بلندترین پا
زنی به نام "اسوتلانا پانکراتووا" از کشور روسیه سالهاست که رکورد بلند ترین پاهای دنیا را به نام خود ثبت کرده است.

زندگی جالب و متفاوت زنی با بلندترین پاهای دنیا

یکی از رکوردهای کتاب گینس که سالهاست همچنان به نام یک زن روسی پایدار مانده و کسی موفق به شکست آن نشده است رکورد "بلندترین پاهای دنیاست" که به نام "اسوتلانا" ثبت شده است، زنی که ماجرای زندگی اش با این پاهای بلند را در این بخش از سرگرمی نمناک می خوانید.

"اسوتلانا پانکراتووا" ساکن شهر ولگوگراد در روسیه به دلیل داشتن پاهای بلندی به اندازه یک مترو 32 سانتیمتر در کتاب گینس ثبت شد؛ دختری که مانند همه بچه ها طبیعی به دنیا آمد. قد او به هنگام تولد 51 سانتیمتر و وزنش 3500کیلو بود اما قد اسوتلانا به یکباره بلندتر ازسایر دختران در مهدکودک شد، به طوری که وقتی به مدرسه رفت، تفاوت قدش به یک معضل تبدیل شد.

زندگی زنی با بلندترین پاهای دنیا

اسوتلانا یک بچه کاملا سالم بود او فقط خیلی سریع رشد کرد برای همین والدینش به این نتیجه رسیدند که دخترشان قربانی نوعی بیماری ژنتیکی است اما علم پزشکی چیز مشکوکی را مشاهده نکرد؛ پزشکان گفتند که قد دختر به قد پدرش رفته، قد پدرش 190سانتیمتر بود. یافتن لباس مناسب مدرسه برای دختری مانند اسوتلانا در مغازه های روسیه درسال 1980 میلادی کارسختی بود ودر واقع خرید همچین لباسی برای یک دختر قدبلند غیرممکن بود. در همین رابطه

مادر میگفت:درآن سالها خرید لباس و شلوار برای دخترم بسیار سخت بود و ما خودمان مجبور بودیم که لباس هایش را تهیه کنیم و بدوزیم.

 زن قد بلند

زنی به نام "اسوتلانا پانکراتووا" از کشور روسیه

"اسوتلانا" می گوید:البته من مشکلاتی با قدم درمدرسه داشتم من دوستان خیلی خوبی داشتم اما بعضی از آنها نیز بودند که مرا عجیب وغریب خطاب میکردند و من مجبور بودم که اکثر اوقات با آنها بجنگم اما به هرحال جنگ بزرگی نبود.

"اسوتلانا" زن روسی با بلندترین پاهای دنیا برای اولین بار در 17 سالگی عاشق شد. او عاشق پسری به نام ولادمیر شد و آرزویش این بود که روزی بتواند با او بیرون برود، تنها مشکل ش این بود که قد "اسوتلانا" بلندتر از ولادمیر بود چرا که آن زمان او بلندترین دختر در مدرسه بود؛ ولادمیر در جواب دعوت "اسوتلانا" گفت من با دختری که قدش مثل لوبیا سبز بلند است بیرون نمی روم.

"اسوتلانا" خجالت زده شد و با حالتی گریان آنجا راترک کرد واز آنها دور شد؛ به خانه بازگشت وتمام شب گریست و فریاد میزد که مادر چرا پاهای من اینقدر بلند است.

مادرش سعی در آرام کردن وی داشت وبه او گفت که دیگران نمی دانند که تو از آنها به خورشید نزدیکتری با این جمله صاحب بلندترین پاهای دنیا متوجه شد که او دختری متفاوت است. در آن زمان او هرگز فکر نمیکرد که روزی به خاطر داشتن همین پاهای بلند نامش در دنیا به عنوان یکی از رکورد داران کتاب گینس برده شود.

مادراسوتلانا معلم تربیت بدنی در مدرسه بود به همین دلیل بود که اسوتلانا بیشترین زمان کودکیش را درباشگاه می گذراند و همین موجب شد تا او درسن 6سالگی به شنا رفت وپس ازآن به تیم بسکتبال پیوست. مربی بسکتبال وی درخیابان سن پترزبورگ متوجه استعداد اسوتلانا شد و به او توصیه کرد که فورا به شهر برود ودر تیم بسکتبال محلی بازی کند، بعد ها او درتیم ملی آمریکا و اسپانیا بازی کرد، از آن به بعد، اسوتلانا شخص متفاوتی شد. زمانیکه او به قهرمان تبدیل شد، دختران تیم هم قد او بودند شاید کمی کوتاه تر که همین موضوع به اسوتلانا اعتماد به نفس میداد.

داشتن پای کشیده

زنی که بلندترین پاهای دنیا را دارد

او دیگر به سایز پاهایش که 43 بود توجهی نمیکرد، چیزی که قبلا باعث افسردگی وناراحتی او میشد. او به زندگیش ادامه داد بدون آنکه بگوید پاهای بلند در زندگی، ناراحتی های فراوانی برایم به وجود آورده است. پرواز با هواپیما، سوار قطار یا حتی اتوبوس همیشه برای او مشکل سازبود اما ورزش اسوتلانا را به آدمی دیگر تبدیل کرده بود و دید او را نسبت به همه چیز تغییر داده بود.

پاهای "اسوتلانا" یک مترو 32سانتیمتر بود که رکوردی جدید در سال 2003 بود، چنانچه در بخش سرگرمی نمناک اشاره شده است او رکورد "سم استیسی" که زنی انگلیسی با پاهایی به بلندی که 1/26 متر بود را شکست. او اکنون در اسپانیا زندگی می کند و مشاور املاک ومستغلات است.

مادر اسوتلانا می گوید:بسیاری از همسایگان ما مشتاق بودند که بدانند اسوتلانا میلیونر شده است یا خیر. من فقط می گویم که رکورد کتاب گینس به طور ساده این حقیقت آشکار را ثبت کرد که دخترمن متفاوت است وباعث شهرت دختر من شد گرچه این کتاب او راثروتمند نکرد. مردم وقتی برای اولین بار دخترم را می دیدند، واکنش متفاوتی داشتند.

بعضی ها متعجب می شدند، بعضی ها هیجان زده می شدند وبرخی دیگر نیز وحشت زده می شدند اما اسوتلانا می گوید که من اصلا به آنها توجهی نمیکنم و از اینکه چنین پاهای بلندی دارم خوشحالم.

زنی که رکورددار بلندترین پا در دنیاست + عکس های شگفت انگیز

2.8197
این مطلب مفید بود ؟11186
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن/ن.ح
وبگردی