زیباترین کاخها
کاخ باکینگهام، کاخ شون برون، کاخ زمستانی روسیه، کاخ گلستان ایران و ... از جمله زیباترین کاخهای سلطنتی و لوکس می باشند که با گذشت چندین سال قدمت تبدیل به مکانهای توریستی شده اند.

زیباترین کاخهای سلطنتی

مکان ها و مناطق دیدنی همیشه و در همه حال اولین اولویت بازدید برای گردشگران است بنابر این مطمئنآ هر توریستی از جاذبه گردشگری منطقه ای که به آن سفر کرده است بازدید می کند.

کاخ های سلطنتی بسیار زیبایی در جهان وجود دارند که بازدید از آنها برای عموم آزاد است و هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کنند. ما نام تعدادی از آنها را برایتان آورده ایم تا اگر شما هم به بازدید از این مکان های تاریخی علاقه دارید، به آنها سری بزنید.


1.کاخ باکینگهام، لندن

زیباترین کاخها

کاخ باکینگهام در لندن اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ ترین کاخ های سلطنتی فعال دنیا و اغلب مرکز رویدادهای عمومی ویژه و مهمانی های سلطنتی و در هنگام جشن های ملی، مورد توجه بریتانیایی ها است. این مکان با آثار هنری و زینتی زیادی تزیین شده است. طراحی های داخلی اصلی از جمله استفاده گسترده از سنگ مرمرنمای رنگارنگ و لاجوردهای آبی و صورتی، به پیشنهاد سر چارلز لانگ، که در اوایل سده نوزدهم صورت گرفتند، هنوز دست نخورده باقی مانده اند.

پادشاه ادوارد هفتم دستور به نوآرایی کاخ، با طرح عصر طلایی اروپا به رنگ کرم و طلایی داد. بسیاری از اتاق های پذیرایی کوچکتر، به شیوه سلطنت چینیان تزیین شده اند. باغ کاخ باکینگهام بزرگترین باغ شخصی لندن است.

2.قصر نوی شوان شتاین

زیباترین کاخها

قصری است متعلق به قرن نوزدهم میلادی در جنوب استان باواریا در جنوب کشور آلمان که توسط پادشاه وقت باوریا به نام لودویگ دوم (بایرن) ساخته شد. این قصر هم اکنون یکی از محبوب ترین نقاط توریستی در کشور آلمان است و هر ساله 1.4 میلیون توریست از آن دیدن می کنند.

3.رویال پالاس، مادرید

زیباترین کاخها

رویال پالاس محل اقامت پادشاه اسپانیا است که وسعتی حدود 135000 متر مربع با 2800 اتاق دارد. این قصر همچنان محل میهمانی های رسمی و جشن های ملی است.

4.کاخ شون برون، وین

زیباترین کاخها

کاخ شون برون به معنای «چشمه زیبا»، اقامتگاه تابستانی پادشاهان اتریش در وین پایتخت اتریش بوده است و اکنون یکی از آثار مهم فرهنگی این کشور است که تا سال 1960 بنا شده است. این کاخ که بیش از 1400 اتاق دارد و به سبک روکوکو تزیین شده است یکی از جاذبه های مهم توریستی وین به شمار می آید. کاخ ها و باغ ها نشان دهنده سلیقه ها، علایق و آرزوهای پادشاهان این کشور است.

5.کاخ توپ قاپی

زیباترین کاخها

کاخ توپ قاپی واقع در استانبول از قصرهای معروف امپراتوری عثمانی است که از 1465 تا 1853 مرکز اداری این امپراتوری بود. سلطان محمد فاتح در 1459 دستور ساخت این قصر را داد و کار ساختن آن در 1465 به پایان رسید. این قصر بین شاخ طلایی و دریای مرمره در استانبول واقع شده و چشم اندازی بسیار عالی به تنگه بسفر دارد.

6.کاخ هولی روود، اسکاتلند

زیباترین کاخها

کاخ هولی روود قامتگاه اصلی خاندان سلطنتی بریتانیا در اسکاتلند است. این کاخ از سده 15 میلادی تاکنون محل رسمی اقامت خاندان سلطنتی بریتانیا بوده است که اکنون یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه است. گالری که در این عکس مشاهده می کنید با 96 پرتره از پادشاه تززین شده است.

7.کاخ بزرگ، بانکوک

زیباترین کاخها

کاخ بزرگ مجموعه ای از ساختمانهای سلطنتی در بانکوک پایتخت تایلند است که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان آن کشور بوده است. ساخت این مجموعه، از سال 1782 میلادی آغاز شده و بطور مداوم گسترش یافته است. کاخ بزرگ اکنون به عنوان یکی از جاذبه های توریستی بانکوک به شمار می آید.

8.کاخ زمستانی، روسیه

زیباترین کاخها

نام قصری در شهر سن پترزبورگ روسیه است که از سال 1732 میلادی تا سال 1917 میلادی که سال سقوط تزارها بود، محل سکونت تزارهای روسیه بوده است. این ساختمان بیشتر به عنوان موزه ارمیتاژ شناخته می شود.

9.شهر ممنوعه

زیباترین کاخها

شهری قدیمی در منطقه پکن، پایتخت کشور چین است و یکی از مهمترین دیدنی های تاریخی این کشور بشمار می آید. شهر ممنوعه به روایتی وسیع ترین و کامل ترین مجموعه معماری چوبی در جهان است. عداد قصرها و اتاق ها در شهر ممنوعه بسیار زیاد است. می گویند جمعاً 99995 اتاق در آن وجود دارد.

به اعتقاد پیشینیان چینی، اقامتگاه امپراتوران آسمانی دارای 10 هزار اتاق است و امپراتورانی که پسر امپراتور آسمانی دانسته می شدند باید خویشتندار بوده و نمی بایست از شمار اتاق های امپراتور آسمانی تجاوز می کردند. از این رو شمار اتاق های شهر ممنوعه نیم اتاق کمتر از شمار اتاق های کاخ آسمانی است.

10.قصر هافبرگ، وین

زیباترین کاخها

این کاخ از سال 1279 اقامتگاه برخی از قدرتمندترین اشخاص تاریخ اتریش، از جمله شاهان سلسله هابزبُرگ و فرمانروایان امپراطوری اتریش بوده است. امروزه گردشگران می توانند رد پایی از زندگی روزمره این پادشاهان را در این مکان ببینند. به عنوان مثال وسایل ورزشی او همچنان از چهارچوب در آویزان است.

11.کاخ ورسای

زیباترین کاخها

کاخ ورسای مجموعه کاخ هایی در شهر ورسای در نزدیکی پاریس است که به عنوان بزرگترین کاخ های سلطنتی جهان شناخته می شود. این کاخ به عنوان یکی از میراث جهانی توسط یونسکو انتخاب شده است.

12.کاخ فونتن بلو، فرانسه

زیباترین کاخها

این کاخ که حدود یک ساعت از فرانسه فاصله دارد، حدود 7 قرن خالی از سکنه بوده است و اکنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری فرانسه شناخته می شود.

13.کاخ گلستان

زیباترین کاخها

کاخ گلستان مجموعه ای از بناهاست که در میدان ارگ تهران قرار دارد. بناهای این کاخ در زمان های مختلف ساخته و نام آن از تالار گلستان واقع در عمارت خروجی گرفته شده است. کاخ گلستان در سی و هفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو در پنوم پن، پایتخت کامبوج، در فهرست آثار جهانی به ثبت رسید.

این اثر شانزدهمین اثر ایرانی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو جای می گیرد. کاخ گلستان فضایی از ارگ سلطنتی تاریخی بوده است. آثار هنری این مکان الهام بسیاری از هنرمندان معاصر شده است

تصاویری از زیباترین کاخهای سلطنتی دنیا

4.730
این مطلب مفید بود ؟282
برگرفته از برترینها - / ل
وبگردی