مورد آینده صحبت کند :

در یک رابطه عاطفی سالم زوجین باید در مورد آینده صحبت کنند . اگر در ذهن شریک زندگی تان تصور آینده ای مشترک با شما وجود ندارد و هنگام صحبت کردن شما درباره آینده او نا آرام شده و دوست ندارد چیزی بشندود ، نشاندهنده این است که شما جایگاهی در زندگی او ندارید.

برای ثبات ازدواج خود سرمایه گذاری نمی کنید:

ثبات ازدواج کار دشواری است. با این حال، اگر با این ایده کاملا مخالف هستید، و ترجیح می دهید تنها بمانید، ازدواج شما ممکن است با شکست روبه رو شود.

هر ازدواج فراز و نشیب های خود را دارد. گاهی اوقات دوره ی اوجی وجود دارد که چند سال طول می کشد و حتی زمان های ناخوشی دیگر که حداقل به همان اندازه طول می کشد. اما در دوران کوتاهی، زوج های سالم ارتباط برقرار می کنند و راه هایی برای تقویت سریع ازدواجشان پیدا می کنند.

گذراندن وقت بدون همسر :

داشتن زمان تنهایی فقط طبیعی نیست بلکه خوب است با این حال، اگر به طور مداوم به دنبال بهانه برای سپری کردن اوقات فراغت جدا از یکدیگر باشید، این فقط یک مساله جزئی نیست. داشتن یک رابطه عاشقانه به این معنی است که می خواهید زمان خود را با هم سپری کنید و اگر این کار را نکنید، ممکن است به سمت جدایی حرکت کنید.

از سازش امتناع می کنید :

مصالحه ممکن است دشوار باشد، حتی در سالم ترین ازدواج اما اگر شما یا همسرتان تلاش نکنید در یک مساله مهم سازش کنید، این یکی از روشن ترین نشانه های پایان زندگی مشترک است.

زوج هایی که می خواهند کارها را انجام دهند، راه زیادی برای انجام این کار خواهند داشت - حتی اگر به این معنی باشد که یک یا هر دو طرف نمی توانند آنچه را که می خواهند به دست آورند.

هنگامی که ناراحتید به طلاق فکر می کنید :

اگر ازدواج تان به پایان رسیده ممکن است اولین چیزی که به آن فکر می کنید طلاق باشد. اگر همسرتان کار کوچکی برای آزار شما انجام دهد و شما ناگهان تصور کنید که بدون آن ها زندگی می کنید، این یک نشانه قطعی است که در زندگی مشکلات بزرگتری وجود دارد.

برای مدتی نا محدود شما را تنها می گذارد :

اگر شریک زندگی تان از شما بخواهد او را برای مدتی نا محدود تنها بگذارید و یا بدون مشخص کردن زمانی، شما را ترک کند دیگر به فکر ادامه رابطه نباشید . زمان دادن به ایده خوبی در دوباره ساختن زندگی مشترک در مواقعی که احتیاج به تنهایی و فکر کردن دارید ، است اما به شرطی که مدت زمان را تعیین کنید.

رابطه برایتان لذت بخش نیست :

اگر عصبانی و ناخشنود و افسرده ای و رابطه موجب ایجاد شادی و شور در شما نمی شود ویا شادیهایتان را در گذشته می جویی ، باید به رابطه خود پایان دهی .

نسبت به همسرتان احساس تنفر می کنید:

چشم غره و طعنه زدن به همسر در زندگی مشترک نشانه ی خوبی نیست و بی حرمتی، مخرب ترین رفتار منفی در روابط است چه پنهان و چه آشکار و زوجینی که قصد اصلاح روابط را دارند باید به یکدیگر احترام بگذارند.

نمی خواهید به مشکلات همسر خود گوش دهید:

اگر کاملا نسبت به گوش دادن چیزی که همسرتان را آزار می دهد بی علاقه باشید و یا به طور کامل به درد و دل او گوش ندهید این نشانه اصلی رابطه ناپایدار است

رازهایتان را از یکدیگر پنهان می کنید:

اگر قبلا ازدواج کرده اید یا خودتان را به شدت مقروض کرده اید، و در حال برنامه ریزی برای آینده بدون در نظر گرفتن همسرتان هستید، اینها همه بیانگر این هستند که رابطه شما مدت زیادی ادامه نخواهد داشت.

توصیه اعضای خانواده را نادیده می گیرید:

دوستان و اعضای خانواده ممکن است مشتاق باشند که توصیه هایی در مورد نحوه ترمیم روابط شما بدهند، اما اگر شما پیشنهادهای خوش نیت را قبول نکنید، این نشانه دیگری است که شما در مسیر جدایی قرار دارید.اگر دوستان، خانواده، و حتی همسر شما به دنبال راه حل ها و راه هایی برای کمک به تقویت ازدواج هستند، اما نمی خواهید آن ها را بشنوید، این می تواند نشانه ازدواج ناموفق باشد اما آماده پذیرش آن نیستید."

نمی توانید بدون دعوا صحبت کنید:

اگر هر مکالمه ای که با همسرتان دارید به یک مبارزه تبدیل شود، ممکن است زنگ خطری برای زندگی تان باشد حتما دنبال مشاوره ای باشید تا روابط را بهبود دهید . جدال در زندگی می تواند سازنده باشد اما نه همیشه و سر هر مساله ای که می شود به راحتی حل کرد.

از همسر خود معذرت خواهی نخواهید کرد :

در ازدواج و روابط سالم در صورت بروز هر گونه ناهماهنگی و مشکلی زوجین بدون تردید از یکدیگر عذر خواهی می کنند اما همسرانی که با یکدیگر رابطه چندان خوبی ندارند از زیر آن شانه خالی می کنند و زحمات یکدیگر را نادیده می گیرند.

نمی توانید در مورد مشکلات خود با او صحبت کنید :

در مورد مسائل ذهنی، مشکلات کار، یا مسائلی که با دوستانتان دارید اگر نمی توانید با همسرتان در مورد مشکلات خود صحبت کنید، این یک هشدار بزرگ است و نه تنها نیاز به اتکا به دیگران برای حمایت عاطفی، را افزایش می دهد بلکه فرد را کم کم افسرده می سازد.

صحبت نکردن باهمسر

دیگر هیچ چیز مشترکی ندارید :

اگر می خواهید بدانید که آیا ازدواج شما پایان یافته است، فقط درباره مکالماتی که با همسرتان دارید فکر کنید. زمانی که با هم ملاقات کردید، احتمالا چیزی بیش از صرف زمان برای منافع جمعی خود دوست ندارید.

توجه نکردن زوجین به یکدیگر:

طبیعی است که زمانی که شما هر از گاهی با هم هستید همسرتان تلفنش را چک کند، اما اگر این کار را به طور مداوم انجام دهد، ممکن است نشانه این باشد که آن ها علاقه خود را به رابطه از دست داده اند و ازدواج شما دچار دردسر شده است.

رابطه شما به طور مداوم خشک و بی روح می شود:

حتی اگر به طور مداوم دعوا نکنید، این به آن معنا نیست که رابطه شما نمی تواند آسیب ببیند و احساس تهی بودن کند اگر هر ثانیه ای که با همسرتان سپری می کنید شما از نظر احساسی و فیزیکی احساس خشکی می کنید، این یکی از نشانه های پایان ازدواج است.

شرکت نکردن در امور منزل :

مردان عاشق این هستند که با چیزهای اطراف خانه دست و پنجه نرم کنند مثلااتاق بچه ها را نقاشی کنند و غیره. مردان عاشق این هستند که درگیر شوند و چیزها را تعمیر کنند.

جذب شدن به فیلم ها، بازی های ویدیویی ، بیرون رفتن با دوستان :

وقتی یک مرد احساسی در یک رابطه ندارد، کارهایی را انجام می دهد که اوقات خود را سپری کند که شامل بازی های ویدیویی ،تماشای فیلم یا بیرون رفتن با دوستان دیگر این کار را به این دلیل انجام می دهد که دیگر احساسات شما را در مورد آنچه می خواهید یا چیزی که شما را خوشحال می کند، در نظر نمی گیرد او خودش و هر چه می خواهد را مد نظر دارد.

دانستن این نشانه ها می تواند به شما کمک کند بدانید مشکلات در این رابطه چقدر شدید هستند و همچنین از دیدگاه طرف مقابل زندگی را ببینید دانستن این نشانه ها می تواند شما را آگاه کند تا با همسرتان صحبت و پیش دستی کنید تا مانع برطرف کردن مشکلات نشوید.

نشانه هایی که خبر از پایان زندگی مشترک می دهد

4.6193
این مطلب مفید بود ؟17716
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی