زیتون کالاماتا
زیتون از جمله خوردنی هایی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، زیتون کالاماتا سرشار از مواد مغذی است و مصرف آن خواص بی شماری برای زیبایی و سلامت بدن به همراه دارد.

خواص زیتون کالاماتا

زیتون های کالاماتا که از نظر علمی با نام Oleaeuropaea شناخته می شوند نوع خاصی از زیتون متعلق به خانواده Oleaceae هستند که در شهر کوچک کالاماتا واقع در جنوب پلوپونز یونان رشد می کنند. این گیاه بومی اروپا جنوبی، شرقی و جنوبی آفریقا و از طریق عربستان تا افغانستان، در ایران، پاکستان، هند، نپال و چین گسترش یافته است. این زیتون میوه ای به اندازه گیلاس دارد، که قرن هاست به وفور در درختان محلی کالاماتا پرورش می یابد. برخلاف سایر درختان زیتون، درخت کالاماتا دارای برگ های بزرگی است که دو برابر انواع دیگر زیتون ها است. زیتون آفریقایی، زیتون قهوه ای، زیتون معمولی، زیتون اروپایی، زیتون، درخت زیتون، زیتون کوچک میوه ای و زیتون وحشی از نام های رایج این گیاه است. این نام ها از نام لاتین برای زیتون گرفته می شود.

زیتون های کالاماتا نیز به همین دلیل نامگذاری شده اند زیرا در ابتدا در کالاماتا و همچنین در لاکونیا در نزدیکی مسنینا یافت شدند، که هر دو واقع در شبه جزیره Peloponnese می باشند. کالاماتا معمولاً به عنوان نام گونه مورد استفاده قرار می گیرد و بطور قانونی و معمولاً برای چنین زیتونی هایی که در هر نقطه رشد می کنند استفاده می شود، این نام به کار برده می شود.

زیتون کالاماتا

فواید سلامتی زیتون کالاماتا

به دلیل دارا بودن مواد مغذی ضروری مانند ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و چربی های اشباع نشده (چربی سالم) فواید سلامتی بسیاری از زیتون های کالاماتا وجود دارد و در صورت نگه داشتن در دمای اتاق می تواند برای مدت طولانی تازه بماند. در این بخش از نمناک به برخی از فواید سلامتی زیتون های کالاماتا ذکر شده است:

بهبود سلامت قلب و عروق

زیتون های کالاماتا برای قلب ما عالی هستند و نقش موثری در بهبود سلامت قلب و عروق دارند. این مزیت زیتون های کالاماتا عمدتاً به دلیل داشتن آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، ویتامین E، ویتامین A و سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند پلی فنول ها و فیتون ها و غیره موجود در آنها است. چنانچه در این بخش از سلامت نمناک گفته ایم این آنتی اکسیدان ها و ترکیبات مربوطه موجود در زیتون های کالاماتا سیستم قلبی عروقی ما را در مقابل استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد در بدن ما محافظت می کنند و بنابراین خطر بروز مشکلات مختلف قلبی و عروقی مانند حمله قلبی، سکته قلبی و ضربان قلب نامنظم و غیره را به حداقل می رسانند.

تقویت سیستم ایمنی

این فواید زیتون های کالاماتا بیشتر به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C، ویتامین A و سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی یعنی فیتون ها و پلی فنول ها و غیره در آنها است. این آنتی اکسیدان ها و ترکیبات وابسته با رادیکال های آزاد در بدن ما مبارزه می کنند، آنها را تثبیت می کند و از ایجاد صدمات اکسیداتیو به سلول های ما از جمله گلبول های سفید خون که ستون فقرات سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهند، جلوگیری می کنند و از سیستم ایمنی بدن ما در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کنند. هنگامی که سیستم ایمنی بدن ما قوی تر است، ما کمتر در معرض ابتلا به میکروب های ایجاد کننده بیماری مانند باکتری و ویروس و غیره قرار می گیریم و خطر سرماخوردگی، سرفه، تب و آنفولانزا و غیره به طور خودکار کاهش می یابد.

خوردن زیتون کالاماتا

کمک به کاهش وزن

ترکیبات فیتوشیمیایی موجود در این زیتون ها در جلوگیری از تجمع چربی ها و رسوبات در بدن کمک می کند. زیتون های کالاماتا با فعالیت آنتی اکسیدانی خود از پراکسیداسیون LDL (کلسترول بد) جلوگیری می نمایند. آنها همچنین به حفظ بهینه HDL (کلسترول خوب) در بدن شما کمک می کنند. زیتون های کالاماتا آنزیم های آنتی اکسیدانی را به بافت های چربی تزریق می کنند و از آسیب اکسیداتیو یا التهاب جلوگیری می نمایند. با بررسی بافت چربی و تجزیه شدن چربی ها، افزایش غیرضروری وزن و مشکلات گرسنگی وجود نخواهند داشت.

پیشگیری نمودن از مشکلات عصبی

از آنجا که زیتون های کالاماتا دارای فعالیت ضد فشار خون و لیپولیتیک هستند، از رسوب کردن لیپیدها و تشکیل ترکیبات نامطلوب در بدن جلوگیری می کنند. اضافه کردن این زیتون ها به وعده های غذایی شما می تواند به جلوگیری از تشکیل چربی یا رسوبات تری گلیسیرید مانند پلاک های آمیلوئید در مغز و غلاف عصبی کمک کند. این فرآیند از سلول های مغزی و عصبی شما در برابر التهاب و تخریب احتمالی محافظت می کند.بنابراین ، احتمال بروز اختلالات عصبی (آلزایمر)، یا از دست رفتن حافظه مرتبط با افزایش سن و اختلال شناختی، کاهش می یابد.

کنترل سطح کلسترول

دریافت منظم و متوسط مصرف زیتون های کالاماتا برای حفظ کنترل کلسترول ما بسیار مفید است که به نوبه خود سلامت قلب و عروق ما را بهبود می بخشد.این زیتون به کاهش سطح کلسترول بد LDL کمک می کند و سطح کلسترول HDL خوب را افزایش می دهد. فیبرهای غذایی موجود در زیتون های کالاماتا نیز نقش مهمی در مدیریت سطح کلسترول دارند زیرا از انسداد شریان های ما توسط پلاک و رسوبات چربی جلوگیری می کند و بنابراین خطر تصلب شرائین را به حداقل می رساند، شرایطی که در غیر این صورت ممکن است مشکلات قلبی و عروقی از جمله حمله قلبی، سکته قلبی، ضربان قلب نامنظم و غیره ایجاد کند.

زیتون های کالاماتا

کنترل سطح قند خون

مصرف زیتون کالاماتا به طور منظم و متوسط برای افراد مبتلا به دیابت و برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند بسیار مفید است. این مزیت زیتون های کالاماتا عمدتاً به دلیل پایین بودن شاخص گلیسمی آن است. شاخص گلیسمی یک ماده غذایی مقیاسی است که از 0 تا 100 متغیر می باشد و میزان تعیین شده ورود قند توسط یک ماده غذایی خاص را به جریان خون مشخص می کند. کم بودن شاخص گلیسمی به معنای این است که زیتون های کالاماتا قند خون را با سرعت کمی آزاد می کنند،بنابراین در تنظیم سطح قند خون مفید هستند. علاوه بر این، زیتون های کالاماتا همچنین سرشار از فیبرهای غذایی هستند که باعث کاهش سرعت جذب قند در جریان خون می شوند و در نتیجه به مدیریت دیابت کمک می کنند. آنها همچنین منبعی سرشار از ویتامین A هستند که یک ماده مغذی اساسی برای بهبود حساسیت به انسولین است.

بهبود سلامت گوارش

مصرف منظم و متوسط زیتون های کالاماتا برای معده ما بسیار مفید است و نقش مهمی در بهبود سلامت دستگاه گوارش ما دارد. این فواید زیتون های کالاماتا عمدتاً به دلیل وجود فیبرهای رژیمی در آنها است. فیبرهای رژیمی موجود در زیتون های یونانی کالاماتا به عنوان یک ملین طبیعی عمل می کنند به این معنی که باعث بهبود حرکت روده شده و از بین بردن یکنواخت مدفوع را از سیستم گوارشی ما جلوگیری می کند. این خاصیت نه تنها یبوست را تسکین می بخشد بلکه از سایر مشکلات دستگاه گوارش مانند درد شکم، سندرم روده تحریک پذیر، گاز معده، نفخ و… نیز جلوگیری می کند، علاوه بر این، زیتون های کالاماتا منبع غنی ویتامین ها و مواد معدنی هستند که نقش مهمی در حفظ سلامتی روند گوارشی ما دارند.

مناسب برای گردش خون

سیستم گردش خون ما نقش مهمی در حفظ سلامت ما دارد زیرا باعث تغذیه مناسب سلول ها و بافت ها می شود و علاوه بر آن موجب بهبود سلامت اندام های حیاتی ما مانند کبد و کلیه ها و غیره می شود که به جمع آوری مواد دفعی سلولی کمک می کند و در نتیجه به سلامت ما کمک می کند.

فراهم آوری مواد معدنی مورد نیاز استخوان

زیتون های کالاماتا این توانایی را دارند که استخوان ها و دندان های ما را قوی تر کنند. این فواید زیتون های کالاماتا به دلیل وجود مواد معدنی اساسی تقویت کننده استخوان مانند کلسیم و فسفر و غیره در آنها است. کلسیم نقش مهمی در تقویت استخوان های ما دارد و همچنین خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد، شرایطی که استخوان های ما بسیار ضعیف و شکننده می شوند و بیشتر مستعد شکستگی و آسیب دیدن هستند.

کالاماتا

کاربردهای سنتی و فواید زیتون های کالاماتا (در هرجا که نام زیتون آورده شده است منظور همان روغن زیتون کالاماتا می باشد)

روغن زیتون کالاماتا غیر اشباع است و مصرف منظم آن خطر بیماری های گردش خون را کاهش دهد.

روغن زیتون کالاماتا، منعقد کننده، تغذیه کننده، نرم کننده و ملین است.

خوردن این روغن باعث کاهش ترشحات معده می شود و بنابراین برای بیمارانی که از فشار خون بالا رنج می برند فایده دارد.

این روغن همچنین از نظر داخلی به عنوان یک ملین و برای درمان زخم معده استفاده می شود.

در استفاده موضعی برای درمان خارش، اثرات نیش و سوختگی و به عنوان وسیله ای برای روغن ماساژ استفاده می شود.

این ماده وقتی با الکل مورد استفاده قرار می گیرد، خاصیت تقویت کننده مو دارد و به همراه روغن رزماری نیز از آن استفاده می شود، این ترکیب یک درمان خوب برای شوره سر است.

کالاماتا چیست

روغن زیتون کالاماتا همچنین به عنوان پایه ای برای روغن ها و پمادها استفاده می شود.

برگ های کالاماتا ضد عفونی کننده، قابض، تب بر و آرام بخش هستند.

جوشانده این گیاه در درمان تب های عفونی استفاده می شود. آنها همچنین تأثیر آرامش بخش بر تنش عصبی و فشار خون دارند.

از نظر تجربی، نشان داده شده است که سطح قند خون را 17 تا 23 درصد کاهش می دهد.

گفته می شود که زیتون کالاماتا در درمان مالاریا جایگزین کینین است.

در کشورهای گرم، ماده ای صمغ (آدامس) مانند در ساقه آن وجود دارد که از آن به عنوان یک درمان التهاب لثه استفاده می شود.

جوشانده ریشه یا پوست آن به عنوان درمانی برای مالاریا استفاده می شود.

از برگ های این گیاه برای مدت طولانی برای تمیز کردن زخم ها استفاده شده است.

از برگ های زیتون کالاماتا برای کاهش فشار خون و برای بهبود عملکرد سیستم گردش خون استفاده می شود.

زیتون های کالاماتا همچنین به عنوان یک ادرارآور خفیف مصرف می شوند و ممکن است برای درمان شرایطی مانند سیستیت استفاده شوند.

با داشتن توانایی در کاهش سطح قند خون، از برگ های آن برای درمان دیابت استفاده شده است.

روغن به طور سنتی با آب لیمو در دوزهای قاشق چایخوری برای درمان سنگ های صفراوی ترکیب می شود.

روغن زیتون کالاماتا

خواص درمانی زیتون کالاماتا در نسخه های طب سنتی هند

سوختگی: دو بار در روز از روغن زیتون کالاماتا روی قسمت سوخته استفاده کنید.

کبودی:روزانه سه بار روغن را روی قسمت آسیب دیده بمالید.

نیش حشرات:روزی دو بار روغن زیتون بمالید.

پیچ خوردگی: دو بار یا سه بار با روغن ماساژ دهید.

خارش: قسمت آسیب دیده را با آب تازه بشویید. روغن را مرتباً بمالید.

یبوست:روزانه یک قاشق چای خوری روغن کالاماتا بخورید.

کلسترول بالا: روزانه یک یا دو قاشق چایخوری روغن زیتون مصرف کنید.

برگ زیتون کالاماتا

زخم های سرد: به سادگی عصاره برگ های زیتون را بر روی زخم های سرد بمالید و همچنین یک چهارم قاشق چایخوری عصاره برگ زیتون را در نصف لیوان آب میل کنید. مصرف آن، ایمنی را تقویت می کند زیرا ایمنی پایین اجازه می دهد تا چنین زخم هایی اتفاق بیفتد.

بیماری های معده: روزانه مقداری روغن زیتون کالاماتا بخورید.

خراش: منطقه آسیب دیده را با روغن زیتون ماساژ دهید.

بیماری های قلبی: هنگام پخت غذا از روغن زیتون کالاماتا استفاده کنید.

شوره سر: به آرامی با روغن زیتون روی پوست سر ماساژ دهید. موها را با حوله آغشته به آب داغ بپوشانید. یک ساعت آن را بگذارید و بشویید.

فواید زیتون کالاماتا

عفونت گوش: از روغن زیتون ولرم به عنوان قطره گوش استفاده کنید.

موهای آسیب دیده: پوست سر و موهای خود را با روغن زیتون ماساژ دهید.

خشکی پوست: با استفاده از روغن زیتون پوست خود را ماساژ دهید. این روغن یک مرطوب کننده خوب است.

پسوریازیس:4-5 قاشق غذاخوری روغن زیتون کالاماتا را در وان آب گرم قرار دهید. دوش بگیرید. روغن زیتون را بعد از آن بمالید. این روند را بعد از هر روز تکرار کنید.

خروپف: قبل از خواب، 1 قطره روغن زیتون را در هر دو سوراخ بینی قرار دهید.

پسوریازیس: روغن زیتون را روی مناطق آسیب دیده مالش دهید.

برونشیت:استفاده از روغن زیتون را در شب روی سینه ماساژ دهید. قفسه سینه خود را بعد از استفاده بپوشانید.

تنگی نفس:روغن زیتون را در شیر مخلوط کنید. روزانه دو بار یک تا دو قطره از این ترکیب را در سوراخ بینی قرار دهید.

تصلب شرائین: برگ های زیتون کالاماتا را بجوید.

پیلونفریت: یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مصرف کنید و آب لیمو را به آن اضافه کنید. آن را در یک چهارم لیوان آب مخلوط کنید.

زیتون کالاماتا برای زیبایی

پینه دست و پا: پنجه را با روغن زیتون ماساژ دهید. ماساژ را دو بار در روز انجام دهید

آثار کشیدگی: روزانه به مدت یک ماه روغن زیتون گرم را روی آثار کشیدگی بمالید.

درد زانو: روغن زیتون را در یک کاسه گرم کنید. ناحیه آسیب دیده را با روغن ماساژ دهید

تورم:روغن زیتون گرم را روزانه 10 دقیقه با روغن ولرم در مناطق آسیب دیده ماساژ دهید.

پاشنه های ترک خورده:به آرامی 10 تا 15 دقیقه ماساژ دهید. یک جفت جوراب بپوشید. آن را یک شب بگذارید. هر بار آن را به مدت یک هفته تکرار کنید.

ناخن قارچی: برای درست کردن خمیر، برگ های زیتون را خرد کنید. آن را روی ناخن آلوده باند کنید. این روش درمانی قارچ را از بین می برد و سریع آن را درمان می کند.

خواص زیتون کالاماتا

عفونت واژن:عصاره برگ زیتون را روی مناطق واژن بصورت موضعی بمالید.

بوی بد دهان: مصرف یک قاشق چایخوری روغن زیتون با یک قاشق چایخوری آب لیمو را با معده خالی مصرف کنید.

پوسته پوسته شدن: هر شب به مدت 5 دقیقه روزانه با روغن زیتون ولرم ماساژ دهید.

آنژین صدری: آماده سازی محلول برگ زیتون. روزی یک لیوان از این محلول میل کنید.

آب مروارید:یک قطره روغن زیتون را یک بار در روز بر روی چشم مبتلا بگذارید.

بی حسی: روغن زیتون گرم را در منطقه آسیب دیده ماساژ دهید. بعد از یک ساعت، با آب ولرم حمام کنید.

کرم حلقه ای: 4 تا 5 برگ تازه زیتون را خرد کنید. برای تهیه خمیر کمی آب به آن اضافه کنید. آن را روی قسمت آسیب دیده بمالید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس با آب ولرم بشویید.

خواص زیتون کالاماتا

درد گوش:چند قطره روغن زیتون ولرم را درون گوش قرار دهید. یا یک توپ پنبه را در روغن زیتون خیس کنید و آن را درون گوش قرار دهید.

سرخک:برگ های تازه زیتون مصرف کنید. برای تهیه خمیر ضخیم آنها را آسیاب کنید.سپس خمیر را روی قسمت آسیب دیده بمالید. بگذارید خشک شود. با آب ولرم بشویید. این کار را به مدت 15 روز انجام دهید.

قارچ پای ورزشکار:برگ زیتون را برای تهیه خمیر خرد کنید. با یک توپ پنبه ای ، خمیر را روی ناحیه آسیب دیده خود بمالید. آن را به مدت 30 دقیقه با یک پارچه نخی بپوشانید. سپس با آب ولرم بشویید. این روش را دو بار در روز تکرار کنید. این محلول قارچ پا را می کشد.

آلرژی برونشیت: آب برگ های زیتون را بگیرید. 1 قاشق چایخوری از این عصاره را با نصف لیوان آب مصرف کنید.

آنفولانزای مرغی: آب برگ های زیتون را بگیرید. یک چهارم قاشق چایخوری این آب را با نصف لیوان آب میل کنید. روزانه دو بار بنوشید.

انگل کاندیدا آلبیکنس:2 قاشق چایخوری برگ زیتون خرد شده را به مدت 20 دقیقه در یک فنجان آب خیلی گرم قرار دهید. آن را دو بار در روز بنوشید.

آلرژی به گلوتن: روزانه یکبار500 میلی گرم عصاره برگ زیتون میل کنید.

مننژیت: آب برگ های زیتون را بگیرید. 1 قاشق چایخوری از این عصاره را با نصف لیوان آب میل کنید.

قارچ عفونی:5-6 برگ زیتون را خرد کنید تا با ترکیب با آب ،خمیر درست شود. روی ناحیه آسیب دیده بمالید و 30 دقیقه آن را بگذارید. سپس با آب ولرم بشویید. این روند را 2 بار در روز تکرار کنید.

لنفوم هوچکین:250 میلی گرم از عصاره برگ زیتون در روز مصرف کنید.

شیستوزومیازیس:2 قاشق چایخوری برگ زیتون خرد شده میل کنید. آن را به مدت 20 دقیقه در یک فنجان آب گرم خمیر کنید و روزی دوبار آن را بنوشید.

خواص زیتون کالاماتا

عفونت ویروسی: هر روز عصاره برگ زیتون مصرف کنید.

کم خونی: از پارسلان و ریحان استفاده کنید. آنها را با هم خرد و ترکیب کنید. پودر را به مقدار مساوی در روغن زیتون سرخ کنید. آن را خنک کرده و به مدت یک ساعت در گلاب خیس کنید. روزانه یک قاشق چایخوری را به مدت یک ماه میل کنید.

شوره سر:2 تا 3 قاشق چایخوری روغن رزماری را در 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون، خوب مخلوط کنید. این ترکیب روغن را روی پوست سر بمالید. به مدت 10 تا 15 دقیقه ماساژ دهید سپس آن را یک شب بگذاریدروی موها بماند. صبح روز بعد موهای خود را با شامپو بشویید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

سنگ صفرا:برای عصرانه یک قاشق چایخوری نمک اپسوم را با یک لیوان آب گرم میل کنید. بعد از حدود دو ساعت همین کار را تکرار کنید. سپس دو ساعت بعد ،حداقل یک لیوان مخلوطی از روغن زیتون و آب لیمو بنوشید. در حال حاضر، شما باید به سرویس بهداشتی بروید. مدفوع ممکن است سبز باشد و یا بیش از یک بار مدفوع کنید. اگر سنگ های جامد دارید، آنها با مدفوع عبور می کردند. شما هنوز کیسه صفرا ی خود را دارید که بدون سنگ و تمیز است. بدون جراحی!

همچنین می توانید 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را به یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک غلاف سیر خرد شده اضافه کنید. یک بار در روز داشته باشید. در 3 تا 5 روز، سنگ صفرا خارج می شود.

تاول ها: 28 گرم ماریگولد خشک، 28 گرم ریشه کامفری خشک، 2 فنجان بادام، روغن زیتون، ½ فنجان موم خرد شده خرد شده، 10 قطره روغن اسطوخودوس، 10 قطره روغن چای درختی بگیرید. این موارد را به آرامی در روغن زیتون به مدت 2-4 ساعت گرم کنید. وقتی رنگ زرد شد، آن را صاف کنید. این ترکیب را روی تاول ها بمالید.

ادرار آور:یک قاشق چایخوری روغن بابونه، رزماری، مریم گلی و اسطوخودوس مصرف کنید. این روغن ها را با 40 میلی لیتر روغن زیتون مخلوط کنید. این روغن را قبل از رختخواب بصورت موضعی روی پای کودک و ستون فقرات بمالید.

خواص زیتون کالاماتا

دست های ترک خورده:یک قاشق غذاخوری شکر را با روغن زیتون به دستان خود بزنید تا شکر حل شود. دستها را با هر صابون ملایم بشویید.

اختلال عصبی دیابتی: فلفل را با روغن زیتون مخلوط کنید. آن را روی دست و پا بمالید.

ناخن قارچی: روغن سیر و روغن زیتون را به مقدار مساوی مصرف کنید. به مدت نیم ساعت روی منطقه بمالید.

قارچ پای ورزشکار:روغن زیتون و روغن رزماری را به مقدار مساوی مخلوط کنید. آن را روی پاهای آلوده بمالید.

ناتوانی جنسی:مقدار مساوی از پودر مخروط کاج، برگ ریحان، پوست سیر و روغن زیتون مصرف کنید. تمام مواد را درون یک ظرف قرار داده و خرد کنید. یک قاشق چای خوری شب را با شیر میل کنید.

خشکی پوست: روغن بادام و روغن زیتون را به نسبت مساوی مخلوط کنید. پوست خشک را با آن ماساژ دهید.

گواتر: مقداری روغن زیتون را روی نقاط تورم بالای گردن بزنید.

درد مفاصل: مخلوطی از روغن زیتون و کافور را تهیه کنید. با استفاده از آن روی ناحیه آسیب دیده ماساژ دهید.

خواص زیتون کالاماتا

خشکی پوست: روغن کنجد و روغن زیتون را به مقدار مساوی مصرف کنید. روغن خردل را به مقدار نصف اضافه کنید. این ترکیب را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

بیماری های پوستی:30 میلی لیتر روغن زیتون بردارید. 5 میلی لیتر روغن ماریگلد و 2 میلی لیتر روغن اورگانو را اضافه کنید. این مخلوط را روی لکه های پوست بمالید.

طاسی: به مقدار مساوی ژل آلوئه ورا، روغن کرچک و روغن زیتون بردارید. آنها را در مخلوط کن قرار دهید. خوب مخلوط کنید با این کار دو بار در هفته ماساژ دهید.

اختلال رنگی پوست: 2 قاشق چایخوری آب خیار، 1 قاشق چایخوری روغن زیتون و 2 قارچ زردچوبه بردارید. آنها را مخلوط کنید. برای مدت نیم ساعت روی قسمت های آسیب دیده بمالید. سپس با آب سرد بشویید.

یبوست: نصف فنجان آب پرتقال را با مقدار مساوی آب زیتون ترکیب کنید. با نوشیدن این ترکیب از شر یبوست خلاص شوید.

خارش گلو: از برگ های لیموترش، آویشن و شمعدانی 30 گرم بردارید. آنها را در روغن زیتون بجوشانید و آن را روی گلوی خود بمالید.

چین و چروک: مقدار مساوی روغن زیتون و آب لیمو را مخلوط کنید. با حرکت دایره ای آن را روی صورت بمالید. بعد از 20 دقیقه بشویید.

خون مردگی: روغن زیتون و روغن اسطوخودوس را به مقدار مساوی مخلوط کنید. بیش از منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

خواص زیتون کالاماتا

کم خونی:صمغ کتچو و برگ ریحان را به نسبت مساوی ترکیب کنید. آنها را به مدت 6-7 دقیقه در روغن زیتون سرخ کنید. مخلوط سرخ شده را در کاسه پر از گلاب آب خیس کنید. بگذارید یک روز بماند. روزی یکبار 1 قاشق غذاخوری مصرف کنید.

دندان زرد: پوست پرتقال خشک شده را پودر کنید. روغن زیتون را در نصف قاشق چایخوری پوست پودر شده اضافه کنید تا خمیر شود. هفته ای 3 تا 4 بار دندان های خود را با این مخلوط ماساژ دهید.

ملاسما: 1/2 قاشق چایخوری پوست پرتقال خشک پودر شده، 1 قاشق چای خوری آرد ذرت ، 1 قاشق چایخوری روغن زیتون و 1 قاشق چایخوری ماست. همه را مخلوط کنید. به خوبی هم زده و روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید. بگذارید خشک شود. سپس با آب ولرم بشویید.

موهای خاکستری: مقدار مساوی روغن زیتون و آب کدو تنبل بطری (خیار هندی siceraria)، را مصرف کنید. هفته ای سه بار پوست سر خود را ماساژ دهید. به بازیابی موهای سیاه کمک می کند.

موهای سرخ : یک قاشق غذاخوری هر یک از روغن نارگیل و روغن زیتون را در یک آووکادو رسیده خرد شده اضافه کنید. آن را به عنوان ماسک مو از ریشه بمالید و نیم ساعت بگذارید. با آب بشویید و سپس موهای خود را شامپو بزنید. هفته ای یک بار از این روش درمانی استفاده کنید.

اگزما: روغن های بابونه و زیتون را به مقدار مساوی مخلوط کنید. آن را روی پوست آسیب دیده ماساژ دهید.

خواص باورنکردنی زیتون کالاماتا برای سلامت و زیبایی

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : زیتون
وبگردی