زوج موفق
با همسرتان صحبت کنید به حرف هایش گوش دهید و از کنار هم بودن با انجام کارهای لذت بخشی مثل دیدن فیلم لذت ببرید تا زوج موفقی باشید

میان زوج های موفق چه نکات مشترکی وجود دارد؟

بیشتر افراد در زندگی مشترک تجربه هایی را با آزمون و خطا به دست می آورند که دانستن این تجربه ها به زوج های جوان کمک می کنند، در زندگی موفق باشند و ازدواج شادتری داشته باشند . اگر شما نیز یکی از این زوج های جوان و موفق هستید و یا در شروع دوران نامزدی یا ازدواجید ، بهتر است نکاتی را بدانید و از آن ها در زندگیتان استفاده کنید.
زوج های موفق همیشه به فکر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند و به یکدیگر توجه می کنند و به قابلیت های هم اطمینان کامل دارند .
ویژگی زوج موفق

نکات مشترک بین زوج های موفق

میان زوج های موفق چه ویژگی یکسانی وجود دارد ؟

زوج های موفق بحث می کنند
اطلاعات زیادی وجود دارند که نشان می دهند جروبحث ها مفید هستند و اگر زوجی با یکدیگر بر سر یک سری موضوع توافق ندارند و دعوا میکنند به این معنی فروپاشی رابطه آن ها نیست. تا زمانی که میان زوج ها کنش و واکنش های مثبت وجود داشته باشد ، مشکلی پیش نمی آید.
کنش و واکنش های مثبت بین زوج ها می توانند بحث های مفید، بیرون رفتن، ابراز محبت یا حق شناسی باشد. اگر مدام احساسات خود را از همسرتان مخفی می کنید و در حال ایجاد رنجش و دشمنی هستید ،زندگی مشترک شما در حال فروپاشی است .
نحوه دعواکردن زوج های موفق
زوج های موفق باید نیازهای خود را بشناسند و در مورد آن ها صحبت کنند. لحظه ای که یکی از زوج ها فکر می کند طرف مقابل باید نیازاو را بشناسد، احتمالاً خود را برای تجربه شکست و ناامیدی آماده می کند. به این نکته توجه کنید که هیچ کس نمی تواند ذهن شما را بخواند.
زوج های موفق گوش می کنند
یکی از مهم ترین موانع حل مشکلات این است که زوج ها دوست ندارند به حرف های یکدیگر گوش کنند ، اما باید بدانید همان قدر که دوست دارید نیازهای خود را بازگو کنید و گوش شنوایی برای این کار داشته باشید ، باید حرف های طرف مقابلتان را نیز بشنوید ، بسیاری از زوجین حرف های طرف مقابل خود را را می شنوند، بدون آنکه درک درستی از آن داشته باشند.
اگر شما هم دچار مشکل هستید، حرف های طرف مقابل را تکرار کنیدو به طور مؤثر به حرف های او گوش دهید. برای مثال به همسر خود بگویید:آنچه از تو شنیدم این است که وقتی فلان کار را انجام می دهم، تو احساس خوبی نداری؟
زندگی زن و شوهر موفق

باهم صحبت کنید و به هم گوش دهید

زوج های موفق احساسات خود را بدون منفی نگری درک می کنند
زوج های موفق از زبان مثبت برای حل مشکلاتشان استفاده می کنند و زوج های دارای مشکلات معمولاً انتقادات زیادی از یکدیگر می کنندکه این انتقادات موجب تحقیر عمیق میشود و فرد دیگراحساس باارزش بودن نمی کند.
زوج ها برای مقابله با منفی گری باید از زبان مثبت استفاده کنند به طور مثال با بیان خصوصیات مثبت طرف مقابلشان ، به مکالمه بپردازندوبدون گرفتن حالت دفاعی، احساسات همسرشان را بشنوند. همچنین زوج ها نباید الزاماً به توجیه احساساتشان بپردازند وگاهی باید بدون وقفه آن ها را به زبان آورد.
 
زوج های موفق با یکدیگر توافق می کنند
زوج هایی که زندگی مشترکشان دوام بیشتری دارد، به شدت انطباق پذیر هستند. برای دوام بیشتر زندگی مشترک و ادامه رابطه ، زوج ها باید خود را با طرف مقابل سازگار کنند و تغییر کنند.
هیچ گاه زندگی سیاه وسفید نیست و همیشه اینطور نیست که در زندگی مشترک حق با یک نفرباشد و نفردیگراشتباه کند. در زندگی مشترک رنگ خاکستری هم وجود دارد و زوج های موفق به دنبال خاکستری می گردند تا هر دو به راحتی با یکدیگر سازگار شوند.
 
لذت بردن زوج های موفق از گذراندن زمان با یکدیگر
برای ایجاد رابطه به دو عنصر تلاش و زمان نیاز دارید، بدین معنی که باید در ارتباط باشید و زمانی را به یکدیگر اختصاص دهید . به طور مثال برخی از زوجین کل روز را به یکدیگر پیام می دهند وبرخی دیگر به یک تماس تلفنی در زمان ناهار اکتفا می کنند ، برخی آخر هفته را به تماشای یک فیلم می نشینند و عده ای نیز هفته ای یک بار برای صرف شام بیرون می روند، در کل این ارتباط برای هر زوجی متفاوت است.
همه افراد مشغله های روزمره ی خود مانند کار، خانواده و دوستان را دارند اما با اهمیت دادن به زمانی که با همسر خود می گذرانند، می توانند باعث تداوم زندگی مشترک و لذت بخش شدن آن شوند.
رابطه زن و شوهر موفق

لذت بخش کردن زمانی که با هم هستید

احترام به خانواده یکدیگر از ویژگی های زوجین موفق
احترام متقابل نسبت به طرفین و خانواده های یکدیگر و همچنین کنار گذاشتن حس منیت و تقویت حس مشترک بودن در زندگی از دیگر خصوصیات زوج های موفق است.
استفاده از کلمات جادویی یکی دیگر ازویژگی های زوج های موفق
«دوستت دارم»، «ممنونم» و «عذر می خواهم»؛ این ها کلمات جادویی هستند که در یک رابطه سالم زیاد شنیده می شوند.
با هم تصمیم می گیرند
در زندگی مشترک همه تصمیم ها را یک طرفه نگیرید ، از دیدن فیلم گرفته تا داشتن بچه ، در زندگی مشترک لازم است زوجین با یکدیگر تصمیم بگیرند و به حرف های یکدیگر گوش کنند .به طور مثال اگر یک بار برای فیلم مورد علاقه یکی به سینما رفتید دفعه بعد نوبت دیگری است که فیلم خودش را انتخاب کند!
نکات مشترک زوج های موفق

تصمیم گیری و توافق با شریک زندگی

همدیگر را در آغوش می گیرند
یک عمل ساده مانند در آغوش گرفتن میلیون هزاران حس را منتقل می کند، زوج های خوشبخت بدون هیچ محدودیتی همسرشان را در آغوش می گیرند. اگر همسرتان لحظات دشواری را مانند یک روز سخت کاری یا بیماری را می گذراند ، در آغوش شما همه چیز تغییر کند.

ویژگی یک زوج موفق و رمز و رازهای موفقیت در زندگی زناشویی

4.642
این مطلب مفید بود ؟393
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / آ /ن
وبگردی