زيبايي دندان
سفیدی و زیبایی دندان نقش مهمی در زیبایی چهره دارند شاید به همین دلیل است که این روزها افراد ت.جه بیشتری به این عضو مهم خود دارند و روش های متعددی برای سلامت آن پیش می گیرند.

زیبایی دندان با استفاده از نمک و عسل

سلامت و زیبایی دندان همیشه نیاز به روش های گران قیمت ندارد البته به جز موارد استثنا ، جستجو در توصیه های متخصصان طب سنتی افرادی را که دندان هایشان نیاز به سفید شدن و رفع جرم دارد به خوبی راهنمایی خواهد کرد.

توصیه متخصص طب سنتی برای زیبایی دندان

دستیار تخصصی طب سنتی ایران راه های حفظ سلامت دندان ها از دیدگاه طب سنتی تشریح کرد و گفت:مالیدن و شستن دندان ها با نمک و عسل برای حفظ سلامت و زیبایی دندان ها اهمیت دارد.

 

وی درباره روشهای حفظ سلامت دندان ها بر اساس آموزه های طب سنتی اظهار داشت:نقش دندان ها در زیبایی چهره و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس و ارتباط موثر کلامی و اجتماعی با دیگران غیرقابل انکار است.

از سوی دیگر ارتباط دندان ها با ارگان های داخلی از جمله دستگاه گوارش و بیماری های ناشی از آن از دیدگاه پزشکی حائز اهمیت است؛ مکتب پزشکی ایرانی برای داشتن دندان های سالم و زیبا توصیه های کاربردی دارد.

زیبایی دندان

ترکیب نمک و عسل برای زیبایی دندان

دستیار تخصصی طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد:در حفظ الصحه ناصری آمده که برای حفظ سلامت دندان ها، رعایت آداب غذا خوردن و نوشیدن برای جلوگیری از اختلال هضم, پاک کردن جرم دندان بعد از هربار خوردن (مسواک زدن یا شستشوی دهان همراه با مالش و سایش لثه ها و دندان ها توسط دست) بسیار اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: مالیدن و شستن دندان ها با نمک و عسل (می توان نمک و عسل را در پارچه ای بسته و به دندان مالید),استفاده از مسواک با نرمی مناسب (مسواک نباید خشن باشد) و استفاده از خلال دندان برای دفع ریزه های غذایی در لا به لای دندان ها نیز برای حفظ سلامت و زیبایی دندان ها اهمیت دارد.

برای انتخاب مسواک مناسب با توجه به نوع دندان های خود باید با دندانپزشک مشورت کرد و به جای خلال دندان هم می توان نخ دندان به کار برد و از چوب درخت زیتون نیز می توان برای تمیز کردن دندان ها استفاده کرد.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد:پرهیز از شکستن مواد سخت با دندان مثل پوست فندق، بادام و پسته, پرهیز از جویدن موادی که قوام سخت دارند؛ به خصوص اگر شیرین باشند مثل آب نبات و انجیر خشک برای زیبایی و سلامت دندانها مهم است.

پرهیز از مصرف موادی که باعث زبری و کندی دندان می شوند مثل ترشیها، میوه های خام ترش، خوردن خوراکیهای بسیار گرم بعد از خوراکی های بسیار سرد و برعکس (منظور از گرم و سرد، دمای غذا است) به حفظ سلامت دندان ها کمک می کند همچنین خوردن برخی مواد خاص مانند سبزی تره به زیبایی دندان ها کمک می کند.

 

 

 

زیبایی دندان, سفید شدن دندان های زرد با نسخه سنتی

3.343
این مطلب مفید بود ؟2815
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از تسنیم /ن
برچسب : سلامت دندان
وبگردی